Skocz do zawartości
margorz

Wymiana wkładu lusterka i mat grzewczych

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze sporo osób ma problemy z wymiana maty grzewczej w lusterkach . Przedstawiam tutaj opis jak ja to robiłem krok po kroku

 

1003297afx2.jpg

 

1. Aby wyjąć wkład należy przechylić maksymalnie do dołu

 

1003298aws5.jpg

 

2. Złapać za krawędź wkładu i szarpnąć energicznie

 

1003299apz7.jpg

 

3. Wkład zeskoczy z górnych zatrzasków

1003300aro5.jpg

1003301acq3.jpg

 

4. Następnie dalej ciągnąć zeskoczy nam z dolnych zatrzasków

 

1003302azo4.jpg

 

1003304arb0.jpg

 

5. Wypinamy dwa przewody od zasilania

1003306aui3.jpg

6. Teraz możemy sprawdzić rezystancje grzałki która powinna być ok. 12 Ω jeżeli jest wyższa tzn. że do wymiany (u mnie była 2 kΩ)

 

1003309abqc7.jpg

7. Kolejnym krokiem jest odklejenie plastikowego uchwytu który mocuje wkład do mechanizmu regulacji lusterka – ciężko to idzie ale wszystko można zrobić. Podważamy nożem monterskim wkoło i odginając zdecydowanie ale z rozsądkiem. Plastik z którego zrobiony jest uchwyt jest bardzo elastyczny wiec nie powinien połamać się przy próbie odklejania.

 

1003305apm4.jpg

 

8. Po odklejeniu plastikowego uchwytu usuwamy spaloną matę i stary klej którym była przyklejona. Mocujemy nową matę na silikon lub jakiś dobry klej elastyczny firmy 3M ewentualnie jakiejś innej. Następnie wiercimy dwa otwory w uchwycie tak aby można było wyprowadzić podłączenie maty z przeciwnej strony niż w oryginale – można dopatrzyć się ze zamiennik ma trochę inaczej to podłączenie i koliduje z zatrzaskiem.– Matę grzewczą GB 10S ja kupiłem na Allegro od Bodek206.

 

1003310ahy0.jpg

 

1003320abnz4.jpg

 

9. Przewody zasilające przekładamy od strony wewnętrznej , ponieważ są krótkie aby podłączyć je do maty

 

1003322anq7.jpg

 

10. Podłączamy przewody zasilające i mocujemy zregenerowany wkład ogrzewania lusterka

1003323agp8.jpg

11. Przekręcamy joystick na drzwiach z pozycji składania lusterka w pozycje ogrzewania nie zapominając o przekręceniu kluczyka na START

 

1002444112azc2.jpg

 

12. Wystarczy 30s i powinno być już czuć ciepło od lusterka

 

1003325aiq4.jpg

 

margorz

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze wiemy w naszych Paskach mamy dwie wielkości lusterek które z tych produktów polecisz na obydwie strony, będę bardzo wdzięczny pozdrawiam.

Edytowane przez wojtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem wlasnie nowe maty (takie same jak w pierwszym poscie) i jutro chcialbym je zalozyc, mam jednak drobne watpliwosci.

Mata wyglada jak naklejka bo ma z jednej strony przyklejony taki sliski papier - czy nalezy go odkleic przed zalozeniem ? (czy mata jest samoprzylepna?)

Jakiego kleju najlepiej uzyc aby do maty przykleic ten plastik ktory mocuje lusterko ?

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego kleju najlepiej uzyc aby do maty przykleic ten plastik ktory mocuje lusterko ?

"Mocujemy nową matę na silikon lub jakiś dobry klej elastyczny firmy 3M ewentualnie jakiejś innej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - ale mowa o silikonie tzw. "sanitarnym" czy tez jest jakis specjalny nazwijmy to "samochodowy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zakupilem wlasnie nowe maty (takie same jak w pierwszym poscie) i jutro chcialbym je zalozyc, mam jednak drobne watpliwosci.

Mata wyglada jak naklejka bo ma z jednej strony przyklejony taki sliski papier - czy nalezy go odkleic przed zalozeniem ? (czy mata jest samoprzylepna?)

Jakiego kleju najlepiej uzyc aby do maty przykleic ten plastik ktory mocuje lusterko ?

 

Ta mata jest z jednej strony samoprzylepna (tą stroną przykleiłem do lustra),

z drugiej użyłem taśmy dwustronnej (od dwóch lat trzyma).

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem silikonu do przyklejania szyb samochodowych. Sanitarny może nie wytrzymać niskich temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wczoraj sie w koncu zabralem za wymiane.

Poszedlem na mega latwizne (jak juz wyjalem lusterka to okazalo sie, ze zaraz musze jechac samochodem :/) i usunalem tylko stara mate (klej zostal). Nowa mate wkleilem na jakims kleju uniwersalnym w stylu butaprenu i... wszystko sie trzyma i grzeje az milo :)

Dodam jeszcze od siebie, ze przy probie przekladania kabelkow zasilajacych na wewnetrzna strone lepiej pokusic sie o odkrecenie tych trzech srubek niz cos urwac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawe,małe lusterko, polecam matę grzewczą gb-8s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :drive:

ja w temacie mat grzewczych ,kupiłem na allegro wkłady lusterek ( asferyczne ) z zamontowanymi matami zapł za komplet 70 zł plus przesyłka .

Wymiana zgodnie z w\w instrukcją zajęła mi ok 10 min ze sprawdzeniem mat miernikiem , oraz oczyszczeniem i zabezpieczeniem styków.

Wymiany musiałem dokonać sam ponieważ w warsztacie bali się iż połamią środki.

 

dzięki za fotostory bardzo się przydało

pozdro deyna 72:521::523::527::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tu jest z polaryzacja jak pomyle podlaczenie to stanie sie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyliłeś to nic nie będzie,można je podłączać tak i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to stanie sie cos?

Zamiast grzac zaczna chlodzic :D:D:D

A tak na powaznie to nie ma to znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podłaczyłem tak żeby w jednym i drugim lusterku było tak samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie powiedzcie mi jaki to będzie rozmiar maty do lusterka podgrzewanego do paska ,małe lusterko od strony pasażera ! dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, panowie powiedzcie mi jaki to będzie rozmiar maty do lusterka podgrzewanego do paska ,małe lusterko od strony pasażera ! dziękuje

a czytałeś mój post pare pozycji wyżej???

 

Na prawe,małe lusterko, polecam matę grzewczą gb-8s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaroz właśnie obejrzałem sobie tą matę o której mówisz i to jest to co mówisz , dzięki serdeczne, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności