Skocz do zawartości
kriss555

kodowanie zestawu telefonicznego premium

Rekomendowane odpowiedzi

Dotego modułu jest potrzebna klawiatura, bo nie wpisze pinu , a co najważniejsze nie pasuje do białych zegarów musi być 3C8035730 od A w górę lub 5N0035730 do D

 

Acha, to przez rns-a albo przez manetkę nie idzie wpisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym 3C0035730 nie ma komunikacji z RNS'em i przez kierownice lub manetkę nie wpiszesz tylko klawiatura, 7L6035730 bez literki komunikuje się z RNS'em ale pin tylko po klawiaturze do wpisania z zapamiętaniem w module lub RNS, ale bez zapamiętania(wpisujesz za każdym razem) z kierownicy czy manetki nie wpiszesz, jak z 7L6035730C nie miałem więc się nie wypowiem. 7L6035730 nawet mam na zbyciu, jak coś to PW i te moduły są tylko pod czerwone zegary, 5N0035730 i 3C8035730- czerwone, 5N0035730 od A do C czerwone i białe zegary, 5N0035730D i 3C8035730 od A do D tylko białe zegary, jeszcze takie małe info podobno 3C8035730D ma obsługę WiFi.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. To klawiatury nie montuje. A co z wiązką od uchwytu na desce? To teraz zadanie znaleźć i kupić inny moduł. A łącznoć z rns510 będzie bez żadnych nowych kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moduł 5n0035730d będzie współpracował z multifunkcją 8 - przyciskową i czy pin da radę wprowadzić nie mając klawiatury (premium) ew. czy ten obsłuży samsunga galaxy sII ,zegary mam białe i aktualnie mam moduł 5k0035730d menu książki tel. wyświetla się w zegarach ale sterowanie z kierownicy jest nie możliwe, czasami automatycznie się nie łączy musze na telefonie urzyć opcji połącz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie pytania TAK, dojdą jeszcze sms'y na RNS'ie i A2DP-na fisie pojawi się ikonka odtwarzacza muzyki tylko prawidłowo zakoduj moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na fisie pojawi się ikonka odtwarzacza muzyki

ale że jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale że jak?

 

a, że tak moduł.jpg zdjęcie zapożyczone od Wojtka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotoszop :).

Już sobie przypomniałem. Też raz mi się zachciało wykorzystać BT do odtwarzania muzyki z telefonu, ale raz że funkcjonalność tego jest żadna a dwa to telefon za chiny nie chciał się już połączyć w trybie premium i na siłę za każdym razem łączył się w trybie HF. Musiałem usunąć profil i instalować telefon od nowa. Taki urok tego moje telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Mam RCD510 i biały FIS dokupiłem moduł 7P6035730L - działało ok poza książką telefoniczną na radiu :-/ w firmie w której zamawiałem moduł wymienili mi moduł na 3C8035730C. Teraz wszystko działa prawidłowo lecz... nie mam A2DP, ani w FISie nie ma Media Player, ani telefon nie wykrywa nic poza HF. Sprzedawca twierdzi że to kwestia kodowania.

Macie jakiś pomysł jak ma być to zakodowane? I czy ten moduł na pewno ma A2DP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat.

 

Mam RCD510 i biały FIS dokupiłem moduł 7P6035730L - działało ok poza książką telefoniczną na radiu :-/ w firmie w której zamawiałem moduł wymienili mi moduł na 3C8035730C. Teraz wszystko działa prawidłowo lecz... nie mam A2DP, ani w FISie nie ma Media Player, ani telefon nie wykrywa nic poza HF. Sprzedawca twierdzi że to kwestia kodowania.

Macie jakiś pomysł jak ma być to zakodowane? I czy ten moduł na pewno ma A2DP??

 

Ja mam 3C8035730C i działa, więc dobrze twierdzi sprzedawca. Połączenie BT audio ustawia się oddzielnie na fis w menu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma. Sprawdź czy w telefonie masz ustawiony bezpośredni dostęp do karty sim, bez tego trybu premium nie włączysz. Odtwarzanie muzyki z telefonu sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielaspiotr

Dzięki - w takim razie muszę poszukać jak to ma być zakodowane.

Mógłbym Cię prosić o film z FIS'a z opcjami jakie masz w menu Phone?

 

 

@mkpol

Telefon działał mi na prawidłowo na ustawieniu Handsfree i na Premium (rsap).

Dlaczego mówisz że odtwarzanie z telefonu odpuścić?

Aktualnie całą muzykę mam na Spotify, dlatego chciałem A2DP (ciągłe podpinanie linein jest męczące).

Edytowane przez doggie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim module, gdy A2DP mi działało, trochę tego używałem i uważam że jakość dźwięku jest ok, tytuły były wyświetlane na wyświetlaczu, sterowanie Next, Prev tez działało. Więcej nie potrzebowałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie Piotrze :).

 

Ja nie narzekam jakość dźwięku jest lepiej niż dobra, trzeba tylko korzystać z dobrej jakości mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielaspiotr

 

No ja właśnie zrezygnowałem z mp3 na rzecz Spotify ;-) wcześniej wystarczała mi mała karta SD z kilkoma albumami.

Spotify w max jakości to podobno 320kbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT spłaszcza midtony i obcina nieco dół. Ja głównie korzystam z wma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że A2DP daje radę do około 320kbit - więc nie tak źle, ale zależne jest to od źródła - w skrócie mówiąc - dla mnie wystarcza :-)

 

//edit - fajna stronka opisująca A2DP: http://soundexpert.org/news/-/blogs/bluetooth-audio-quality-a2dp

 

Dostałem informację od sprzedawcy abym sprawdził kodowanie, powinno być ustawione dla modulu 3C8 035 730C:

020000010100010000000000

Gdzie mógłbym znaleźć opis co oznaczają poszczególne cyfry?

 

Jako że nie znam się na VCDS (ani nie mam kabelka) - jest ktoś w okolicy Katowic kto mógłby mi zakodować moduł??

Edytowane przez doggie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może czas zmienić telefon

Gdyby to pomogło to już dawno bym to zrobił. Feler jest w samym BT. Tzn to nie feler tylko taka jest harakterystyka tego formatu transmisji.

Jako że nie znam się na VCDS (ani nie mam kabelka) - jest ktoś w okolicy Katowic kto mógłby mi zakodować moduł??

 

http://bimbasz.com/ :)

 

co do kodowania gadaj z tatą Johnym X. O ile ma już uzdatniony kabel to pewnie ci pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol

Dzięki wielkie :-)

 

Napisałem już do Johny'ego X. Dam znać czy się udało ogarnąć temat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to pomogło to już dawno bym to zrobił. Feler jest w samym BT. Tzn to nie feler tylko taka jest harakterystyka tego formatu transmisji.

 

 

Nie do końca .... na Xperii dźwięk był gorszy i cichszy, na Nokii Lumii jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności