Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co mnie odwiedli od pomysłu kupowania i montowania takich rzeczy, a ty mi teraz z takimi rzeczami. Poczytałem trochę o tym, do tego przypomniałem obie jak parę razy dostałem po oczach i dziękuję. Chociażby ostatni przypadek kiedy gościu z tyłu mi całą podsufitkę oświetlał, a na bank to były ksenony, bo halogeny nie mają takiego koloru.

Jak mam soczewki przystosowane pod H1 to założę tam sobie po prostu H1, a nie będę kombinował i narażał się w jakikolwiek sposób. :P

i tak bedzie najlepiej bo ja nie musze sie palkami martwic mieszkam w angli tu jest to dozwolone mozesz miec postojowki zielone i przejdziesz przeglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest bardzo proste-bez tego o czym wcześniej wspomniałem-jest to jak najbardziej nielegalne :) A jak kto robi to już jego sprawa.Jeżeli już jest soczewka to pół biedy (o reszcie nie wspomnę) ale jak ktoś montuje HID do zwykłego reflektora-to już naprawdę nie mam szacunku do takiej osoby-podobnie jak ona do mnie przez taką instalację...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze do soczewki bez problemu mozna zakladac zestaw hid kat padania swiatla jest taki sam jak na zwyklej zarowce a i pare groszy masz w kieszeni a spryskiwacze wcale nie sa potrzebne ja osobiscie mam taki zestawik hid 8000k jak dla mnie rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze do soczewki bez problemu mozna zakladac zestaw hid kat padania swiatla jest taki sam jak na zwyklej zarowce a i pare groszy masz w kieszeni a spryskiwacze wcale nie sa potrzebne ja osobiscie mam taki zestawik hid 8000k jak dla mnie rewelka

Ciesz się, że jeszcze nie trafiłeś na policje :D Zapewniam Cię, że w Polsce długo nie pojeździsz, bo policja teraz nastawia się na wyłapywanie hidów (koledze ostatnio zabrali dowód w B5FL).

Koledze Antosiowi polecam dobre żarówki H1 i będziesz zadowolony ;) Wiem to z własnego doświadczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze do soczewki bez problemu mozna zakladac zestaw hid kat padania swiatla jest taki sam jak na zwyklej zarowce a i pare groszy masz w kieszeni a spryskiwacze wcale nie sa potrzebne ja osobiscie mam taki zestawik hid 8000k jak dla mnie rewelka

 

Mam tylko nadzieję że nigdy Cię nie spotkam w nocy jadącego z przeciwnego kierunku z tą spawarką :lol Spryski niepotrzebne?To pojeździj trochę w deszczu,ubrudź reflektor to zmienisz zdanie-w końcu po to jest soczewka żeby światło było dobre,przy zabrudzonym reflektorze już nie spełnia do końca swojego zadania-pogódź się z tym...

 

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:56 ----------

 

Ciesz się, że jeszcze nie trafiłeś na policje :D Zapewniam Cię, że w Polsce długo nie pojeździsz, bo policja teraz nastawia się na wyłapywanie hidów (koledze ostatnio zabrali dowód w B5FL).

 

Raz że niema sprysków,a dwa że samopoziomowanie idzie w banalny sposób sprawdzić-a już to właśnie robią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam ksenon i jak ma się dobrze ustawiony to nikomu nic nie będzie oślepiać, miałem już kilka razy policje i nic nie powiedzieli na ksenon, tylko sobie jeszcze muszę spryski zamatować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero co mnie odwiedli od pomysłu kupowania i montowania takich rzeczy, a ty mi teraz z takimi rzeczami. Poczytałem trochę o tym, do tego przypomniałem obie jak parę razy dostałem po oczach i dziękuję. Chociażby ostatni przypadek kiedy gościu z tyłu mi całą podsufitkę oświetlał, a na bank to były ksenony, bo halogeny nie mają takiego koloru.

Jak mam soczewki przystosowane pod H1 to założę tam sobie po prostu H1, a nie będę kombinował i narażał się w jakikolwiek sposób.

 

i dobrze robisz..bo zeby zalozyc te spryski itp trzeba troszke kasy wydac no i poswiecic troszke czasu zeby to wszystko dobrze wygladalo.

ja ostatnio kupilem osram zaroweczki placilem ok 60zl za szt. nie pamietam jakie to hm. ale swieca bardzo ladna biala barwa i takie tobie polecam. jesli chcesz to jutro sprawdze co to za zarowki bo bardzo je polecam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co sądzicie, bo kupie sobie takie lampy http://www.allegro.pl/item1001098452_lampy_soczewkowe_vw_passat_b5_depo_fk_xenon_dc.html, myślałem o hidach ale dam sobie spokój, chyba kupie sobie philipsy blue vision, jak myślicie ładnie będzie się prezentować z takimi żarówkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

A co sądzicie, bo kupie sobie takie lampy http://www.allegro.pl/item1001098452_lampy_soczewkowe_vw_passat_b5_depo_fk_xenon_dc.html, myślałem o hidach ale dam sobie spokój, chyba kupie sobie philipsy blue vision, jak myślicie ładnie będzie się prezentować z takimi żarówkami ?

 

Jak byś poczytał trochę ten wątek,to zauważyłbyś że pytanie o te reflektory pada chyba setny raz...Jeżeli chodzi o cenę to nie są złe,co nie znaczy że nie jestem przeciwnikiem HID'u...Z resztą nie będę się powtarzał.Dołożysz 400PLN i kupisz ori Hella pod xenon.Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no czytałem sporo o tym i prawie w każdym temacie potępiasz hidy hehe, na te xenony w całości zamontować to spory wydatek, mam 1400zł na to przeznaczone, zastanawia mnie jak to będzie wyglądać z żarówkami philips blue vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no czytałem sporo o tym i prawie w każdym temacie potępiasz hidy hehe, na te xenony w całości zamontować to spory wydatek, mam 1400zł na to przeznaczone, zastanawia mnie jak to będzie wyglądać z żarówkami philips blue vision.

 

W tej kwocie conieco już byś spokojnie zakupił :) Sam HID nie jest zły,ale...Wiem,upierdliwy jestem w tym temacie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie kusi chyba zrobić te xenony, http://www.allegro.pl/item993750382_lampy_reflektory_fk_vw_passat_3b_b5_look_xenon_h7.html "Homologacja xenonowa : ( E4 / DC )",

zestaw samopoziomowania http://www.allegro.pl/item949372000_949372000.html,

spryskiwacze http://www.allegro.pl/item988969946_spryskiwacze_reflektorow_xenon_spryskiwacz_lamp.html

 

lampy 600zł

zestaw samopoziomujący się 300 zł

spryskiwacze 100 zł

opłaca sie takie rzeczy kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie kusi chyba zrobić te xenony, http://www.allegro.pl/item993750382_lampy_reflektory_fk_vw_passat_3b_b5_look_xenon_h7.html "Homologacja xenonowa : ( E4 / DC )",

zestaw samopoziomowania http://www.allegro.pl/item949372000_949372000.html,

spryskiwacze http://www.allegro.pl/item988969946_spryskiwacze_reflektorow_xenon_spryskiwacz_lamp.html

 

lampy 600zł

zestaw samopoziomujący się 300 zł

spryskiwacze 100 zł

opłaca sie takie rzeczy kupić ?

 

Reflektory to FK/Depo,w tej cenie jest OK,jeżeli chodzi o nowe.Ori nie dostaniesz za 600PLN,są powyżej tysiaka.Ciekawy jest ten zestaw samopoziomowanie,ciekawe czy ktoś już go testował ;) Tak samo nie wiem jak z tymi spryskami,ale podejrzewam że różnica będzie taka,że będą cały czas widoczne-dziwnie to będzie wyglądało :) Reasumując-ciekawe rozwiązanie,za stosunkowo niewielką cenę.Tylko nie wiem ci twierdzić o tym sprzęcie,może ktoś testował to niech się wypowie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć, czy coś takiego ma lub coś o tym słyszał ? Bo nie wiem co robić

 

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

 

Patryk Ty zawsze wypowiadasz sie na temat xenonów, mógłbyś podać konkretny link z jakimiś lepszymi żarnikami i przetwornicami i może jakiś lepszy hid ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk Ty zawsze wypowiadasz sie na temat xenonów, mógłbyś podać konkretny link z jakimiś lepszymi żarnikami i przetwornicami i może jakiś lepszy hid ?

 

Taa,niektórzy pewnie już twierdzą że upierdliwy jestem ;)

Np.takie: http://www.allegro.pl/item1013621804_hid_xenon_ksenon_h7_can_bus_w_canceller_koszalin.html z żarnikiem 4300K lub 5000K,powyżej tego to już słąbsze światło kosztem koloru :lol

Lub te: http://www.allegro.pl/item1026784026_xenon_hid_slim_h1_h3_h4_h7_ksenon_made_in_germany.html z przetwornicą w wersji slim,zresztą cyfrową-lepsza niż analog.

Może jeszcze te: http://www.allegro.pl/item1021556271_hid_h7_h1_xenon_ksenon_cyfrowe_do_can_bus_rybnik.html tylko trzeba by było zapytać czy mają inne żarniki,bo to że napisali że 6000K to barwa biała to nieprawda ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Patryk za pomoc wyborze hid napewno któryś z tych 3 wybiorę, tylko co z tymi spryskiwaczami i samopoziomowaniu ?

 

nie chce zakładać nowego tematu, kurde mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć o tym samopoziomowaniu i spryskiwaczach ? bo nie wiem co robić, no Ci z allegro zobaczyli ze ludzie kupują u nich samopoziomowanie to podważyli cenę heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dzięki Patryk za pomoc wyborze hid napewno któryś z tych 3 wybiorę, tylko co z tymi spryskiwaczami i samopoziomowaniu ?

 

nie chce zakładać nowego tematu, kurde mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć o tym samopoziomowaniu i spryskiwaczach ? bo nie wiem co robić, no Ci z allegro zobaczyli ze ludzie kupują u nich samopoziomowanie to podważyli cenę heh.

 

Przejżałem jeszcze raz na spokojnie te aukcje...Spryski-wiadomo,działać będą,a także swoje zadanie wykonają.Nie wiem tylko jak to wizualnie będzie się prezentować.Co do samopoziomowania-moim zdaniem ciekawe rozwiązanie.W końcu jak taki zestaw dobrze się założy ii pożądnie ustawi-powinien być OK moim zdaniem.Pytanie tylko jaka jest wytrzymałość tego sprzętu...Z tego co obserwuję to nikt na forum chyba jeszcze tego nie testował-możesz być pierwszy i zdać relację ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk a może jakiś inny tani komplet spryskiwaczy byś polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk a może jakiś inny tani komplet spryskiwaczy byś polecił ?

 

Tu jest ciekawy komplecik: http://www.allegro.pl/item1019743871_xenon_hid_spryskiwacze_reflektorow_komplet.html w sumie o 50 zeta więcej a masz jak ori,z zaślepkami w zderzak,pompka i dysze-działają tak samo jak oryginalne (przynajmniej powinny ;) ) Moim zdaniem to dużo lepszy wybór niż te co pokazałeś w linku,a cena i tak jest wg mnie :ok Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przetwornicą w wersji slim,zresztą cyfrową-lepsza niż analog.

Poprzednie przetwornice też były cyfrowe i niewiele się różniły od tych "slim". Jedynie sprytne chińskie rączki, aby stworzyć coś tanio i nie wydawać kupy pieniędzy na badania otworzyli standardową przetwornicę Hella i skopiowali jak tylko umieli całe urządzenie. Niemcom się to nie spodobało i zaczęli mocno tępić ten proceder - chińskie rączki sprytnie poradziły sobie z tym kłopotem zmieniając obudowę, czasem wydzielając z przetwornicy zapalnik itp.

Nasi spece od marketingu z Allegro widząc na pudełku napis "digital ballast" stwierdzili, że to najprawdopodobniej jakaś nowa technika rodem z NASA i wciskają teraz takie bajery, byle tylko jak najwięcej naiwnych złapać. Wystarczy sobie obie te przetwornice otworzyć i porównać.

 

Osobiście gdybym zachorował na głowę i kupił takie wynalazki z zamiarem jeżdżenia z tym po drodze, wybrał bym te które świecą u innych już spory czas i nie sprawiają kłopotów, kształt obudowy znalazł by się na dalszym planie. Póki co (odpukać) wszytko u mnie ok.

 

Najważniejsze jest to, że te spryskiwacze posiadają zawory spiętrzające, a to podstawa poprawnego działania spryskiwaczy, bez tego - równie dobrze mógłbyś sobie zamontować pistolet na wodę z kiosku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności