Skocz do zawartości
Gość piki

DSG - skrzynia marzenie!

Rekomendowane odpowiedzi

.....siedziel,siedzial i dlatego wybral manuala a nie DSG-i to nie ze wzgledu na 10tys pln.

Nigdzie nie napisalem ze DSG to ZLO tylko jezeli zakopie sie na Podlasiu uciekajac przed niedzwiedziem szybciej uciekne na manualu niz z DSG :hyhy:

Jedni wola rybki,jedni akwarum-ja niestety albo stety wole operowac biegami i od czasu do czasu uzyc lewej nogi przy jezdzie samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja niestety albo stety wole operowac biegami...

Masz do tego prawo i nikt Ci tego zabronić nie może, choć ja nadal wolę automat (również na Podlasiu ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

oczywiscie kazdy moze wolec tradycyjna manualna skrzynie, a wszystko co nowe nowoczesne nazywac ZLEM i zawsze zostawac przy sprawdzonych starych mechanizmach,,,, tylko ze gdyby wszyscy tak woleli to do dzis mieszkali bysmy w jaskiniach i zasuwali piechotą, bo kiedyś dla jakiegoś pra przodka koło też wydawało się zbyt inne, na szczescie zamiast sprawdzonego i pewnego sposobu poruszania sie na stopach wybral nowatorskie koło,,,,, powstał po jakimś czasie dyliżans,,,,,,,, w końcu powstał samochód,,,,, a teraz DSG :-P

 

to się nazywa ewolucja ;)

 

pamietam jak moj pradziadek dawno temu jak moj dziadek kupil traktor uwazal ze to ZLO i ze lepiej uzywac konia, bo traktorem tak jak koniem sie nie pokieruje albo jakos tak i ze traktor niszczy pole czy rosliny jak sie po polu jezdzi,,, no,,,,,,

 

 

aha, chcialem nadmienic, w DSG jest tryb ręczny przerzucania biegów, jak ktos woli sam decydowac na jakim jedzie biegu, nie trzeba tylko wciskac sprzegla nogą.

 

a jak mieszka sie w gorach, boi niedzwiedzi, musi przed nimi uciekac (dziwne ze zimą bo zimą zazwyczaj misie śpią) i nie potrafi tak jezdzic zeby sie nie zakopac w sniegu to nie passat tylko jakas terenowka, albo przynajmniej cos klasy Subaru Forester-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pisz ze manual to zacofanie i w XXI wieku wszyscy powinni smigac bez sprzegla.

Zgoda technika idzie do przodu i kto wie co bedzie za pare,parenascie lat,byc moze DSG tez bedzie zabytkiem.

Skoro mozna zamiast DSG machac lewarkiem zmiany biegow przy uzyciu pedalu sprzegla,to mozna otwierac szyby korbka zamiast nacisnac guziczek,albo zamiat klimay jezdzic z otwartym oknem.

Albo zamiast zamykac lub otwierac samochod pilotem mozna wzorem Jasia Fasoli zakladac kludke.

Dlaczego wybalem manual?

Moze dlatego ze czasem lubie pojezdzic jak jakis dziadek lesny w kapeluszu w skorzanych rekawiczkach i zmieniac biegi ponizej 2tys obrotow.

Moze czasem po obejrzeniu F-1 bede chcial bede chcial pojezdzic ciut szybciej i pomieszac biegami w granicach czerwonego pola.

Moze dlatego ze po 8-10ciu godzinach jazdy automatem (taka praca) bede chcial zaangazowac lewa noge i prawa reke do pracy.

Nie powiedzialem tez bede uciekal przed groznym misiem TYLKO zima kiedy spi.

Nie wszystkie misie spia snem zimowym

Jak rozpoznac jaki goni Cie niedzwiedz??

1.Jezeli goni Cie mis-uciekasz na drzewo a mis wlazi za Toba to goni Cie Gryzlli

2.Jezeli uciekajac przed misiem uciekasz na drzewo a mis nie daje rady na nie wejsc tylko trzesie drzewem tzn ze goni Cie niedzwiedz brunatny.

3.Jezeli goni Cie mis a Ty szukasz jakiegos dzrzewa ale nie mozesz zadnego znalesc tzn ze goni Cie niedzwiedz polarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Tylko nie pisz ze manual to zacofanie i w XXI wieku wszyscy powinni smigac bez sprzegla.

.

 

no nie pisze, i nie pisałem przeciez nic takiego

 

Zgoda technika idzie do przodu i kto wie co bedzie za pare,parenascie lat,byc moze DSG tez bedzie zabytkiem..

 

tez sie zgadzam, a nawet jestem tego pewien

 

Skoro mozna zamiast DSG machac lewarkiem zmiany biegow przy uzyciu pedalu sprzegla,to mozna otwierac szyby korbka zamiast nacisnac guziczek,albo zamiat klimay jezdzic z otwartym oknem.

Albo zamiast zamykac lub otwierac samochod pilotem mozna wzorem Jasia Fasoli zakladac kludke.

..

 

no oczywiscie ze mozna :-D tez sie zgadzam

 

Moze czasem po obejrzeniu F-1 bede chcial bede chcial pojezdzic ciut szybciej i pomieszac biegami w granicach czerwonego pola...

 

no w F-1 co prawda nie mają lewarka i sprzęgła wiec blizej skrzyniom z F1 do DSG w trybnie manualnym niz do tradycyjnego manuala, a skrzynia DSG zapewnia lepsze osiągi autom niz manual co widac w filmach zamieszczonych duzo wczesniej w tym poscie no i ciagniecie obrotow na czerwone pola to slaby pomysl na polepszenie osiagów, bardziej na zarzynanie silnika ;) lepiej momentem obrotowym a nie czerwonym polem sie kierowac w tej kwestii,

ale oczywiscie szanuję i rozumię że czasem mozesz miec ochote pomieszac lewarkiem, bo ja kierujac sie zakupem passata z DSG celowałem bardziej w komfort niz zabawe gdyz autem baaaardzo duzo jezdze (60-80tysiecy km rocznie, dzis juz zdarzylem zrobic 200km) a do zabawy w lipcu bede miał troszke inne auto i tam bedzie manual i prawdziwe 4x4, ale to bedzie auto na weekendy a nie na codzien i nie w Warszawskie korki czy na 600km trasę, tutaj lepiej sprawdza mi się jednak DSG ktore Złem bym nie nazywał a rewelacyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o komfortową i szybką jazdę na codzień :evil:

 

 

i dzięki za info o rozpoznawaniu niedzwiedzia, tylko co mi to da jak będę wiedział jaki mnei goni? i tak pewnie mnie zerzre :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piki-tak z czystej ciekawosci-Co bys wybral jezeliby wyprodukowano DSG lub cos w tym stylu powiedzmy w..........R-1??Tradycyjna dzwigienke zmiany biegow czy DSG-podobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktus

DSG jest super rozwiązaniem, jak się ma mocny silnik.

Ja osobiscie chciałbym mieć samochód z DSG, chociaż by po to by pobawić się w Schumachera :cwaniak: .

 

A tak na poważnie, żaden automat, czy zautomatyzowany manual, czy chociażby nawet doskonała DSG nie dorówna zwykłemu manualowi :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Piki-tak z czystej ciekawosci-Co bys wybral jezeliby wyprodukowano DSG lub cos w tym stylu powiedzmy w..........R-1??Tradycyjna dzwigienke zmiany biegow czy DSG-podobne ;)

 

odpowiem ci tak,,,

 

fajnie pomachac drążkiem manuala, fajnie, czasem tego mi brak, ale na 30 dni miesiąca, brak mi tego manuala przez 4 dni, w pozostałych dniach nie zamienił bym DSG na manuala za nic na świecie, nie przesadzajmy mówiąc że jazda automatem to lipa do kwadratu i dramat bo ty nie decydujesz a w zwyklym manualu zawsze sobei przytrzymasz na biegu przyredukujesz jak chcesz,,,, bo kto z nas ciagle tak przytrzymuje na codzien na biegu jakims, kto bokiem łyka zakręty itd itp, dla mnie passat to juz zupelnie nie auto do tego typu jazdy, poweidzmy z zacięciem sportowym, (zaznaczam ze dla mnie! innym moze odpowiadac) passat to u mnei auto do pracy i do wożenia rodziny, auto w codzienne korki, w dlugie trasy itd itp

bardzo zgadzam się z tym co napisał witkus DSG jest super ekstra dla aut mocnych gdzie zapas mocy nie wymusza na przeciaganie silnika i trzymanie na bardzo wysokich obrotach by DOBRZE pojechac :ok: dzis sobie wracalem z Lodzi, na trasie Lodz Rawa MAz jest ciagle redukowanie i wyprzedzanie bo droga w miare waska a ruch duzy, naprawde w polowie trasy sobie pomyslalem, "kur,,,a, zaje,,,,ista jest ta skrzynia", wyprzedanie z DSG aut w tłoku to bajka!!

ale to ze DSG nei dorowna manualowi, odpowiem tak,,,,, zalezy w czym

 

mysle ze ktos kto nie jechal DSG naprawde ciezko zrozumiec jak dobra jest ta skrzynia, jazda DSG a tradycyjnym automatem to dwie baaaaaardzo różne jazdy :-P

 

a chcac zadowolic Zyzu twoja ciekawosc informuję że do "zabawy" pod koniec lipca tego roku będę miał Subaru Imprezę :evil: i tam będzie manual :cwaniak: i DSG bym tam nie chciał, ale to naprawdę tylko na weekendy, na codzien, do pracy, do rodzinnego auta, do szybkiej dynamicznej jazdy ale na wprost, czyli jak 99% z nas DSG i nic innego na tą chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Ja uwazam ze zabawe mozna miec z uzytkowania kazdego auta, nie watpie ze impreza jest autem do tego stworzonym (chociaz evo bardziej mi sie podoba) ale nie dzielmy aut na te z ktorych nie ma frajdy i jest ,dla mnie daje ja wlasnie manual i benzyna bo moge sobie pokrecic i czuje ze ode mnie tez cos zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Ja uwazam ze zabawe mozna miec z uzytkowania kazdego auta, .

 

no jasne, tylko że z uzytowania np. Voyagera frajda moze polegac raczej na tym ze mozesz sie poganiac z dziecmi, albo z jakąs laską po aucie, bo z sportowej jazdy frajdy raczej nie będzie :-P

 

passatem gdzie masz reczny elektryczny frajda z jazdy z zacieciem sportowym???

hmmm, ok ale tylko na prostej :-P a na prostej DSG jak marzenie :D poprawia osiągi i frajde z jazdy, czyjesz się jak w "bolidzie" gdy masz mocniejszy silnik, wlaczam tryb reczny gdy mam ochote i tyle samo zalezy odemnie co w manualu i co bys nie pisal to tak wlasnie jest roznica jest jedna, zmieniam bieg sam, recznie, ale bez uzywania sprzegla i o jakąs sekundę szybciej, moge sobie przetrzymywac na biegu na jakim chce, redukowac na jaki chce bieg itd itp, tyle ze bez pracy lewej nogi i z lepszymi czasami zmiany biegow, prawie jak Kubica w swoim bolidzie. heheheh ;)

a jak mam dosc zabawy wlaczam tryb automatyczny + autoHold i mam komfort jazdy o jakim mozesz w manualu pomarzyc tylko.

 

oczywiscie z kazdego auta moze byc frajzda z jazdy, ale różna, inna frajda jest z EVO inna z Passata, inna z Golfa GTI inna z Voyagera i inna z LandCruisera, tych aut do siebie bym w ogole nie porownywal ;)

 

co do EVO, szczegolnie to nowe jest niesamowite!! ale EVO jest totalnie niecywilizowane, Impreza jest bardziej "ludzka" EVO to straszny killer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KayPee

piki, zgadzam sie w calosci. :ok: Pasek to nie Impreza ale jak na auto z automatem to naprawde moze czlowieka pozytywnie zaskoczyc. Tym bardziej, ze te biegi mozesz sobie przeciez w dowolnej chwili redukowac. Wiadomo, ze do czystej zabawy rodem z porzadnego manuala to brakuje tego trzeciego pedalu ale jak na automat to naprawde mamy spoooro ponad przecietna.

A dodam jeszcze (a'propos redukcji), ze swietnie sprawdzaja sie w tej roli lopatki przy kierownicy (choc na poczatku mialem o nich inne zdanie). Otoz, biegi mozna zmieniac lopatkami takze w zwyklym trybie "D", nie tylko w manualnym! :hurra: To jeszcze bardziej podnosi praktycznosc, i takie rzeczy jak np. wyprzedzanie przy gestym ruchu sa jeszcze latwiejsze.

 

Aaa... gratuluje i zazdroszcze zarazem tej Imprezki :ok::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Kazdy moze miec wlasny ideal. Reczny to miala i moja 105tka ,wiec jego brak w b6 jakos mi nie przeszkadza. Roznica jest jedna bez sprzegla - jak w tych motorkach dla inwalidow.(żart) Lepsze ( o ile te 0,.. sie liczy no uzbiera sie z 0.5s ) czasy zmiany biegow bo dsg robi to za ciebie - co jednym sie podoba, innym zwolennikom manuali nie i nawet jakby mi odpalala fajke przy kazdym ruszaniu (chociaz w aucie nie pale :P) i podawala zimnego stronga jak go gasze nie zmienie zdania, czekam na DSG II+? z pelna mozliwoscia trybu recznego, pelna mozliwoscia wyboru.!

A z tym cywilizowaniem szczerze mówiac nie wiem jak jest chyba evo IX jest porownywalne do STi a WRXowi moze odjechac ale obydwa motorki kreca od 220 do 300+ wiec porownywalnie, evo IX wyglada kosmicznie ale impreza tez niczego sobie ;) Tylko zeby czasem nie byla czerwona!

 

(edit) dzisiaj widzialem srebrna impreze na stacji paliw (ta w najnowszej budzie) musze powiedziec ze bylo jej do twarzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adas8800

Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata B6 2,0 140km DSG i mam jedno pytanie do wszystkich posiadaczy tego typu aut a zwłaszcza tych z DSG. Bowiem moja skrzynia wydaje dziwne odgłosy (metaliczne stukanie) gdy jest zimna. Nie wiem co sie z nią dzieje, i czy to jest grozne? Jerzeli jest ktoś kto mi pomoże w weryfikacji tego problemu będe bardzo wdzięczny.

 

Dodam jeszcze że olej wymieniłem i to nic nie pomogło.

Edytowane przez adas8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata B6 2,0 140km DSG i mam jedno pytanie do wszystkich posiadaczy tego typu aut a zwłaszcza tych z DSG. Bowiem moja skrzynia wydaje dziwne odgłosy (metaliczne stukanie) gdy jest zimna. Nie wiem co sie z nią dzieje, i czy to jest grozne? Jerzeli jest ktoś kto mi pomoże w weryfikacji tego problemu będe bardzo wdzięczny.

 

 

Dodam jeszcze że olej wymieniłem i to nic nie pomogło.

to standard,nie przejmuj się i lataj nieskażony szarpaniem za drążek,po prostu podaruj sobie odrobinę luksusu.

jeszcze jedno zmień wpis bo na pewno nie masz CR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to standard,nie przejmuj się

 

mam odmienne zdanie ;)

to nie jest standard, te typy tak nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki standard??

Człowieku, zastawnow sie o piszesz, jak standardem moga byc dziwne dzwieki ze skrzyni??

 

Nic takiego nie mam u Siebie w aucie, jest cichutko i plynnie.

Edytowane przez pbalsam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w mnie też cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku, zastawnow sie o piszesz, jak standardem moga byc dziwne dzwieki ze skrzyni??

to ty człowieczku poczytaj troszkę więcej na forum,pojezdzij jeszcze trochę swoim jezdzidełkiem,aż pewnego dnia usłyszysz podobny dzwięk a potem spróbuj zabrać głos w dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

Witam,

Przejechałem ponad 170 000 km Octavią z DSG. Do dzisiaj żadnych stuków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeanalizuj jeszcze raz moja wypowiedz,

 

Po prostu nie uważam tego za standard!

 

Sprawdz prosze co oznacza slowo "standard"

 

Jak juz sie dowiesz to odpowiedz Sobie na pytanie, czy wiekszośc pojazdow ze skrzynia DSG charakteryzuje sie dziwnymi dzwiekami ze skrzyni biegow... chyba nie musze juz Cie dalej uswiadamiac w kwesti bledu twojej wypowiedzi?

 

Jezdzilem Passatami z DSG z przebiegiem 200 tys km i twoich "standardowych" dzwiekow nie bylo, czyli wniosek prosty - MOZNA TEMU ZARADZIC...

 

Jezeli takie zjawisko pojawi sie w moim aucie to na drugi dzien bedzie w serwisie.

 

Nie mozna nazywac standardem "wydobywanie sie dziwnych dzwiekow ze skrzyni biegow" w aucie takiej klasy,w sumie w zadnej klasie nie jest to standardem!

 

Od nowosci tez ogromna wiekszosc passatow nie ma w standardzie dziwnych dziwnych dziwiekow wydobywajacych sie ze skrzyni.

 

Tego chyba nie zaprzeczysz.

 

Podobnie jak i ja nie zaprzeczam ze takie rzeczy sie zdarzaja, ale to juz trzeba zglaszac do serwisu zeby zostalo usuniete.

A tu pojawia sie problem polskiej mentalnosci i poszukiwania rozwiazania nie tam gdzie trzeba...

Po to jest serwis, i gwarancja(ktora nota bene mozna wydluzyc do 5 lat!)

Edytowane przez pbalsam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności