Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jest ten czujnik? Bo zawór sprężarki wymieniałem 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli te błędy po wykasowaniu wracają, to szykowałbym się na wymianę tych siłowników.

 

Czy te silniczki mogą być powodem nie działającej klimy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te silniczki mogą być powodem nie działającej klimy ??

 

Jeżeli masz takie podejrzenie, to można to sprawdzić w blokach pomiarowych, czy sprężarka wytwarza ciśnienie.

Jeżeli ciśnienie jest wytwarzane, to sprężarka spręża czynnik.

Jeżeli nie ma, to albo brak czynnika - i to najpierw należy zrobić - albo sprężarka - może być w niej zawór a nie uszkodzenie pompy...

Przy sprawdzaniu ciśnienia należy oczywiście zapewnić klimatyzacji warunki do tego, żeby "postanowiła" chłodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie jest ten czujnik? Bo zawór sprężarki wymieniałem 2 lata temu.

 

Pozycja 18

G65.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozycja 18

[ATTACH=CONFIG]149491[/ATTACH]

 

Tak, to ten, co zaznaczyłeś.

Rurka idzie na prawej podłużnicy i na niej jest czujnik i zaraz obok zaworek do napełniania klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz takie podejrzenie, to można to sprawdzić w blokach pomiarowych, czy sprężarka wytwarza ciśnienie.

Jeżeli ciśnienie jest wytwarzane, to sprężarka spręża czynnik.

Jeżeli nie ma, to albo brak czynnika - i to najpierw należy zrobić - albo sprężarka - może być w niej zawór a nie uszkodzenie pompy...

Przy sprawdzaniu ciśnienia należy oczywiście zapewnić klimatyzacji warunki do tego, żeby "postanowiła" chłodzić...

 

Jak sprawdzic czy wytwarza cisnienie? podpiąć do komputera ?? Czynnik jest bo ja napełniałem w czwartek, tylko facet mówił ze nie działa bo nie wyswietla mu sie tam na jego maszynie. Po podłączeniu do kompa wyskoczyły błędy

1274

1810

1809

I teraz moje pytanie jest takie czy te silniczki ktore sa w tych bledach moga powodować ze klima nie działa ?? Czy np klima działa ale te silniki zle odczytuja temperature ktora ustawiam i wieją cieplym powietrzem ? O jakich warunkach mówimy do sprawdzenia klimatyzacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzic czy wytwarza cisnienie? podpiąć do komputera ??

Myślałem właśnie o podpięciu komputera i sprawdzeniu w blokach pomiarowych wartość ciśnienia czynnika roboczego w klimatyzacji.

Czynnik jest bo ja napełniałem w czwartek, tylko facet mówił ze nie działa bo nie wyswietla mu sie tam na jego maszynie. Po podłączeniu do kompa wyskoczyły błędy

1274

1810

1809

I teraz moje pytanie jest takie czy te silniczki ktore sa w tych bledach moga powodować ze klima nie działa ?? Czy np klima działa ale te silniki zle odczytuja temperature ktora ustawiam i wieją cieplym powietrzem ?

Silniki V158 i V159 ustawiają położenie klap, które odpowiadają za proporcję ciepłego powietrza do zimnego. W kanałach nawiewów są dodatkowo czujniki temperatury do sprawdzenia, czy dobra temperatura powietrza została uzyskana.

O jakich warunkach mówimy do sprawdzenia klimatyzacji ???

Np. ustawiasz najpierw wysoką temperaturę, w kabinie się nagrzeje i przestawiasz na b. niską, żeby musiało schłodzić. Nie może być włączone ECON.

Ale może się okazać, że mimo takiej procedury powietrze na zewnątrz będzie właśnie poniżej jakiejś tam temperatury i tak nie zacznie zwiększać ciśnienia w sprężarce...

To, że kontroler chce zwiększyć ciśnienie, widać w bloku pomiarowym, że prąd na zaworze zwiększa się. Za tym powinno iść zwiększanie się ciśnienia w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy odglos bulgotania jakby sie woda powoli gotowala to normalne w climatronicu? Odglos pochodzi z wnetrza przy radiu i pokretlach i nie ma znaczenia czy klima chodzi czy nie, prosze o podpowiedz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

WITAM mam pytanko o climatronik czy odglos bulgotania to normalne jakby sie woda powoli gotowala

Edytowane przez snajper9mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy odglos bulgotania jakby sie woda powoli gotowala to normalne w climatronicu? Odglos pochodzi z wnetrza przy radiu i pokretlach i nie ma znaczenia czy klima chodzi czy nie, prosze o podpowiedz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

WITAM mam pytanko o climatronik czy odglos bulgotania to normalne jakby sie woda powoli gotowala

To silniczek od nastawy klapy wariuje ,bulgocze lub terkoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe aby go samemu wymienic i nie wiem czy jest sens bo wszystko dziala poprawnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To silniczek od nastawy klapy wariuje ,bulgocze lub terkoli

 

a jest mozliwosc wymiany samemu? i wszystko dziala poprawnie takze nie wiem czy jest sens to wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie działa ale z biegiem czasu przestanie przerabiałem to w b6 w golfie 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to mozliwe aby go samemu wymienic i nie wiem czy jest sens bo wszystko dziala poprawnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

a jest mozliwosc wymiany samemu? i wszystko dziala poprawnie takze nie wiem czy jest sens to wymieniac

 

i gzdie on sie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka silniczków pod deską poczytaj na forum to bolączka VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie działa ale z biegiem czasu przestanie przerabiałem to w b6 w golfie 5

 

Dziekuje bardzo za info a jeszcze ostanie pytanie latwe do wymiany czy raczej do mechanika trzeba sie udac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo jeżeli jesteś sprytny dasz rade poczytaj na forum będziesz miał wyobrażenie o tym powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno klimatyzacja nie działa poniżej 6-8stopni. Kilka dni temu temperatura podskoczyła do 13stopni i chciałem sprawdzić czy się klimatyzacja włączy jednak włączając ją nie zauważyłem wzrostu chwilowego spalania, zmiany dźwięku (większe obciążenie silnika a zawsze było słychać moment załączania). Czy to może świadczyć np. że gazu mało, coś może nie działać czy po prostu przez jakiś dłuższy czas musi być wyższa temperatura i wtedy np. komputer będzie ją załączać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zakres prawidłowego ciśnienia w układzie klimy? Wykonując test szczelności klimatyzacji na zasadzie próżni jakie maksymalne ciśnienie możemy użyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykonując test szczelności klimatyzacji na zasadzie próżni jakie maksymalne ciśnienie możemy użyć ??

To w końcu próżnia czy ciśnienie?

Jeżeli próżnia to tyle ile Ci pompa vacum wytworzy.

Jeżeli ciśnienie to jak zapodasz 15 bar to spokojnie powinno wystarczyć do znalezienia nieszczelności.Zdarzają się przypadki że nabijam 18-20 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu gdy włączę klimę i zjadę z temperaturą na 16 stopni Celsjusza słychać dziwny świergot w otworach od nadmuchu na kabinę, zaś gdy zwiększę temperaturę na 21 stopni Celsjusza świergot ustaje ? co to może być nie mam pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mało gazu? Kiedy była ostatnio "dobijana" klima? Przy małej ilości czynnika zawór rozprężny potrafi bulgotać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności