Skocz do zawartości
empire13

Czujnik otwartych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu odpadł mi czujnik otwartych drzwi od strony kierowcy. Niby nic poważnego ale mam do niego podpięty jakiś allegrowskie zabezpieczenie i bez czujnika wyłącza się auto. Narazie odpadnięty "dzyndzel" włożyłem z powrotem i zakleiłem taśmą ale długo tak nie pociągnę no i wypada to naprawić.

No i teraz pytanko. Jak to się fachowo nazywa?

Czy wymiana takiego elementu to jakieś mega trudne wyzwanie dla laika motoryzacyjnego czy każdy da radę? Mi się wydaje że to kwestia odkręcenia jednej śrubki ale nie jestem do końca pewny.

Proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega prosta sprawa , ściągasz gumkę,jeden wkręt i po bólu...

http://www.allegro.pl/item1000227698_wlacznik_drzwiowy_drzwi_vw_passat_b3_b4.html

dodam tylko że fabrycznie od strony kierowcy we włączniku muszą być dwa piny, a reszta drzwi ma jeden pin,ale te co dzić można kupić to wszystkie mają dwa piny ( pierwszy pin to oświetlenie wnętrza a drugi to np. buzzer świateł, domykanie szyb i coś tam jeszcze....)

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję na taką odpowiedź, tzn. że to proste.

Chciałbym tylko doprecyzować aspekt montażu.

Napisałeś "ściągasz gumkę,jeden wkręt i po bólu".

Cały ten element da się wymienić z zewnątrz auta czy też wewnątrz auta trzeba też coś odkręcić itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały ten element da się wymienić z zewnątrz

Spokojnie z zewnątrz to zrobisz, zapas kabelka jest skromny iotworek niewielki ale wystarcza aby na te kilka centymów wyłuskać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Kilka dni temu odpadł mi czujnik otwartych drzwi od strony kierowcy. Niby nic poważnego ale mam do niego podpięty jakiś allegrowskie zabezpieczenie i bez czujnika wyłącza się auto. Narazie odpadnięty "dzyndzel" włożyłem z powrotem i zakleiłem taśmą ale długo tak nie pociągnę no i wypada to naprawić.

No i teraz pytanko. Jak to się fachowo nazywa?

Czy wymiana takiego elementu to jakieś mega trudne wyzwanie dla laika motoryzacyjnego czy każdy da radę? Mi się wydaje że to kwestia odkręcenia jednej śrubki ale nie jestem do końca pewny.

Proszę o jakieś wskazówki.

chyba o to chodzi http://img99.imageshack.us/img99/3258/wlacznik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nie. Ta część którą pokazał Lebow jest tym co mi potrzeba. Poznałem po krzyżowym "dzyndzlu". Mój zepsuty "dzyndzel" odpowiada za gaszenie światła w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nazywa się to wyłącznikiem krańcowym;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to element ktory narazony jest na "syf" proponuje od czasu do czasu pisiknac wd40 lub dac troche smaru rozbierac nie warto bo jest to dzialanie na chwile a 7 zl to nie duza kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie rady i wskazówki. Powalczę po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak dałeś rade???

 

prosta sprawa co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przepraszam, że doklejam się do tematu. Problem z moimi krańcówkami jest taki iż żadna nie gasi światełka w środku auta, po odpowiednim ustawieniu przełącznika nad lusterkiem. Denerwuje mnie ten fakt, chciałbym to naprawić. Nie stety nie posiadam schematu instalacji elektrycznej tego elementu. Czy mógłby mi ktoś pomóc, jak to zrobić , jak sprawdzić, "po nitce do kłębka". Do bagażnika w ogóle napięcie nie dochodzi, bezpieczniki wszystkie są ok. Może gdzieś się przetarł kabelek. Nie wiem, którędy biegną te wszystkie kabelki od krańcówek. Moje auto: Passat b4 '94 1,9TDI 1z (90 km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do bagażnika w ogóle napięcie nie dochodzi

bo do bagażnika to napięcie idzie oddzielne do zamka który jest w klapie i tam pewnie styki nie łączą, jeśli chcesz to zrobić to musisz rozebrać tylną klape z osłony i dostać się do zamka i zobaczyć czy kostka jest podpięta i czy styki nie zaśniedziały.

 

po odpowiednim ustawieniu przełącznika nad lusterkiem

kable do tego oświetlenia idą lewym słupkiem do góry i podsufitką na kierowcą do samej lampki a do tylnych lampek jeśli masz to idą kable od tej środkowej co masz przy lusterku nad pasażerem z przodu do prawego słupka i potem wzdłuż prawej strony u góry cały czas idą podsufitką. U mnie w b3 był problem z tymi podświetleniami z tyłu bo kabel został przytrzaśnięty od śruby z relingi i cały czas go masowało i w ten sposób nie gasło przez zamknięcie drzwi może i u ciebie gdzieś kabel masuje. Działaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PiotrekTDI. Z tyłu w klapie faktycznie nie wiem czemu ale kabelki wisza sąbie nie podpięte do pinów w tylnym zamku. Zrobię to jak tylko będę miał ze 2 godzinki wolnego. A do reszty oswietlenia to nie wiem kiedy ja sie zabiorę, cięzko z czasem nawet w niedzielę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzeję 6 letniego kotleta, ale nie działa mi prawa strona czujników drzwi (b4 sedan). Krańcówki są dobre. Są tam jakieś punkty godne zainteresowania między wyłącznikami a lampką? Czy po prostu idzie przewód bezpośrednio od krańcówki do lampki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód do przeglądnięcia, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krańcówki są dobre.

Jesteś pewien, sprawdzałeś czy mają przejście?

Lubią przygnić i przejścia nie ma.

Tylko od kierowcy są dwa przewody, na lampkę i na między innymi moduł szyb, przynajmniej tak jest w B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, krańcówki na 100% dobre. I porównywałem z lewą stroną, tam między masą a kabelkiem jest 12V, z prawej nima. Z prawej strony którędy ten kabel idzie? Bo zakładam, że gdzieś tylnym słupkiem i dalej pod sufitem, ale niespecjalnie mi się chce zdejmować draństwo i sprawdzać, czy na pewno tamtędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel idzie progiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do lampki którędy trafia? Bo rozdziela się na dwa przy tylnym wyłączniku, to zakładam, że gdzieś tylnym słupkiem by szedł do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A samą lampkę obadaleś, kabelki przy niej?

Z którejś krańcówki idzie też sygnał na lampk-ę(i) które są nad tylna kanapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności