Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie gdy ciśnienie "w spoczynku" spadło do ok. 2 bar okazało się, że w układzie miałem 300g gazu. Po nabiciu klimy sprawdziłem ciśnienie na wyłączonym silniku i uzyskałem ok. 4-4,5 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klima działa jak należy,na początku pojechałem do warsztatu i zawołali sobie 600zł za robote + wymiana silnika,więc zrobiłem ładną mine podziękowałem panom i pojechałem do domu,odpaliłem neta i poszukałem jak to można zrobić samemu,i znalazłem nie sądziłem że to takie proste bedzie bo panowie z warsztatu stwierdzili że trzeba całą deske ściągać normalnie żal,a okazało sie że wystarczy odkręcić schowek i dojscie jest bardzo proste,cała operacja zajęła mi ok 1h roboty i wydałem całe 100zł na nowy regulator,tera jest piekna cisza i klima chłodzi jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się działo? Bo coś chyba przegapiłem...

Jaka usterka była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co się działo? Bo coś chyba przegapiłem...

Jaka usterka była?

Poszedł mi Silnik regulacji klapy temperatury nawiewu przez co klima działała tylko jakieś 30sek,potem dmuchało gdzieś w deske i głosno chrepotał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie koszta takiego silnika kolego Lukasz vw-2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie koszta takiego silnika kolego Lukasz vw-2.0 ?

w ASO 640 ZŁ,na allegro kupiłem za 100zł używany i smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie gdy ciśnienie "w spoczynku" spadło do ok. 2 bar okazało się, że w układzie miałem 300g gazu. Po nabiciu klimy sprawdziłem ciśnienie na wyłączonym silniku i uzyskałem ok. 4-4,5 bar.

 

Czy w zależności od wersji silnikowej parametry mogą się różnić? Na zgaszonym pokazuje mi 7.8 bar, na odpalonym 13,2 bar. Nie wiem kiedy ostatni raz klima była obsługiwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy. Może od rodzaju sprężarki? U mnie odkąd pamiętam miałem takie ciśnienia. A może sprężarka u mnie się kończy? Klima u mnie działa poprawnie, wprawdzie kostki lodu nie lecą z kratek, ale gdy włączę to leci wyraźnie zimne. I gdybym chwilę trzymał rękę przy nawiewach to mi po prostu zmarznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem dziś zauważyłem że słabo działa ogrzewanie w moim Pasku, po ustawieniu Climatronica na HI ledwo dawało ciepłym powietrzem (temp. na zewnątrz 7 st. C) po resecie klap nawiewu zrobiłem test Climatronica i wyszedł mi błąd 712 00h co to oznacza?? Z tego co się wczytałem to prawdopodobnie jest to związane z silniczkami nastawu klap nawiewu ale który to może być silniczek bo z dwóch stron daje bardzo letnim powietrzem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

712 jest od strony pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie mam pytanie odnośnie klimy. Nie działa.

Dzisiaj byłem na komputerze i wyskoczyły mi trzy błędy:

1274 silnik krokowy klapy prędkości własnej

1810 siłownik regulacji temperatury silnika krokowego, po prawej stronie

1809 siłownik regulacji temperatury silnika krokowego po lewej stronie

 

Zrobiłem tez test poprzez wciśniecie AC i obieg zamknięty i tam mi wyskoczyło

4fa - na lewym monitorku z tego co wiem to oznacza jakiś nawiew elektryczny przepustnicy

00h - na prawym nie mogłem znaleźć co to znaczy.

 

 

Z tego co wyczytałem na forum to problem nie leży w siłownikach (klapach) tylko w sprężarce bo ona tłoczy za małe ciśnienie i dlatego wyskakują błędy. Czy to prawda ?? I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sprężarki, bo u mnie sprzegiełko kreci sie cały czas przy włączonej i przy wyłączonej klimie czy tak powinno być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie na polski tych usterek jest straszne!

Ja znalazłem:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

01810 - Actuating Motor for temperature flap; right (v159)

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

 

Sprzęgło się kręci, bo to jest tylko sprzęgło stałe, zabezpieczające a nie elektryczne.

Sterowanie nie polega na "włącz/wyłącz" ale jest płynne.

Sprężarka cały czas się kręci a ciśnienie jest regulowane sygnałem podawanym na elektrozawór.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tłumaczenie na polski tych usterek jest straszne!

Ja znalazłem:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

01810 - Actuating Motor for temperature flap; right (v159)

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

 

Sprzęgło się kręci, bo to jest tylko sprzęgło stałe, zabezpieczające a nie elektryczne.

Sterowanie nie polega na "włącz/wyłącz" ale jest płynne.

Sprężarka cały czas się kręci a ciśnienie jest regulowane sygnałem podawanym na elektrozawór.

 

Dzieki za info czyli co radzisz? Rozumiem E jezeli to sprzegielko sie kręci to być moze ze

Sprężarka jest Ok ? Czyli najpierw sprawdzić te silniczki czytałem ze da sie je jakoś zregenerować? Wogole jak one wyglądają czy ktoś ma jakieś foto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima zatem mógłby ktoś sprecyzować od jakiej temperatury wyłącza się klima w passacie ponieważ widziałem różne opinie. Podczas ujemnych temperatur gdy wyłącza się klima, wyłącza się wtedy kompresor(chyba) i to znaczy, że pomimo włączonej klimy przy niskich temperaturach działa ona jak zwykły nawiew?? Powietrze w tym przypadku jest "suche" tak jak z klimy czy jak z normalnej dmuchawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś wyczytałem ze klima działa powyżej 7C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info czyli co radzisz? Rozumiem E jezeli to sprzegielko sie kręci to być moze ze

Sprężarka jest Ok ? Czyli najpierw sprawdzić te silniczki czytałem ze da sie je jakoś zregenerować? Wogole jak one wyglądają czy ktoś ma jakieś foto ?

 

Jeżeli te błędy po wykasowaniu wracają, to szykowałbym się na wymianę tych siłowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima nie zadziała poniżej 5 st.C. Mnie też dopadł problem klimy:

Adres 08: Klimatyzacja Plik etykiet: 3C0-907-044.lbl

Oznaczenie elementu SW: 3C0 907 044 AH HW: 3C0 907 044 AH

Komponent: ClimatronicPQ46 050 0505

Weryfikacja: 00050005 Numer seryjny: 00000000000000

Kod serwisu: WSC 00000 000 00000

VCID: 67D7C00D5633A020806

Znaleziono 1 błąd:

00229 - Ciśnienie środka chłodniczego

002 - Dolna wartość skrajna przekroczona - Sporadyczny

Najciekawsze jest to, że błąd sugerujący brak czynnika w układzie dał się skasować i na razie nie powrócił, a VCDS pokazuje, że mam ciśnienie 0 bar i jakieś Ampery, ale też 0. Chciałem zrobić test i kicha-komunikat, że testu nie zrobi bo nie spełnia warunków. Domyślam się, że brak gazu, choć mam cichą nadzieję, że chodzi o temperaturę zewnętrzna ok. 0 st.C. Aczkolwiek obawiam się najgorszego, czyli wymiany sprężarki, bo od kiedy pamiętam, że ciśnienie nigdy nie przekroczyło 9 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciśnienie nigdy nie przekroczyło 9 bar.

W stanie spoczynku /silnik wyłączony/ ?

Nabij klimę lub zdemontuj na zimę tarczę sprzęgła zrywalnego z kompresora klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanie spoczynku nigdy nie przekroczyło mi ok. 5 bar. Podczas pracy(silnika i klimy) generalnie miałem ok. 6-9 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W stanie spoczynku nigdy nie przekroczyło mi ok. 5 bar. Podczas pracy(silnika i klimy) generalnie miałem ok. 6-9 bar.

 

No to coś go boli.Trochę za małe te ciśnienia szczególnie podczas pracy klimy.

Dobrze by było zrobić porównanie ciśnienia HP do stacji czy czujnik nie oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności