Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Kup kompletne lampy to żaden hid nie będzie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ile mniej więcej czasu zajmuje rozświecenie "palnika" HID do odpowiedniej (np. 4300) barwy ?

Zamówiłem 4300K ale świecą jakoś za bardzo na biało-niebiesko a wolę żółtawą poświatę jak oryginalny (np. 4100 Osram)

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup markowe palniki i nie będziesz narzekał.Rozświetlają się po max 40 godzinach,a podróby przeważnie świecą inną barwą niż jest napisane na opakowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję info na temat adapterów do lamp tego typu http://allegro.pl/lampa-prawa-prawy-xenon-ksenon-vw-passat-b5-hella-i4376398853.html potrzebuje adapter h7 do gniazda d2s, nie jestem pewien które z oferty na allegro wybrać.

 

 

Dzięki za pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawe ze lampa ma homologacje tylko na xenon i jak włożysz do niej h7 to jak znajdzie się nadgorliwy to dowód zabierze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam zamiar h7 żarnik ksenon zamontować, nie zwykłą żarówkę h7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie d2s jak fabryka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie mam zaślepek lamp są to zamienniki, lampy parują czasami i brud się dostaje do środka i obecny d2s nie pozwala na włożenie zaślepek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info !!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

masz może nr zaślepki na światła drogowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy te lampy soczewkowe depo świecą lepiej? masz jakieś namiary bo mam zwykłe lapmy kiepsko swieca klosze uwalone a nosze sie z zamiarem wymiany tznkupna nowych a nie wiem co wybrac by dobrze swiecily :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nad tym samym sie zastanawiam. nad wymiana na soczewki depo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Depo soczewki i jestem zadowolony.Świecą dużo lepiej niż zwykłe lampy.Żarówki mam H7 Tungsram +120%.

I jeszcze jedno - na kloszu jest napis,że można zakładać D2S,albo H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7 to zapewne chodzi o drogowe a nie mijania. Pierwsze słysze żeby lampa miała homologację na dwa żródła światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H7 to zapewne chodzi o drogowe a nie mijania. Pierwsze słysze żeby lampa miała homologację na dwa żródła światła

H7 - soczewka /krótkie/, H7 - drogowe /długie/. Homo jest i na to i na to. Ori reflektor np. A3 z bodajże 2001 r. mojego szwagra też ma homologację na soczewkę - H1 lub D2S.

To samo jest wybite na lampach do New Beetle'a mojej żony.

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest zapewne taki,jak u większości z Was.

Mam normalne zamienniki lamp halogenowych, z żarówkami Philipsa H7 za 100zł z niebieską poświatą. Powiem tak - oświetla bardzo słabo, a zależy mi na poprawieniu jakości świecenia i wpadł mi do głowy zakup reflektorów soczewkowych DEPO za ~500zł. Są tańsze "pojedyncze" lampy, ale uważam, że ich wygląd szpeci, a dzielone (podobne do oryginału) są droższe. Domyślam się, że przejście na reflektory soczewkowe poprawi mi jakość świecenia, ale spotykam się z zestawami, gdzie kierowcy mają zestaw xenono podobny. Znaczy, świecą na biało i jest z reflektora lekka, niebieska poświata (nieoślepiająca). Jakie macie z tym doświadczenia, co możecie doradzić?

Czytałem poprzednie wypowiedzi sprzed ~6 lat, ale tam się skupialiście na montażu xenonów. ;p

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Depo D2S + żarniki Bosma efekt jest mega jest ta niebieska poświata polecam :)

 

W moim temacie na 1 str jest fotka jak świecą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, świecą rewelacyjnie, tylko musze przystosować swojego golaska pod to, czyli oprócz lamp soczewkowych : spryskiwacze i ew. samopoziomowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebne samopoziomowanie bo masz regulację ręczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko spryski przy każdej kontroli mi sprawdzają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności