Skocz do zawartości
przemas32

passat syczy przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos wstawic jakis obrazek rozkladem i z nr tych wezy bo ich tam kilka jest i juz nie wiem ktory mam zamowic... chodzi mi o ten waz ktory idzie od turbo do IC. czyli 1 guma od turbo ta gdzie z turbo jest dmuchane gorace powietrze w strone chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos wstawic jakis obrazek rozkladem i z nr tych wezy bo ich tam kilka jest i juz nie wiem ktory mam zamowic... chodzi mi o ten waz ktory idzie od turbo do IC. czyli 1 guma od turbo ta gdzie z turbo jest dmuchane gorace powietrze w strone chlodnicy

Piotrek tam nie ma wielkiej filozofii. Jeśli jest to pierwszy wąż od turbo to tak jak pisali koledzy wcześniej jest on w kształcie litery S innego podobnego nie ma. Też przerabiałem jakiś czas temu ten tema u siebie.

P.S. Jak masz suszarkę BRD to pewnie też nie masz tych metalowych króćców na końcach z oringami tylko na opaskę połączone z kwasem do FMIC'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepnę się do tematu,gdyż też mam podobny problem z moim passacikiem,a mianowicie syczy mi bardzo głośno przy przyśpieszaniu(gdy włączy się turbo) ,a do tego zostawia CHMURĘ czarnego dymu. Spadku mocy nie odczuwam,gdyż autko ma tak od zakupu ale autko pali mi ok 8l w jezdzie spokojnej mieszanej(w mieście bez korków),czy to również może być ten wąż ,o którym mowa w temacie? Jak się dostać do tego węża? Chciałbym to zrobić szybko,gdyż autko jest mi potrzebne na codzien. z góry dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początek postu urodzinowego

 

Sorry za OT ale nie mogę się powstrzymać.

Pasażerom w mojej AHL-ce też syczało z tyłu przy przyspieszaniu, wystarczyło szyby domknąć ;P

 

pozdr

 

koniec postu urodzinowego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
początek postu urodzinowego

 

Sorry za OT ale nie mogę się powstrzymać.

Pasażerom w mojej AHL-ce też syczało z tyłu przy przyspieszaniu, wystarczyło szyby domknąć ;P

 

pozdr

 

koniec postu urodzinowego ;p

 

 

 

No to kolega wniósł wiele do tematu-widać ,że Twoja poziom intelektualny i wiedza na tematy motoryzacyjne jest taka,jak Twój post. A login sobie przypasowałeś napewno z życia codziennego.

 

A odnosząć się do Twojego komentarza to powiem Ci tyle: W TWOIM AUCIE(101KM) JEDYNE CO MOŻE SYCZEĆ TO WIATR I JAK TO DOBRZE ZAZNACZYŁEŚ PRZY OTWARTYM OKNIE! Dlatego też uważam,że nie wiesz nawet,jak brzmi owy syk i o czym mowa w tym temacie.

 

Powodzenia ze swoją zabójczo mocną "AHL-ką" ;)

Edytowane przez Adib5fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M@riusz
Witam

widzę że ten problem z syczeniem w aucie to nie tylko u mnie...

ja zauważyłem to wczoraj :( jadąc autkiem wolno 1, 2, 3... bez włączonego jeszcze grania nagle coś zaczelo syczeć... trochę mina mi zrzedła jak to usłyszałem

domyślam się ze to samo co u innych , bo wszytko by sie zgadzało...

- silnik zamulony

- syczenie na dobrze rozgrzanym aucie ( 90 stopni ) bez rozgrzanego także ale juz ciszej

- po przejechaniu 130 km spaliło mi 1/4 baku :(

- co do kopcenia to nie wiem nie zauważyłem

ale dziwi mnie to i tu moje pytanie - czy to napewno jakiś waż od turbiny, bo jadać i trzymając prosto kierownice jest syczenie ale jeżeli już wykonuje jakiś manewr albo wchodzę lekko w zakręt syczenie ustaje :confused::confused::confused: po wykonaniu manewru, wyprostowaniu kierownicy i jeździe na wprost znowu to jest .... czy to może nie jest problem z pompą od wspomagania... ( wymieniona jakiś miesiąc temu )

czekam na jakieś info od Was

pozdro

 

Witam, czy ktoś zna rozwiązanie problemu opisanego przez użytkownika "grzesiekbe" ? Mam dosłownie te same objawy i dźwięk na pewno dochodzi z maglownicy, wymieniłem już pompę oraz maglownice, co prawda używana ale nie wierze w to by miała ten sam problem co moja. układ zalany Mobil ATF odpowietrzony prawidłowo... Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie waż w krztałcie ski pierwszy idąc od turbiny. orginal 470 ;d zamienik 151 zł cena orginalu to kosmos

cennik na dzien 11.03.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umnie waż w krztałcie ski pierwszy idąc od turbiny. orginal 470 ;d zamienik 151 zł cena orginalu to kosmos

cennik na dzien 11.03.2014

 

w nomie 2 w Katowicach 480 zł ;) a możesz kolego dać namiar na zamiennik za 151 zł gdzie kopiłeś? i jak z jakością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w nomie 2 w Katowicach 480 zł a możesz kolego dać namiar na zamiennik za 151 zł gdzie kopiłeś? i jak z jakością?
alledrogo, używkę można w podobnych $$ znaleźć ale musisz patrzeć na zęby aby nie były wytarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś jest wstanie powiedzieć czym się różnią rury o numerach: 3B0 145 834N od 3B0 145 828 G?

Bo u siebie mam 3B0 145 828 G z znalazłem 3B0 145 834N oryginał za 269 zł ale nie wiem czy będzie pasował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna zaczęło się coś dziać też w moim AVF. Podczas przyspieszania słychać takie syczenie, dmuchanie... Nie jak wcześniej któryś kolega pisał ze w zakresie jakichś obrotów. U mnie raczej odkąd załączy sie turbina tak już do końca słychać... Na biegu jałowym przy gazowaniu nie do znalezienia (w ogóle tego nie słychać). Proszę o pomoc mądrzejszych i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz dziurę w dolocie, jeśli posiadasz vaga zrób loga dynamicznego 03,11 a powiem ci na 100% czy masz szczelny dolot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. Do wymiany miałem wąż wychodzacy z turbiny. Wszystko jest juz w porzadku. Rowniez nie zauwazam przelaczania w stan awaryjny co juz od dawna przysparzalo klopotow. Mysle ze nieszczelnosc byla niewielka i przez to w pewnym zakresie przechodzil mi w tryb awaryjny, natomiast kiedy zrobiła sie juz konkretna dziura w wezu to wowczas o mocy nie bylo mowy, a i wiadomo skad syczenie.

 

W intercarsie taki waz kosztowal w przypadku mojego avfa ~235zl jezeli dobrze pamietam. Bylo kilka wariantow, lecz niestety do tego silnika byl ten najdrozszy. Przynajmniej tak powiedzial pan sprzedawca.

Edytowane przez kamilson_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem to.samo w pasku 1.9 115km wymienilem ic bo myslalem ze dziurawy ale dalej to samo okazalo sie ze dziurawy byl waz w krztalcie litery S pod zderzakiem od strony pasazera kupilem na allegro taki waz zamiennik 45zl +przesylka i pasek smiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przyczyną syczenia i spadku mocy była taka guma:

 

IMAG1456.jpg

IMAG1458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem, passat syczy od 1800 obr, kopci mocniej, ale spadku mocy nie zauważyłem. Jedynie jak powoli przyspieszam to przy 2000 obr jest lekkie szarpniecie. W którym miejscu może być dziura? Od filtra do turbo czy od turbo do egr? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sebax88x napisał:

Witam. Mam podobny problem, passat syczy od 1800 obr, kopci mocniej, ale spadku mocy nie zauważyłem. Jedynie jak powoli przyspieszam to przy 2000 obr jest lekkie szarpniecie. W którym miejscu może być dziura? Od filtra do turbo czy od turbo do egr? Pozdrawiam

Mi to wskazuje na moment kiedy turbina się wkręca. Otwórz maskę i niech ktoś Ci gazuje, zobacz co się wtedy dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, jerzalke napisał:

Mi to wskazuje na moment kiedy turbina się wkręca. Otwórz maskę i niech ktoś Ci gazuje, zobacz co się wtedy dzieje.

No właśnie nie słychać na postoju, nawet jak ktoś gazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że auto nie kopci, słychać świst od około 1800 gdzie turbo zaczyna dmuchać, mocy raczej nie straciło, na postoju do 3 tysięcy kręcone i cisza. Nawet jak się depnie pełen gaz do 3 tyś, a świst jest przy dynamicznym przyspieszaniu, jadac spokojnie jest lekko slyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, stwierdził że na łączeniach rur przy intercoolerze ucieka powietrze. Prawie na kazdym laczeniu byl luz. No to wczoraj wziąłem się za naprawę. Użyłem do tego taśmy samowulkanizacyjnej. Wyciągnąłem każda rurę, wyczyscilem na laczeniach z oleju i syfu. Uszczelki okleilem w koło ta taśma. Luzu nie ma, rury trzymają się. Ale coś mnie wzięło żeby jeszcze usunąć luz na rurze od turbo do tej stalowej rury pod zderzakiem. No i znalazła się dziura, a nawet nazwałbym to pęknięciem. Ze względu na brak nowej rury, użyłem taśmy samowulkanizujacej. Owinalem mocno, jakieś 20 razy, po czym owinalem to jeszcze taśma naprawcza. Efekt? Pasiu nie syczy, nie kopci i znowu lata jak szalony. Pozdrawiam 

20171207_095813.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności