Skocz do zawartości
przemas32

passat syczy przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Panowie, zastanawiam się o jakich cześciach rozmawiacie. Ja w 2 tych orginalnego software'u nie mam takich numerów ani w jednym ani w drugim programie.

 

Nie mam numeru 3B0 145 832AC tylko 3B0 145 832 w cenie 155zł

Nie mam też w najnowszym katalogu serwisowym nukmerów 3B0 145 828F ani 3B0 145 834.

 

Są za to numery:

3B0 145 834 AC

3B0 145 834 L

3B0 145 834 P

3B0 145 834 T

3B0 145 834 N

3B0 145 834 R

 

ale to są zupełnie inne węże i przychodzą w inne miejsce.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobiasz

 

Nie mam numeru 3B0 145 832AC tylko 3B0 145 832 w cenie 155zł

Nie mam też w najnowszym katalogu serwisowym nukmerów 3B0 145 828F ani 3B0 145 834.

 

Są za to numery:

3B0 145 834 AC

3B0 145 834 L

3B0 145 834 P

3B0 145 834 T

3B0 145 834 N

3B0 145 834 R

 

ale to są zupełnie inne węże i przychodzą w inne miejsce.

 

 

HHA

 

Mój problem polega na tym, że mam uszkodzony wąż turbo. Byłem w serwisie i po diagnozie podano mi numer uszkodzonej części (3B0 145 828F). Cały kłopot w tym, że w aucie nie mam takiego węża - stąd moje pytanie. Wąż u mnie ma numer 3B0 145 834 i taki podałem, ale oglądałem go zamontowany w aucie, w garażu i z latarką więc pewnie umknęła mi literka na końcu oznaczenia. Prawdopodobnie jest to jeden z wymienionych przez ciebie.

 

Mógłbyś zrobić zrzut ekranu z układem turbo i oznaczeniami węży bo ja już sam nie wiem ile jest tych węży i którędy jest zasysane powietrze. Już całkiem zgłupiałem :mur:

 

Pozdrawiam

Tobiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zamieszczam dla potomnych,

czy o te chodzi ?

Witam ja przez to przeszedłem Hani dobrze mówi 3B0 145 828 G taki jest nr katalogowy cena 306,89zł ,zobacz także ten krótszy z drugiej strony także może być padnięty nr katalogowy 3B0 145 832AC cena 145,74 zł .Obiawy całkowity spadek mocy po rozpędzeniu na 5 max 110 km/h za samochodem chmura czarnego dymu,całkowity koszt diagnoza części naprawa 701,51 zł samochód stał w ASO dwa dni musieli to sprowadzić,dane z 05.10.2006 .POZDRAWIAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobiasz

Mój samochód też już na chodzie. Miałem dziurę w tym wężu w kształcie litery "S". Objawy takie jak u ciebie, spadek mocy, za autem czarna chmura i wyraźnie słyszalny syk (wszystko w okolicach 2000 obr/min; poniżej tych obrotów brak jakichkolwiek nieprawidłowości - wąż jeszcze nie przepuszczał).

 

Koszty udało mi się zminimalizować (nie ukrywam że dzięki forum), i tak:

diagnoza w ASO 75 zł - panowie sprawdzili tylko który wąż, bo po lekturze forum wiedziałem już co padlo (polecam innym użytkownikom opcję "szukaj" - można znaleźć wszystko).

Koszt części : szukałem konkretnego węża więc nie wiem jak z kosztami innych ale najtaniej jak udało mi się znaleźć to 320 zł za nowy wąż i 200 zł za używany w dobrym stanie.

Koszt wymiany : 0zł :hurra: - po lekturze forum i radach kolegów zdecydowałem się na samodzielną walkę i opłacało się - serwis wołał 120 zł.

Dwa dni byłem bez auta bo szukałem węża. Robota zajęła mi 2 godziny. Gdybym robił to jeszcze raz to max godzina.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wsparli mnie radą.

 

Pozdrawiam

Tobiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Tobiasz cieszę się że wszystko ok,szerokiej drogi.POZDRAWIAM.

Tak z ciekawości chcę spytać w jaki sposób,dlaczego te węże się dziurawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super że dzięki forum udało się coś zrobić po niższych kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas32 mam pytanko czy ,palil ci wiecej?jak miales ta nieszczelnosc? dzieki pytam bo koles ma taki problem i nie wie co sie dzieje podobno wiecej pali

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przemas32 mam pytanko czy ,palil ci wiecej?jak miales ta nieszczelnosc? dzieki pytam bo koles ma taki problem i nie wie co sie dzieje podobno wiecej pali

:vw:

 

Dlugo nie jezdzilem, ale na tej trasie ktora robie codziennie na kompie pokazywal okolo 0,7 l/100km wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także mnie spotkała podobna historia ... po bardziej dynamicznej jeździe gdy wracałem ze spotu regionalnego klubu diesla po zatrzymaniu się i czekaniu poza samochodem na ochłodzenie się turbinki zaniepokoiło mnie ciche syczenie na wolnych obrotach ... wsiadłem do samochodu, dodałem lekko gazu i syczenie nasiliło się, po minucie silnik off i jeszcze przez sekunde było słychać uchodzące powietrze. Odgłos dochodzi z okolic IC więc zapewne któryś wąż musiał złapać nieszczelność. Zapewne będzie to któryś z tych węży:

 

3B0 145 834 AC między czołówką a IC

3B0 145 834 N między IC a kolektorem dolotowym

 

czy może być przypadek że nieszczelność pojawia się na IC ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może być przypadek że nieszczelność pojawia się na IC ??

Jasne. W końcu to dość delikatny element. Wystarczy mały kamyczek przy stosunkowo sporej V i dziureczka gotowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie spadł ci przewód zasysający powietrze do turbiny

 

Może być tak jak tu kolega napisał. Gdzieś jest dziura w rurze dolotowej za przepływomierzem a przed turbosprężarką. Warto jeszcze zaobserwować czy auto nie poddymia.

 

HHA

 

 

Czy bez podnośnika i zdejmowania osłon silnika i skrzyni można namacalnie sprawdzić te gumowe węże? Stojąc twarzą do silnika gdzie szukać?

 

Jeślibyście mogli wrzucić fotki z zaznaczeniem gdzie te węże są, byłbym wdzięczny-nie jestem technicznie obyty ze swoim Paskiem i czasami mam problemy ze znalezieniem danych części po samym opisie. W sobotę miałem podobny syk przy przyśpieszaniu i chciałbym sprawdzić czy to podobna sytuacja czy wina kolein z wodą i zmienionych właśnie opon na zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zdjąć zderzak wtedy wszystko będzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech
zaniepokoiło mnie ciche syczenie na wolnych obrotach ... wsiadłem do samochodu, dodałem lekko gazu i syczenie nasiliło się, po minucie silnik off i jeszcze przez sekunde było słychać uchodzące powietrze.

 

Moze masz nieszczelność w przewodach podciśnieniowych?

Nieszczelność w dolocie nie będzie słyszalna na biegu jałowym, chyba ze dziura jest baaaardzo duża, ale wtedy by silnik dymił jak stary Jelcz.

Zobacz wężyki podciśnieniowe, trójniki, serwo hamulcowe itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś mechanika magika który szukając nieszczelności w dolocie zaciągnął się dymem papierosowym i wdmuchnął ten dym w rurę ssącą .

 

Było widać jak na dłoni gdzie ucieka dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez ten temat przesledzic od poczatku do konca :LINK :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gdy peknie ten przewod silnik dymi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
dlaczego gdy peknie ten przewod silnik dymi ??

 

Jesli masz nieszczelnosc w dolocie (za przeplywomierzem) to czesc powietrza idzie do cylindrow, a czesc na zewnatrz. Przeplywomierz zlicza obie te wartosci i podaje te dane komputerowi. Komputer wylicza dawke paliwa dla podanej przez przeplywomierz masy powietrza ale powietrza w cylindrach jest mniej stad mieszanka jest za bogata i niespalone paliwo idzie w wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok teraz juz wiem dzieki

 

a ja caly czas myslalem o przewodzie doprowadzajacym powietrze do turbiny i stad te moje pytanie :)

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dymi naprawde mocno, zaslona dymna full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

widzę że ten problem z syczeniem w aucie to nie tylko u mnie...

ja zauważyłem to wczoraj :( jadąc autkiem wolno 1, 2, 3... bez włączonego jeszcze grania nagle coś zaczelo syczeć... trochę mina mi zrzedła jak to usłyszałem

domyślam się ze to samo co u innych , bo wszytko by sie zgadzało...

- silnik zamulony

- syczenie na dobrze rozgrzanym aucie ( 90 stopni ) bez rozgrzanego także ale juz ciszej

- po przejechaniu 130 km spaliło mi 1/4 baku :(

- co do kopcenia to nie wiem nie zauważyłem

ale dziwi mnie to i tu moje pytanie - czy to napewno jakiś waż od turbiny, bo jadać i trzymając prosto kierownice jest syczenie ale jeżeli już wykonuje jakiś manewr albo wchodzę lekko w zakręt syczenie ustaje :confused::confused::confused: po wykonaniu manewru, wyprostowaniu kierownicy i jeździe na wprost znowu to jest .... czy to może nie jest problem z pompą od wspomagania... ( wymieniona jakiś miesiąc temu )

czekam na jakieś info od Was

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności