Skocz do zawartości
Gość piki

DSG - skrzynia marzenie!

Rekomendowane odpowiedzi

"Najnowsze M3 wejdzie do sprzedaży najprawdopodobniej w 2007 r. Już wiadomo, że pod maskę trafi nowa (bazująca na silniku V10 z M5) V8-ka o mocy przekraczającej 400 KM. Nowe M3 będzie miało zwiększony rozstaw kół i tym samym mocno poszerzone błotniki. Można się też spodziewać, że to właśnie w M3 E90 zadebiutuje nowa mechaniczna, zautomatyzowana skrzynka biegów z dwoma sprzęgłami (podobna do DSG Volkswagena), nad którą aktualnie pracują inżynierowie BMW. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w późniejszych latach ma się pojawić nie tylko M3 kabriolet, ale również M3 sedan i M3 kombi."

 

Obawiam się Michal1980, że nie jeździłeś z taką skrzynią....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem automat nie daje takiego czucia jak normalna skrzynia. Wygoda owszem, ale na śliskim nikt normalny nie zmienia biegu na niższy, a z automatem może to się zdarzyć. Nie ma się takiej kontroli nad autem. Ja się przez automat rozwaliłem (no szybkość też była) bo na lodzie przełączył mi biegi. Więcej nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMA, przeczytaj dokladnie co napisalem a potem siej obawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, przywiązałeś widocznie moją odpowiedź tylko do modelu samochodu jak widać. Mi chodziło o to "Nie jechalem zadnym VW z DSG ale jechalem BMW645 wiec chyba nie bylo tam automata zwyklego. "

Poprostu BMW nie ma jeszcze takiej skrzyni w modelach seryjnych. Ani nawet podobnej. Narazie jeżdżą z nia tylko inżynierowie BMW i oblatywacze ich prototypów.

 

Ot i cały sens mojej wypowiedzi. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

Michal ja sie nie czepiam i szanuje ze ktos woli mauala starego od nowoczesnego automata, ile ludzi tyle gustow i smaczkow

 

jedyne co chcialem to podwazyc twoja wypowiedz ze w autach rajdowych sa zwykle manuale, a tam ich nie ma, bo sa nowoczesne tiptroniki ktorym daleko do starych manuali a dlizej do DSG

 

 

wszystkie najmocnejsze flagowe auta wychodza juz nie w manualach standardowych a w skrzyniach w rodzaju DSG (RAMA to poweirdzil)

np nowe coupe bmw seri 3, 335i w standardzie ma tiptronic skrzynie, nowe M3 i M5 tez, ferrari i porsche tez, dlatego ze takei nowoczesne skrzynie sa szybsze, daja lepsze osiagi i lepszy komfort jazdy

 

nie czepami sie tego ze lubisz manuale a nie lubisz automatow, twoja sprawa i w sumei mam to gdzies co tam wolisz, tylko chcialem o czym pisalem wyzej powiedziec ze myslisz sie porownujac skrzynie rajdowych aut do manuala i ze DSG ma opcje recznej zmiany biegow, nie automatycznej.

 

co do czucia auta, sadze ze to kwestia przyzwyczajenia, ja osobiscie nie lubilem automatow i nie lubie, ale DSG i wszystkie nowoczesne automaty i polautomaty to inna liga inna technologia inne doznania. Nie mialem zamiaru kupowac automatu, nigdy wczesniej nie mialem, ale czytajac w gazetach i internecie oraz sluchajac w TV opinii o dsg zainteresowalem sie bo kazdy wynosil ja pod niebiosa czestpo slyszalem opinie ze jak raz pojedziesz DSG to juz nic innego nie bedziesz chcial i po jezdzie probnej (na ktorej uzywalem tylko trybu recznego) zakochalem sie w tej skrzyni i taka kupilem

Jeszcze raz proponuje ci skocz do VW i zrob sobie probna jazde z ta skrzynia, polecam.

 

to nie jest stary automat, to super szybka skrzynia mogaca pracowac w trybei recznym lub automatycznym dajaca niesamowita frajde z jazdy, super osiagi i duzy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piki, Zapytam sie znajomego jaka ma skrzynie w tym BMW6 bo nie sadze zeby byla tam zwykla automatyczna. (czyli podejrzewam ze cos ala DSG-wiec nie musze miec jazdy probnej)

OK, w rajdach sa polautomaty, nie chce mi sie szukac dokladnie co i jak ale chodzilo mi o pawdziwe automaty, czyli ze kierowca trzyma tylko kierownica i wszystko inne go nie obchodzi.

 

Nie ujmuje zalet tej skrzyni bo wszystko jest prawda co napisales, nie mam do tego zadnych watpliwosci, wiec nie wtracam juz wiecej bo zrobi sie OT ale tak jak pisalem, wygodniejsza, efektywniejsza ale wole narazie manualna.

 

Jak masz duzo pienieszy to zrobia ci DSG nawet w Loganie, faktem jest ze coraz wiecej aut wychodzi tylko z automatem, ale Porsche (GT, Carrera)w wiekszosci wychodzi w manualu, tak samo Ferrari i Lamborghini gdzie sa TYLKO manuale (wyjatek stanowi jakas "gwiazda", ktora zaplacila drugie tyle za to zeby miec tam automata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Dobry motor ,dobra 6stka ,moment od samego dolu i tylko klik + klik ... czasami dobrze pomacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Dobry motor ,dobra 6stka ,moment od samego dolu i tylko klik + klik ... czasami dobrze pomacac.

 

 

dzis na kilku swiatlach (troche to dziecinne a jednak) bralem sie z Saabem 9-5 nie wiem jaki mial silnik, ale napewno mial manuala no i poweim wam tak, start on idzie lepiej i nagle widze u niego zastuj, przerwa w przyspieszaniu, widoczna! (zmniama biegu na manulau zwyklym) w tym czasie ja krok go dochodze i znowu on sie lekko oddala i znowu bach, zmniama biegu u niego a moje DSG ciale plynnie ciagnie i znowu go dochodze :-D powyzej 120 zaczolem juz byc przed nim :-DDD

 

EWIDENTNIE widzialem jaki efekt daje DSG !!! ja ciagle plynnie do przodu, zero straty na zmiane biegu, on co chwila mimo ze do 100 ciagnal lepiej robil krok do tylu zmieniajac bieg :-D

 

DSG z wrzucona S-ką RZĄDZI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piki, Ty masz profi zaszyte w skrzynie. Gość z Saba nie miał widocznie tego w rękach :-) A zresztą pogoda raczej nie jest sprzyjająca do porównań. Masz lepsze /nowsze/ opony - wygrywasz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
piki, Ty masz profi zaszyte w skrzynie. Gość z Saba nie miał widocznie tego w rękach :-) A zresztą pogoda raczej nie jest sprzyjająca do porównań. Masz lepsze /nowsze/ opony - wygrywasz :-)

 

co mam zaszyte? kurde nie kumam,

 

a Saab byl nowy, juz na nowych swiatlach, wiec opony tez mial napewno dobre :-D a start z miejsca mial lepszy, wiec trakcja byla ok u niego. zreszta u mnei tez ;) warunki byly jednakowe dla nas obu :]

 

 

na DSG masz piekny staly ciag i stale przyspieszenie, na zwyklych automatach lub manualu co kilka sekund tracisz czas przy zmiane biegu i jednak cos to daje i dzis po raz pierwszy bylem tego swiadkiem, ewidentnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

a jak dlugo DSG montowane jest w pasatach? Bo z tego co slyszalem ostatnio to taki wynalazek w skodach octaviach to juz od dawna byl stosowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thommas

To ciekawe, ale w fabrycznie podawanych danych technicznych, osiągi diesla z manualem vs. DSG są takie same jeśli chodzi o przyspieszenie w przedziale 0-80 oraz 0-100 km/h. Natomiast montowany w benzyniakach Tiptronic wypada zdecydowanie gorzej od manuala. Oczywiście w praktyce te dane mogą się minimalnie różnić.

 

Natomiast w Golfie GTI skrzynia DSG z silnikiem 2.0TFSI wypada minimalnie lepiej (odpowiednio 0,2 i 0,3 sekundy) od manuala.

 

Tak więc różnic w przyspieszeniu raczej nie ma - może tylko komfort w jeździe po mieście z automatem.

 

A ja i tak nie odmówię sobie przyjemności "mieszania" tradycyjnym drążkiem zmiany biegów. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie najmocnejsze flagowe auta wychodza juz nie w manualach standardowych a w skrzyniach w rodzaju DSG (RAMA to poweirdzil)

np nowe coupe bmw seri 3, 335i w standardzie ma tiptronic skrzynie, nowe M3 i M5 tez, ferrari i porsche tez, dlatego ze takei nowoczesne skrzynie sa szybsze, daja lepsze osiagi i lepszy komfort jazdy

 

Wszystkie najmocniejsze auta wychodza z semiautomatami chocby dlatego, ze manualna skrzynia moglaby nie wytrzymac momentu obrotowego, jakie dzisiejsze silniki sa w stanie zaserwowac skrzyniom. To jest rowniez jeden z argumentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba wlaśnie odrwotnie.... wszystki naprawde mocne auta wychodza z manulami.... tylko pseudo sportowe maja cos na kształ tiptronica lub dsg....

pomijam RS6 i M3 SMG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
kuba wlaśnie odrwotnie.... wszystki naprawde mocne auta wychodza z manulami.... tylko pseudo sportowe maja cos na kształ tiptronica lub dsg....

pomijam RS6 i M3 SMG :)

 

tak w ogole to passatowi baaaaaaaaaaaaaaardzo daleko do sportowego,

 

a bolidy F1 ? juz bardziej sportowego auta nie da sie wymyslec ;) Loeb w citorenie tez nie miesza lyzką obok a tylko przod tylu lub przy kierownicy ? wiec obalam twoja tezę chyba.

 

a tutaj nizej porownanie osiagow Porsche 911 Turbo w manualu i Tiptronicu S ;)

 

Manual Tiptronic S

Silnik Liczba cylindrów 6 6

Pojemność 3600 cmł 3600 cmł

Położenie silnika Z tyłu Z tyłu

Maksymalna moc (DIN) 353 kW (480 bhp) 353 kW (480 bhp) przy liczbie obrotów 6,000 obr/min 6,000 obr/min

Maks. moment obrotowy 620 / 680 Nm 620 / 680 Nm

przy liczbie obrotów 1,950-5000 obr/min 1,950-5000 obr/min

Stopień sprężania 9,0:1 9,0:1

Manual Tiptronic S

Osiągi Prędkość maksymalna 310 km/h 310 km/h

Przyspieszenie 0-100 km/h 3,9 sekund 3,7 sekund

Przyspieszenie 0-160 km/h 8,4 sekund 7,8 sekund

Elastyczność (80-120 km/h) 3,8 sekund 3,5 sekund

Manual Tiptronic S

Skrzynia biegów Ilość przełożeń 6 6

 

ojej,,, Tiptronic ma lepsze? niemoze byc......

 

ale tak na oslode :)

 

GT3 i GT3 RS czyli juz najbardziej sportowe ale i najbardziej hardcoreowe z sportowych porsche maja tylko manuala, ale to ze wzgledu na wagę, bo maja byc max lekkie i max hardcore-owe, surowe do bolu! stary poczciwy manulal w porownaniu z auto i polautomatami jest leciutki.

 

ale GT3 RS ma sporo gorsze osiagi od najszybszego Porsche 911 !!! czyli 911 Turbo Tiptronic S :fuckyou2:

 

czyli najszybsze auto jednej z najbardziej sportowych firm NIE MA MANUALA, MA TIPTRONIC hehehe, to samo w audi, najszybsze audi ma automat, M3 bmw tez, wiec najszybsze auta, z najlepszymi osiagami nie maja manuali, tak samo sportowe auta, takei jak bolidy f1 czy rajdowe auta, natomiast najbardziej surowe, robione bardziej na pokaz auta (tak jak gt3) jeszcze manuale maja.

 

 

gdybym mial sobie kupic auto na tor kiedys zeby w weekendy pojezdzic i poslizgac sie na zakretach, pewnie wzialbym manuala, ale na codzien, do tatowozu ktorym bede jezdzil po miescie w korkach czesto, a takim autem dla mnie jest passat osobiscie sadze ze dsg to bajka bo daje mi komfort jazdy kosmicznie wiekszy od zwyklych manuali, ale ile ludzi tyle smaczkow, oczywiscie mozecie wolec manuale, nie tak ze ja chce komus udowodnic ze nie ma racji wolac manualna skrzynie :) moj dziadek np. uwaza ze jazda autem to lipa, ze najlepiej jezdzi sie bryczką lub na koniu :hyhy:

 

niestety, postęp jest nieunikniony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Mozna by tak bez konca , to jak z kombi i sedanem ,skora i materialem, benzyna i dieslem ...

Grunt ze to VW i że PASSAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piki - odwolywanie sie do pojazdow pokroju F1 i WRC jest nieobiektywne, gdyz te pojazdy (a raczej producenci) maja do dyspozycji troche inne buzdety i nikomu nie przeszkadza, ze subaru WRC kosztuje 2 mln zl a co pare wyscigow skrzynia i silnik wysylane sa do Anglii :) Nie ta klasa zaawansowania technologicznego po prostu, zostanmy przy samochodach "dla ludu".

the.wolf - jakos nie jestem przekonany :) Nie mowie o mocach rzedu 300 KM lecz mocach rzedu 500 KM - a raczej momentach rzedu 600-700 Nm ktore sa w stanie zmielic skrzynie.

Cayenne Turbo i Turbo S ma tylko tiptronic - choc fakt, ze 911 turbo ma i manual. GT3 i GT3 RS ma tylko manual... ale to sa samochody teoretycznie dla ludzi, ktorzy potrafia jezdzic :)

Wszelakie AMG maja tylko automaty ale MB nie potrafi robic manuali :)

M5 ma SMG, jak rowniez M6. O M3 juz bylo.

S8, S6, starsze RS6 biegi zmienia tylko automatycznie.

Ferrari - lopatki. Continental GT - automat. Vanquish, DB9, Vantage - AFAIR wszystko automaty.

 

Moze ujme to inaczej - manuale sa pakowane wylacznie do samochodow skierowanych do ludzi, ktorzy potrafia sie nim obsluzyc i wiedza, jak nie zrobic pojazdowi (skrzyni) kuku? A pozostale "fury na starydach" za ciezkie pieniadze dostaja automaty i kupe elektroniki by ograniczyc dylematy kierownika do faktu, czy wcisnac gaz do podlogi teraz czy za chwile?

 

Spojrzmy na to od strony 1/4 mili - od pewnego momentu tylko dragowy automat gdyz chyba nie ma manuala ktory by dlugotrwale tolerowal ponad 1000 Nm :) Nawet nie chce wiedziec ile Nm by mial Typhoon na pierwszym biegu gdyby mial manuala. 10000 Nm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metrotest

Dwa pytania.

 

1. Jak się jeździ DSG w korku?

W klasycznym automacie przy włączonym ustawieniu na "Drive" żeby auto stało a nie jechało trzeba trzymać wciśnięty pedał hamulca bo inaczej samochód zaczyna powoli jechać do przodu. Jest to niewygodne. A ciągłe przełączanie pomiędzy "Neutral" a "Drive" też nie jest ciekawe.

 

2. Jak się włącza bieg wsteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Castor1495
Dwa pytania.

 

1. Jak się jeździ DSG w korku?

W klasycznym automacie przy włączonym ustawieniu na "Drive" żeby auto stało a nie jechało trzeba trzymać wciśnięty pedał hamulca bo inaczej samochód zaczyna powoli jechać do przodu. Jest to niewygodne. A ciągłe przełączanie pomiędzy "Neutral" a "Drive" też nie jest ciekawe.

 

2. Jak się włącza bieg wsteczny?

 

ad1. Wszystkie paski mają możliwość zastosowania hamulca automatycznego AutoHold - manuale w opcji, automaty w standardzie. Włączasz przyciskiem po lewej stronie dźwigni i, o ile masz zapięty pas, włączone ESP i zamknięte drzwi (brzmi smiesznie, ale jeżeli wszystkie te warunki nie zostaną spełnione, nie zadziała), każde zatrzymanie powoduje aktywacje hamulca automatycznego. Samochód stoi z dźwignią w pozycji "D", światła STOP nie świecą. Hamulec jest zwalniany w momencie naciśnięcia gazu. Bywa przydatne, jednak podjeżdżanie w korku nie jest super wygodne, bo ruszanie nie jest tak płynne jak po puszczeniu hamulca trzymanego nogą. Zawsze poczujesz szarpnięcie.

Bardzo wygodna jest standardowa funkcja powodująca, że po wyłaczeniu zapłonu, o ile funkcja AutoHold była aktywna, automatycznie włączany jest hamulec ręczny (postojowy). Identycznie dzieje się w przypadku, jeżeli po zatrzymaniu pojazdu odepniesz pas bezpieczeństwa, lub otworzysz drzwi. Jeżeli wyłączysz funkcję AutoHold podczas postoju samochodu, np. na światłach, również automnatycznie uruchomiony zostanie hamulec ręczny. Podobnie w sytuacji, gdy przyjdzie Ci do głowy wyłączyć ESP.

 

ad.2 Tak samo jak w Tiptronicu - naciskasz kciukiem przycisk z boku dźwigni i przesuwasz dźwignię w pozycję "R".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Dwa pytania.

 

1. Jak się jeździ DSG w korku?

W klasycznym automacie przy włączonym ustawieniu na "Drive" żeby auto stało a nie jechało trzeba trzymać wciśnięty pedał hamulca bo inaczej samochód zaczyna powoli jechać do przodu. Jest to niewygodne. A ciągłe przełączanie pomiędzy "Neutral" a "Drive" też nie jest ciekawe.

 

2. Jak się włącza bieg wsteczny?

 

w korkach?

caly bajer automatow polega na max komforcie w korkach porownujac do manuala, chyba do kazdego DSG daja w komplecie AutoHold, czyli jak pisal kolega wyzej jak zatrzymasz auto mozesz puscic pedal hamulca i auto nie ruszy ani w dol ani w tyl nawet na gorce stoi i czeka na twoja reakcje (dziala nawet na trybie recznym! patent z aut terenowych), dopiero gdy wcisniesz gaz rusza plynnie do przodu, lub tylu :) a gdy wylaczysz silnik automatycznie zaciagnie sie reczny.

Automatu cala magia polega na tym ze jezdzac codziennie w Wwskich korkach masz luzik komforcik, zero machania co chwila noga i reką. Cala pianka i smietanka automatow to jazda w korkach wlasnie.

 

a wsteczny, po prostu przesuwasz w dol na R-akiete :) i radze dodac gaz dopiero wtedy gdy auto samo ruszy do przodu lub tylu deilkatnie wtedy dodjesz gaz i gicior, bo jak szybko z jazdy w przod wrzucisz wsteczny i odrazu gaz, moze szarpnac.

Ale tak samo by bylo gdybys zrobil tak na manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności