Skocz do zawartości
margorz

Wymiana wkładu lusterka i mat grzewczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problem;/ otóż zdjąłem wklad lusterka włączylem zapłon ,przekręciłem dzojstik na grzanie i sprawdzam kontrolką czy jest prąd,a tu lipa. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bezpieczniki sprawdzałeś? od tego trzeba zacząć:/

nie jestem pewien ale od grzania lusterka to chyba poz. 26, o wartości 30A. popatrz w ten wątek, te inne od komfortu tez bym sprawdził;

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=opis+bezpiecznik%F3w

Edytowane przez melo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam pytanie troche z innej beczki lecz również związane z lusterkiem. Czy możliwe jest dokupienie i wymiana tego czarnego wypełnienia lusterka które widoczne jest po wyjęciu wkładu (z zamontowanym rowniez jest widoczne patrząc od spodu). W ramach scisłości, lusterko składa się z dwóch elementów zewnętrznych - obudowy w kolorze lakieru i tego dolnego wypełnienia które zawsze jest czarne. Ostatnio połamało mi się i nie chce wymieniać całego lusterka, jeżeli ktoś posiada to na częsci i jest pewny, że da się je wymienić to proszę o informację.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm , cieżka sprawa. zadzwoń najlepiej gdzieś do serwisu, wytłumacz o co biega, to Ci powiedzą czy takie coś w ogóle jest w spisie części. ale jak znam życie to zaproszą Cię po kompletne lusterko i jeszcze lakier zaproponują:fajny.

A tak całkiem serio to coś mi mówi że nawet na szrocie w takie rozmontowywanie na części pierwsze nikt się nie będzie chciał bawić; "panie, a kto mi resztę tego cacka weźmie???":zeco

...i to tyle ...:bleble

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się dlatego pytam na forum bo może ktoś posiada połamane, niepotrzebne, rozkompletowane leżące gdzieś w smieciach i by odstąpił ten element. Sam osobiscię wątpie aby można było nabyć taką część, prędzej cały komplet tak jak zasugerowałeś.

Zastanawia mnie jeszcze możliwy koszt takiego lusterka na szrocie bo widziałem, że na allegro koło 100zł chodzą ( a nigdy nie kupowałem jeszcze nic na szrocie). Może ktoś z doświadczenia powie czy warto szukać tam czegoś czy koszt porównywalny do tego w internecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale ze wklad lusterka wypinamy bed demontazu lusterka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ze wklad lusterka wypinamy bed demontazu lusterka??
tak bez demontażu obudowy lusterka dajesz w dół na max i łapiesz za góre i pociągasz i wkład schodzi z zaczepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a ja mam pytanie troche z innej beczki lecz również związane z lusterkiem. Czy możliwe jest dokupienie i wymiana tego czarnego wypełnienia lusterka które widoczne jest po wyjęciu wkładu (z zamontowanym rowniez jest widoczne patrząc od spodu). W ramach scisłości, lusterko składa się z dwóch elementów zewnętrznych - obudowy w kolorze lakieru i tego dolnego wypełnienia które zawsze jest czarne. Ostatnio połamało mi się i nie chce wymieniać całego lusterka, jeżeli ktoś posiada to na częsci i jest pewny, że da się je wymienić to proszę o informację.

Pozdrawiam

można nr 4 [ATTACH]45097[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie mielke, właśnie tego elementu szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w przypadku paska z kierunkami w lusterkach rocznik 2005 stosujemy tę samą technikę wyjmowania wkładu jak jest to opisane w poście nr.1. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy w przypadku paska z kierunkami w lusterkach rocznik 2005 stosujemy tę samą technikę wyjmowania wkładu jak jest to opisane w poście nr.1. Pozdrawiam
ja :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tak czytam i oglądam tą wymianę lusterek a dokładnie tych wkładów i poradźcie jak przeciągnąć te kabelki bo moje wkłady które kupiłem mają blaszki do podłączenia z przeciwnej strony co orginalne, a za cholerę nie wiem jak ściągnąć obudowę lusterek aby nic nie połamać!

Już za rade i instrukcje dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki tak czytam i oglądam tą wymianę lusterek a dokładnie tych wkładów i poradźcie jak przeciągnąć te kabelki bo moje wkłady które kupiłem mają blaszki do podłączenia z przeciwnej strony co orginalne, a za cholerę nie wiem jak ściągnąć obudowę lusterek aby nic nie połamać!

Już za rade i instrukcje dziękuję z góry.

a po co chcesz ściągać obudowę lusterka ??

Chyba że mówisz o tym plastiku który jest za wkładem ale to masz na foto jak sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem, po podpieciu do kompa pokazalo mi spalone maty i rzeczywiscie nie dzialalo podgrzewanie lusterek. Dzis zamontowalem nowe cale wklady lusterek i lewe dziala a prawe caly czas zimne - jak moge sprawdzic czy to mata jest uszkodzona czy cos w instalacji no i co poza mata moze byc przyczyna ze jedno lusterko nie grzeje?

 

 

sprawdzilem miernikiem i w prawym lusterku nie ma napiecia, na obu matach pokazuje opor okolo 15 i na drugiej okolo 18 omow

 

jest jakis bezpiecznik odpowiedzialny za to moze?

Edytowane przez Przemasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , czy te białe pod stara matą tez usuwać , czy wyczyścić i na to białe przykleić nową matę ?

Zdj?cie175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy , czy te białe pod stara matą tez usuwać , czy wyczyścić i na to białe przykleić nową matę ?
też usuwać bo to klej stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem, miałem zapasowy wkład lusterka wymieniłem matę grzewczą. Chciałem wkład ten wymienić w lusterku i nie mogę wyjąć starego wkładu. Pochylam lustro do dołu ciągnę za górę lusterka i nic. Boję się że coś się połamie.

Macie jakoś inny sposób na wymianę wkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam problem, miałem zapasowy wkład lusterka wymieniłem matę grzewczą. Chciałem wkład ten wymienić w lusterku i nie mogę wyjąć starego wkładu. Pochylam lustro do dołu ciągnę za górę lusterka i nic. Boję się że coś się połamie.

Macie jakoś inny sposób na wymianę wkładu.

możesz spróbować rozebrać lusterko z obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wczoraj ładnie przymroziło i miałem okazje sprawdzić jak grzeją lusterka i okazało się ze grzeją ale grzanie zaczyna się od zewnętrznych stron lusterek i bardzo powoli to się odbywa zatem postanowiłem wymienić maty na nowe, i w związku z tym mam prośbę co radzicie zakupić macie jakieś propozycje chodzi mi oczywiście o komplet lewe i prawe elektryka i grzane

dziękuje i czekam na propozycje

PS słyszałem ze zamienniki maja inaczej wtyczki i coś trzeba przerabiać ale czy to prawda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
postanowiłem wymienić maty na nowe, i w związku z tym mam prośbę co radzicie zakupić macie jakieś propozycje chodzi mi oczywiście o komplet lewe i prawe elektryka i grzane

dziękuje i czekam na propozycje

PS słyszałem ze zamienniki maja inaczej wtyczki i coś trzeba przerabiać ale czy to prawda ???

 

Ja kupiłem zestaw na allegro, który za sztukę wyceniany był na nie więcej aniżeli 15 zł. Co ciekawe sprzedawca w opisie wspominał, że to idealne rozwiązanie do podgrzewania doniczek w szklarni - rolnik jeden. Maty idealnie spasowane pod wymiary lusterek, grzeją już drugi sezon więc można w pewnym sensie potwierdzić trwałość takiego rozwiązania.

 

Wtyczką się nie przejmuj. W moim przypadku faktycznie lokalizacja pinów nie pokrywała się z przygotowanymi otworami w plastikowej oprawie. Nie mniej ze względu na konstrukcję tego elementu w bardzo prosty sposób można dokonać korekty - od choćby rozgrzanym śrubokrętem wypalając dodatkowy wypust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności