Skocz do zawartości
bojownik

Kontrola nadzowu wnętrza - Interior Monitoring Sensors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wygląda na to że fabryczny alarm (czujki ruchu) mi szwankuje, chciałbym je wyłączyć, gdyż mam jeszcze niefabryczny alarm z dodatkowymi czujkami. Wiem, że jest przycisk od tego na słupku, ale wciskanie go za każdym razem mija się z celem. Ponadto Vag wyżuca błąd:

 

1 Fault Found:

01135 - Interior Monitoring Sensors

36-00 - Open Circuit

 

Sprawdziłem w VAG-u:

Moduł komfortu [46- Central Comfort] -[08] Odczytywanie bloku wartosci mierzonych GRUPA 15 zapisał się błąd, który powoduje alarm: 32- Nadzór wnętrza samochodu.

 

Czy istnieje możliwość wyłączenia nadzoru wnętrza w vag-u?

 

Na kanale 5 mam 0 (OFF).

 

 

wariantydziaeniezdalnegosterow2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie to ..

pozycja 05, to jest tylko jednorazowe wyłączenie, musiał byś za każdym razem tę operację powtarzać, poprawcie jeśli się mylę, bo nie miałem z fabrycznym alarmem do czynienia na żywca.

Sprawdź okablowanie od detektora, być może tylko zaśniedziałe styki.

(czujniki masz w tylnych uchwytach, nad drzwiami)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozycja 05, to jest tylko jednorazowe wyłączenie, musiał byś za każdym razem tę operację powtarzać, poprawcie jeśli się mylę, bo nie miałem z fabrycznym alarmem do czynienia na żywca.

To nie jest jednorazowe. To jest tak jak np. z kierunkami przy zamykaniu lub sygnale dźwiękowym przy zamykaniu/otwieraniu. Wpisujesz 0/1 i jest to ciągle aktywne.

Jeżeli wyłączyłeś czujniki na kanale 05 to już nie są aktywne.

Nie jestem pewien czy na pewno ten błąd powoduje uaktywnianie alarmu. Jeżeli czujniki są wyłączone to to nie powinno być powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby wyjaśnić zasadę działania Nadzoru Wnętrza, tzn. czy np. przy zamykaniu auta z pilota powinien być słyszany sygnał dzwiekowy, itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś mógłby wyjaśnić zasadę działania Nadzoru Wnętrza, tzn. czy np. przy zamykaniu auta z pilota powinien być słyszany sygnał dzwiekowy, itd.?

Sygnał dźwiękowy nie ma tutaj nic do rzeczy, gdyż sygnał dźwiękowy sam uaktywniasz lub dezaktywujesz.

Kontrola wnętrza polega na tym, że po każdym zamknięciu auta z kluczyka lub z pilota czujniki się uaktywniają. Jeżeli ktoś wybije szybę lub zostaje we wnętrzu pojazdu i zacznie się ruszać to czujniki to wykryją i wzbudzą syrenę alarmową.

Jeżeli chcesz wyłączyć czujniki, to na słupku środkowym obok fotela kierowcy masz przycisk, który naciskasz przed zamknięciem, zamykasz auto i czujniki już nie są aktywne. Jeżeli teraz otworzysz auto i ponownie je zamkniesz to czujniki są już ponownie aktywne. A więc dezaktywacja przyciskiem na słupku działa tylko do 1-szego zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem podpiąć się pod temat,ostatnio podpiąłem VCDS aby profilaktycznie wykasować jakieś błędy które się pokażą i ku mojemu zdziwieniu pokazał się błąd którego wcześniej nie miałem:

 

 

01135 - Interior Monitoring Sensors

004 -- No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 209

Mileage: 228818 km

Time Indication: 0

Date: 2013.05.18

Time: 19:09:12

 

00324 - Deactivate Vehicle Inclination Sensor Button (E360)

004 -- No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 209

Mileage: 228818 km

Time Indication: 0

Date: 2013.05.18

Time: 19:09:12

 

01147 - Luggage Compartment Lid Locking Motor (V120)

004 -- No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 209

Mileage: 228818 km

Time Indication: 0

Date: 2013.05.18

Time: 19:09:12

 

 

Był bym wdzięczny za jakieś wskazówki, od czego zacząć szukanie przyczyny tych błędów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to wszystko jest na jednym bezpieczniku - sprawdź czy są całe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujesz się który to bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się podepnę tutaj.

Otóż jak mam taki problem że jak nacisnę ten przycisk od wyłączenia nadzoru na słupku w drzwiach to nic się nie dzieje, po zamknięciu auta nadal czujniki działają i po chwili wyłącza się alarm.

Od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się podepnę tutaj.

Otóż jak mam taki problem że jak nacisnę ten przycisk od wyłączenia nadzoru na słupku w drzwiach to nic się nie dzieje, po zamknięciu auta nadal czujniki działają i po chwili wyłącza się alarm.

Od czego zacząć?

 

Mam ten sam problem :( może ma ktoś jakiś pomysł. W Vag-u nie ma żadnych błędów. Może to być wina uszkodzonego wyłącznika w słupku. Podobno po naciśnięciu powinien się zapalić na czerwono, ale niestety mój nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest jednorazowe. To jest tak jak np. z kierunkami przy zamykaniu lub sygnale dźwiękowym przy zamykaniu/otwieraniu. Wpisujesz 0/1 i jest to ciągle aktywne.

Jeżeli wyłączyłeś czujniki na kanale 05 to już nie są aktywne.

Nie jestem pewien czy na pewno ten błąd powoduje uaktywnianie alarmu. Jeżeli czujniki są wyłączone to to nie powinno być powodem.

 

W kanale 05 nie wyłączysz czujek dzisiaj to robiłem i bez względu czy w kanale 05 masz 0 czy 1 czujki działają. Ktoś ma inny sprawdzony patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się "urwał" a ja mam podobny problem - wciskanie przycisku kontroli wnętrza nie powoduje reakcji ... ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma pomyslu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności