Skocz do zawartości
Gość piki

DSG - skrzynia marzenie!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Glas
Kolego powiem Ci tak miodzio faktycznie tylko koszty naprawy mechatroniki (Czesto i gesto pada) sa hmm... nie male, wiec majac ta skrzynke no nic tylko ja miec na gwarancji :)

 

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

 

Kolego wymieniales olej w skrzyni? Radzilbym osobiscie pilnowac wymian oleju w DSG bo jest to bardzo delikatna skrzynia i zaniedbanie tego moze miec skutek bardoz szybkiego oproznienia portfela :) Ale poki co jesli nic sie nie dzieje podczas jazdy, nie szarpie nie zmienia w pozycje N, not o mozesz byc spokojny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tourana 1,9 tdi z dsg przebieg 166 tys narazie odpukac wszystko chodzi jak w zegarku.

dsg to ekstra sprawa kto nie spróbował niech sie przejedzie.

Edytowane przez robert_touran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
mam tourana 1,9 tdi z dsg przebieg 166 tys narazie odpukac wszystko chodzi jak w zegarku.

dsg to ekstra sprawa kto nie spróbował niech sie przejedzie.

Jestem podobnego zdania, koszta eksploatacji trochę większe bo to olej w skrzyni co 60 koła wymiena,dwumas trochę kosztuje do dsg ,no ale za wygodę się płaci:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam problem chyba ze skrzynia DSG, nie za każdym razem ale tylko i wyłącznie przy ruszaniu, skrzynia dziwnie sie zachowuje, bardzo zrywa, nie da sie ruszyc delikatnie... tak jakby na postoju byla na 2 biegu i w sekunde zmienila na pierwszy i dopiero jedzie... takie zryw jest odczuwalny, co to moze byc... Passat 3C 2.0TDI BMR 170KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś olej w skrzyni? Robiłeś już może diagnostykę skrzyni? Jeśli nie, to odczytaj błędy. Można spróbować przeprowadzić nastawy podstawowe DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej był wymieniany przy 75 tkm, teeraz jest 108 tkm jeszcze czas do wymiany, na kompie skrzynia nie ma ani jednego błędu, więc co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś dziwne dźwięki ? spróbuj włączyć P wyjdz z auta i posłuchaj czy coś się nie dzieje dziwnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cie zmartwię miałem to samo nie dało się ruszyć płynnie tylko z takim lekkim zrywem po wymianie mechatroniki wszystko Ok ja miałem 55 tys jak wymienili.

Nawet mamy takie same auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie musze nic juz sprawdzac, poczytalem troche na forach, napewno mechatronika... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam panowie nie wiem. miałem już kilka automatów w życiu, parę się posypało i później człowiek się po głowie drapie. wiem że DSG to inna konstrukcja, ale ja tam wolę zostać przy tradycyjnej skrzyni.

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze tradycja jest najważniejsza...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no nie powiedziałbym że tradycja ale miałem 3 samochody z automatyczną skrzynią i jak narazie jeden na manualu i jednak zostaje przy manualnej. śmigałem na jeździe próbnej paskiem z DSG i przyznam że bardzo przyjemne wrażenia ale patrząc w przyszłość (po okresie gwarancyjnym) to "bezpieczniej" będzie jeździć manualem.

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że naprawa automatycznej to nieporozumienie, ale myślę, że nowe skrzynie są w stanie znieść dużo więcej niż te montowane 10 lat temu. Mimo wszystko wybór skrzyni zależy głównie od upodobań, jedni lubią komfort i spokojną jazdę, a inni znowu lubią się pobawić na wysokich obrotach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w 100% zgadzam się z tobą. prawda jest taka że jakbym mieszkał w wawie czy innym dużym mieście to na pewno brałbym DSG ze względów na korki.

 

Myślę tylko że wszystko się okaże za te 8 czy 10 lat jak to z tymi skrzyniami będzie.

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

 

Myślę tylko że wszystko się okaże za te 8 czy 10 lat jak to z tymi skrzyniami będzie.

 

Pzd.

 

też mam DSG i jestem bardzo zadowolony ale jak kolega wcześniej pisał wszystko wyjdzie po kilkunastu latach ,bo to świeża konstrukcja ,:)mam nadzieje że do czasu awaryjności wymienię autko na CC Kombi jak wejdzie w produkcję :D Widzieliście cudo ??

Mnie cenka opada;) no i 5 miejscowy :)

passatcckombivt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

Czytam z wielkim zainteresowaniem opinie o skrzyni DSG i mam pytanie do użytkowników tego "cuda". Ponieważ rocznie pokonuję około 60 tys km po polskich drogach to zastanawiam się czy ta skrzynia wytrzyma podczas 4-5 letniego ekspolatowania 250-300 tys kilometrów? Czy mogą się podzielić opinią na ten temat użytkownicy, którzy mają przebiegi w tym zakresie rocznym? Czy może dla bezpieczeństwa wykupić (jak się już zdecyduję na DSG) ubezpiecznie niejako przedłużające gwarancję do 5 lat? Czy ma to sens?

W chwili obecnej jeżdżę Passatem z 2006 manual 2,0 tdi 140 km i nie narzekam:p Przejechałem do tej pory 225 tys km. Oczywiście pomijam skrzypienie w desce rozdzielczej:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam skrzynię DSG. Komfort jazdy jest naprawdę rewelacyjny poza tym to przyspieszenie to jest coś nie do opisania. Pracowałem jako kierowca w salonie VW (UK) miałem okazję poruszać się każdego dnia autkami z tą właśnie skrzynią. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Witam Forumowiczów

Czytam z wielkim zainteresowaniem opinie o skrzyni DSG i mam pytanie do użytkowników tego "cuda". Ponieważ rocznie pokonuję około 60 tys km po polskich drogach to zastanawiam się czy ta skrzynia wytrzyma podczas 4-5 letniego ekspolatowania 250-300 tys kilometrów? Czy mogą się podzielić opinią na ten temat użytkownicy, którzy mają przebiegi w tym zakresie rocznym? Czy może dla bezpieczeństwa wykupić (jak się już zdecyduję na DSG) ubezpiecznie niejako przedłużające gwarancję do 5 lat? Czy ma to sens?

W chwili obecnej jeżdżę Passatem z 2006 manual 2,0 tdi 140 km i nie narzekam:p Przejechałem do tej pory 225 tys km. Oczywiście pomijam skrzypienie w desce rozdzielczej:mad:

No skrzynia świetna raczej wytrzyma ,ale koło dwumasowe na bank nie :)mi padło przy 180tyś przy dsg czytałem na forum żę niektórym szybciej innym wolniej pada ustrojstwo,w skrzyni wymienia się olej co 60 koła taki zabieg w aso tysiaka kosztuje :)oblicz wszystkie koszta jak ci się to wykalkuluje i podejmij sam decyzje :)

z tą przedłużoną gwarancją to nie tak do końca jak sądzisz,poczytaj wątek Kupujemy passata b6 na co zwrócić uwagę tam koledzy się na ten temat wypowiadali :)

Podsumowując :

Bałem się cholernie tej skrzyni, w ogóle automat to nawet słyszeć nie chciałem ,

Teraz mimo,że koszta większe w utrzymaniu ,to nie chcę żadnej innej :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to możliwe ale tutaj wszyscy zachwalają DSG a na forum zagranicznym wątek z problemami na temat DSG ma 21 stron.

Czy skrzynie DSG na rynek amerykański się różnią ?

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3968936

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na duże dystanse to chyba ryzykowne i mało opłacalne branie dsg, o jakiś usterkach można już czytać więc to nie wróży kolorowo przyszłości, ale za komfort się płaci :)

 

Moro1981, jest jakieś oficjalne info co do cc kombi, czy to wizja jakiegoś maniaka? :) Bo było by to trochę dziwne posunięcie ze strony VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności