Skocz do zawartości
margorz

Wymiana wkładu lusterka i mat grzewczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a jak to będzie w przypadku uszkodzonej instalacji lusterka? Chodzi o lusterko prawe - małe. Kabelek brązowy jest ok, ale biały jest urwany i to dosyć daleko- nie dam rady tego chyba niczym ,,zalutować'' - co radzicie?

Wymiana kabelka jest możliwa czy grubsza sprawa mnie czeka? Chodzi rzecz jasna o instalację ogrzewania - bo samo lusterko pracuje bez problemu jeżeli chodzi o ustawienie...

Edytowane przez ol49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie wymieniłem matę w lewym lusterku i ładnie grzeje. Jednak mam taki problem z regulacją samych lusterek; a mianowicie po przekręceniu gałki do "L" i regulowaniu, oba lusterka się ruszają zamiast samego lewego, zaś po przekręceniu na "R" rusza się tylko prawe. Wie ktoś co może być na rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ma być

 

Dzięki za odpowiedź :] :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile powinna w passacie wynosić rezystancja maty dla sprawnego lusterka bo wyjąłem wkład lusterka zmierzyłem i wynosi 10.3 dla maty od lusterka lewego, zmierzyłem rezystancję maty nowej GB-10S wynosi 11.5 a rezystancja maty GB-8S wynosi 16.6

Zimna mata oryginalna na dworku miała prawie 9 w mieszkaniu jak nabrała temp pokojowej ma 10.3

Jak to w końcu jest z ta rezystancja bo lusterko lewe nadal mi nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzis miernik do lewego lusterka w ogóle nie dochodzi napięcie do lewego lusterka ani jednego volta nawet nie ma prawe ładnie grzeje bo niecała minuta i jest cieple. Gdzie szukać przyczyny?

Dodam ze myślałem ze mata pada bo na jesieni objawy były takie że lusterko lewe wolniej się nagrzewało niż prawe i tak jak by nie cała powierzchnia jego była ogrzewana. Jest jeden bezpiecznik na oba lusterka czy każde lusterko ma swój bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie szukam niebieskich wkładów do lusterek z kierunkowskazami. Czy ktoś coś takiego znalazł kupował zakładał? Chodzi mi o to żeby mniej mnie oslepiali jadący z tyłu. Czy ktoś kupował jakieś wklady które ogrzewają całe lusterka a nie tylko ich część? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, panowie szukam niebieskich wkładów do lusterek z kierunkowskazami. Czy ktoś coś takiego znalazł kupował zakładał? Chodzi mi o to żeby mniej mnie oslepiali jadący z tyłu. Czy ktoś kupował jakieś wklady które ogrzewają całe lusterka a nie tylko ich część? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Witam! Ja kupowalem, robione na zamówienie, sklep "sylgab" na allegro. Bardzo dobry kontakt, dobra cena bo ok. 70zł za komplet, grzeją dobrze, tyle że troszkę uchwyt słabo wycentrowany, na styk można było ustawić lusterko lewe.

Musiałem kupić białe (bo niebieskich wkładów nie było oryginalnie w lusterkach z kierokunkami) i w dopisku do sprzedającego dopisać "model po FL 2004+ I026"

 

Email do sekretariatu: [email protected]

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia lusterka założone lusterko nowe, które na styk jest przy górnej krawędzi, a drugie stare, które miało zupełnie odwrotnie (kwestia 1 do 2 mm)

 

deee0a51926e0f15483a77d71f86e87d.jpgd658c376fe2e487c5ef782949b03e625.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja kupowalem, robione na zamówienie, sklep "sylgab" na allegro. Bardzo dobry kontakt, dobra cena bo ok. 70zł za komplet, grzeją dobrze, tyle że troszkę uchwyt słabo wycentrowany, na styk można było ustawić lusterko lewe.

Musiałem kupić białe (bo niebieskich wkładów nie było oryginalnie w lusterkach z kierokunkami) i w dopisku do sprzedającego dopisać "model po FL 2004+ I026"

 

Email do sekretariatu: [email protected]

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia lusterka założone lusterko nowe, które na styk jest przy górnej krawędzi, a drugie stare, które miało zupełnie odwrotnie (kwestia 1 do 2 mm)

 

deee0a51926e0f15483a77d71f86e87d.jpgd658c376fe2e487c5ef782949b03e625.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

Od tego sprzedającego kupiłeś wklady niebieskie? Grzeją całą powierzchnię czy tylko część lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego sprzedającego kupiłeś wklady niebieskie? Grzeją całą powierzchnię czy tylko część lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego sprzedającego kupiłeś wklady niebieskie? Grzeją całą powierzchnię czy tylko część lusterka?

Tak, niebieskie, tylko trzeba było do zamówienia ten dopisek dodać. Jak mam mokre lusterka od deszczu to woda odparowuje z całej powierzchniz, ale jak je kupiłem to mrozu już nie było, także na sto procent nie wiem.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie lepiej kupić po prostu nowy wkład ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, czy fakt niegrzania lewego lusterka może mieć związek z drugim problemem (usterką), że w czasie regulacji lewego lusterka przestawia mi się także prawe??? Gdy zaś przełączam na regulacje prawego, to działa poprawnie. Lewe się wtedy nie rusza. Prawe poza tym dobrze grzeje! Co to może być za usterka? A może dwie osobne?

 

Nie zmotałem zbytnio pytania?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeje pewnie z powodu padnietej maty grzewczej.

A co jednoczesnego przestawiania sie 2 luster podczas regulacji lewego to tak ma być. To nie usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a miał z Was ktoś tak, że komputer nie wywalał błędu podgrzewania lusterka? W moim przypadku jak padło z prawej strony to błąd był. Jak wyciągnąłem całkiem prawe lusterko to żadnego błędu nie było... Hm i jeszcze jedno nie mam w ogóle bezpiecznika numer 9 (sterowanie z joystickiem). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2017 o 21:56, arturg1988 napisał:

Panowie a miał z Was ktoś tak, że komputer nie wywalał błędu podgrzewania lusterka? W moim przypadku jak padło z prawej strony to błąd był. Jak wyciągnąłem całkiem prawe lusterko to żadnego błędu nie było... Hm i jeszcze jedno nie mam w ogóle bezpiecznika numer 9 (sterowanie z joystickiem). Pozdrawiam

Cześć. Nie wiem czy dalej aktualne, ale nie ma bezpiecznika nr. 9. Nie wiem czym to jest spowodowane, w moim b5 99r. też nie ma, a grzane lusterka mam w pakiecie. Wyjmij mate i sprawdź styki omomierzem. Jeśli będzie ponad 12 ohm to znaczy, że spalona (najczęściej wywala ponad 1k ohm).

Edytowane przez Miłosz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do niedawna wszystko działało prawidłowo ale ostatnio jadąc odpadło mi lewe lusterko (od kierowcy )- dokładnie to same zwierciadłoDSC_0005.thumb.JPG.ee5541673fb109343f12934c01d3df32.JPG

został wkład bez zwierciadła.

Mój mechanik, zdemontował mi resztę wkładu

DSC_0009.thumb.JPG.9a95f7cdc3a514a714603b3c39d16c7b.JPG

zamówił i zamontował nowy, także asferyczny.

Problem jest taki, że regulując je gałką np. do wewnątrz, lusterko prawe także się przestawia do wewnątrz, jak lewe do góry to prawe też do góry itd. Zamiana kabli nic nie dała. Jak ustawie lewe to przestawię prawe ale jak zaczynam ustawiać prawe to lewe się nie rusza więc można na ścisłość to ustawić i jeździć ale chcę, żeby wszystko było tak jak powinno. W dodatku zorientowałem się dzisiaj, że oba zwierciadła się grzeją cały czas jak przekręcę już zapłon a ogrzewanie tylnej szyby ( bo wtedy włącza się ogrzewanie lusterek ) jest wyłączone. Do tej pory było ok ale po zamontowaniu nowego zwierciadła coś jest nie tak. Zwierciadło za 25 zł. więc zamiennik.

Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie lusterek tak wygląda ? 

A co do grzania to na dżojstiku środkowa pozycja odpowiada za ich grzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint ma rację.

Co do regulacji lusterek dopowiem, że synchronizację prawego lusterka wraz z regulacją lewego jest opcją, która można aktywować bądź wyłączyć  poprzez zaprogramowanie sterownika. Miałem podobną sytuację. Początkowo lusterka mogłem regulować asynchronicznie i bodajże też po zabawie z lusterkami aktywował mi się tryb o którym wspominasz. Poczałkowo wydawało mi się to irytujące, bezsensowne i wiązałem to z jakimś błędem. Po jakimś czasie uznałem, że jednak takie rozwiązanie ma sens i jest praktyczniejsze. Ustawiasz, lewe lusterko ignorując zachowanie prawego, korygujesz pozycję prawego. Gotowe. Zmiana kierowcy czy dostrojenie w późniejszym czasie jest wygodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności