Skocz do zawartości
Slawek9

kodowanie sterownika drzwi pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił sie po wymianie sterowników dzrzwi przód Lewe i prawe ponieważ ASO stwierdziło uynność prądu przez modyłu i rozładowywanie akumulatora. Kupiłem uzywane sterowniki wraz z silnikami z tymi samymi oznaczeniami i pojawił się prozaiczny problem z przystosoawaniem

1. nie działa lamka podswietlająca pod lusterkiem zewnetrznym p przód

2. nie działa skaładanie lusterka zewnetrznego pprzód

 

Z lewą stroną nie ma problemu wszystkie funkcje działają bez zarzutu natomiast tylko pozostały wymienione problemy z prawą stroną

Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów wie o co chodzi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz jeszcze raz i sprawdź czy masz wszystkie piny w złączu lusterka.

poczytaj >>ten<< artykuł. jest niby o golfie/jettcie ale w pasacie jest dokładnie to samo.

jeśli chodzi o podświetlenie pod lusterkiem to bez względu na moduł powinieneś móc zakodować lampkę ale składania się nie programuje więc prawdopodobnie masz moduł low który tego nie obsługuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najgorsze to moduł stary i nowy mają tą samą numerację. pinów jeszcze nie oglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer katalogowy zestawu jest zapisany na silniku. oddzielnie jest numer na samym sterowniku i ten cię bardziej interesuje. możliwe że ktoś podmienił sam moduł i z ogólnym nrem katalogowym od wersji high dostałeś słabszy moduł... przełożyć jest łatwo bo tylko 2 zatrzaski trzymają (z tego co pamiętam) więc najlepiej zamień moduły i będziesz miał problem z głowy. chyba że wróci ci problem z upływnością ale jak dla mnie to serwis coś ci wkręcił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się kolega może czy te moduły są zamienne? Żeby na chwilę podmienić lewe drzwi z prawymi- chodzi mi o tylne drzwi.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Wiesz może jakie jest prawidłowe kodowanie drzwi tylnych?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... prawe i lewe tylne drzwi się nie zamykaja. Gdy otworze lewe tylne drzwi na zamkniętym aucie włącza się alarm, na prawych brak jakiejkolwiek reakcji. Mam włączone autozamykanie drzwi powyżej 15 km/h i dziś po przejechaniu kilku km prawe tylne drzwi się zamknęły. Po wyjęciu kluczyka znowu nie zamyka drzwi z pilota.  Przy naciśnięciu jeden raz pilota zamykają się tylko przednie drzwi. Przy naciśnięciu drugi raz słychać jakby jakiś ruch w zamkach z tyłu ale drzwi nie zamyka. Wymieniłem oba tył e zamki na inne używane z alledrogo i o jawy pozostały takie same dla obu drzwi. Zrobiłem skan wszystkich drzwi i takie coś mi wyszło. Brak błędów. 

IMG_20200110_134914.jpg

IMG_20200110_134659.jpg

IMG_20200110_134804.jpg

IMG_20200110_134633.jpg

Edytowane przez Tipacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to zajelo, ale problem rozwiązałem. Wymienilem oba tylne zamki - to samo. Wymieniłem oba tylne sterowniki - to samo. Poszedłem po wiązce aż do modułu komfortu, wypiąłem wszystkie kostki i po ponownym wpięciu zadziałało. Szczególną uwagę należy zwrócić na kostkę z fioletowymi kablami.

 

>>>>>>>UWAGA!!!!<<<<<<<

Po odpięciu kostek moduł komfortu "odcina" sterowanie centralnym zamkiem za pomocą pilota! Żeby ponownie zadziałał trzeba włożyć pilot do stacyjki i odpalić auto. Jedne drzwi zablokować ręcznie (rygiel w zamku)ponieważ moduł po podpięciu kostek sam zamknie wszystkie drzwi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności