Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli słychać syczenie, przelewanie gdzieś pod kokpitem to masz za mało czynnika. Wystarczy nabić klimę i po kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli słychać syczenie, przelewanie gdzieś pod kokpitem to masz za mało czynnika. Wystarczy nabić klimę i po kłopocie...

 

a to nie czasami objaw zapchanej nagrzewnicy?

wiem że miałem tak samo i uzupełnienie czynnika nic nie pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to nie czasami objaw zapchanej nagrzewnicy?

wiem że miałem tak samo i uzupełnienie czynnika nic nie pomogło ;)

 

Ja miałem wkurzające syczenie jak w starej lodówce.... Podjechałem nabić klime i nastala cisza :-) . W układzie było 165g czynnika (a powinno być 600g)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w waszych passatach klima startuje od razu po włączeniu silnika ???? bo u mnie jak postoi na słońcu w te upalne dni to po przewietrzeniu auta klima rusza gdzieś po paru minutach w b5 od razu wiało zimne powietrze po odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem wkurzające syczenie jak w starej lodówce.... Podjechałem nabić klime i nastala cisza :-) . W układzie było 165g czynnika (a powinno być 600g)

 

u mnie było 300 i syczało byłem klime zrobić i nadal syczy ale w ten sposob ze to jest jakies 5sekund i przestaje.

 

 

Mam pytanie czy w waszych passatach klima startuje od razu po włączeniu silnika ???? bo u mnie jak postoi na słońcu w te upalne dni to po przewietrzeniu auta klima rusza gdzieś po paru minutach w b5 od razu wiało zimne powietrze po odpaleniu.

 

ja dzis mialem od 2 dni na sloncu auto i tez zalapala po chwili, chyba nie mogla od razu schlodzic nie wiem ale podejrzewam ze auto rozgrzanie niemilosiernie jak w cieniu 40 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to nie czasami objaw zapchanej nagrzewnicy?

wiem że miałem tak samo i uzupełnienie czynnika nic nie pomogło ;)

 

 

Mi tez syczy mimo ze nowy kompresor i nowy czynnik.

 

Ale zauwazylem ze rowniez syczy ale mniej gdy klima off,

Nowe turbo mam.... I na starym tez tak bylo. Moze jakas nieszczelnosc....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, mianowicie:

 

Z prawej strony klimatronik działa elegancko, a od strony kierowcy ciągle dmucha zimnym powietrzem. Po zrobieniu testu klimatyzacji ( przycisk econ + obieg zamknięty ) z lewej strony pokazuje błąd 71l orac 2c a z prawej 00h.

 

Czy to oznacza niesprawny silniczek nawiewu? Ma ktoś jakiś schemat klimatyzacji w b6? Nie wiem czy znajdę tam 2 silniczki - jeden odpowiedzialny za regulacje klap i jeden za powietrze ciepłe/zimne? Miał już ktoś taki problem, ponieważ na forum znalazłem takie problemy tylko od strony pasażera a od strony kierowcy widze tylko jeden silniczek ;/

Edytowane przez razor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

 

niepokoją mnie odgłosy mojego Climatronica.

 

słychać taki dźwięk jak np w lodówce, taki jakby ciecz była mieszana, przelewana. ponadto słychać jednostajne buczenie.

te dźwięki cichną gdy wyłączę przycisk AC. nie narastają też gdy zwiększę obroty wentylatora.

 

są jednak na tyle denerwujące że muszę je zagłuszać radiem, przy wyłączonym radiu słychać je wyraźnie:/

 

macie może jakiś pomysł - co to jest? może wystarczy uzupełnić czynnik , czy tez to może być jakaś grubsza sprawa?

pozdrawiam!

 

Problem rozwiazało nabicie klimy. Bylo 350g czynnika i 4g oleju a powinno byc 600/18g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zamontować czujnik jakości powietrza do klimy, która go nie miała?

Obecnie mam panel 3C0 907 044 AC bez przycisku automatycznego otwierania/zamykania obiegu powietrza.

Czy ewentualna wymiana panelu klimy jak w aukcji http://allegro.pl/panel-klimy-klimatyzacji-volkswagen-passat-b6-golf-i4793091008.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z klimatyzacją w b7... Dźwięk "piszczenia " dochodzi zza schowka pasażera. Czy ten dźwięk wskazuje na brak czynnika tak jak u kolegi, czy może coś poważniejszego? Nie zwracsjcie proszę uwagi na włączony migacz ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w dodatku, że ten pisk znika gdy wcisne pedal hamulca, a gdy go puszczę to momentalnie powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Podłączam się pod temat z klimą gdyż zgłupiałem totalnie. Klima nie chodziła, więc pojechałem do serwisu w Szczecinie, nabili klimę (czynnika było 1/3) a tu nadal nic. Na to rzecze mi mechanik że przy temp. na zewnątrz poniżej 3 stopni klima w passacie nie będzie chodzić (mam b6 kombi 2009) gdyż tak fabryka ustawia ??? drugi serwis rzecze to samo. Szyby parują na dłuższych trasach, a ostatnio przy mrozach zaparowane aż zamarzały od środka. Co jest grane, wszystko ok, test z klimy nie wykazuje nieszczelności. Czekam na info. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też sprawdzali, nówka węglowy, szukali wilgoci wszędzie, w bagażniku też...itd. Kazali jeździć na zamkniętym obiegu i dużej temp. Ale moje dzieciaki tego nie zniosą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamkniętym obiegu bez klimy to wszystko zaparuje totalnie. Sprawdź czy faktycznie obieg jest otwarty, zdemontować schowek i zajrzeć do klap czy chodzą od obiegu. Ostatnio w Astrze wymieniałem pyłkowy bo klientowi parowały szyby, jadę na próbę a tu coraz mniejsza widoczność. Kilka kilometrów i prawie nic nie widziałem, ledwo wróciłem. Zajrzałem za schowek do klap i oczywiście klapa grawitacyjnie sobie wisiała w dół, czyli pół otwartego i pół zamkniętego obiegu zamiast zamykać obieg lub otwierać. Ukręcona była ośka między silniczkiem a klapą. Oczywiście po wciśnięciu przycisku pracę silniczka było słychać jak był założony schowek więc na początku nikt tego nie podejrzewał. Teraz klapa jest na stałe w pozycji obieg otwarty i autem w końcu da się jeździć. To tak na przyszłość jakby ktoś miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy w waszych passatach klima startuje od razu po włączeniu silnika ???? bo u mnie jak postoi na słońcu w te upalne dni to po przewietrzeniu auta klima rusza gdzieś po paru minutach w b5 od razu wiało zimne powietrze po odpaleniu.

 

U mnie też tak było - sprężarka do wymiany albo elektrozawór, kupiłem regenerowaną, rok działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zepsuty nawiew po prawej części samochodu vw b6 2.0 tdi 2009. Czy za to odpowiada tylko jeden silnik ? Ktoś może polecić, podać nr części tego silniczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy włączonym trybie ECON sprężarka klimy chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli , jak na jest wyłączona opcja ECON i AUTO a dmuchawa działa to rozumiem że kompresor tez nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opcji ECON komresor nie dziala. W kazdym innym ustawieniu kompresor chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności