Skocz do zawartości
ciuciek

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja mam odwrotny problem moje oświetlenie święci caly czas, auto zgaszone swiatla wył zamykam samochód i dalej święci. Macie jakies pomysły co może byc przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś tam grzebałeś Tomek , niekoniecznie przy lampkach :hmm

 

Nic a nic jak bum cyk cyk.

Wyciągnięcie zarowki a na liczniku nic nie świeci o spalonej zarowce

Edit.

Po oględzinach brak jednego ringa w lewej tylnej lampie i kierunkowskaza lewego za to oswietlenie rej swieci cały czas

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wylaczyc diagnoze swiatel w tablicy? Mam dziwny przypadek. Jakis rok mialem ledy z tylu i bylo okej nic nie zmienialem vcdsem a wczoraj nagle zaczelo mi rozlaczac swiatla zamigaja chwile i blad zarowki. Chyba ze jakis bezpiecznik jest? Oswietlenie kabiny dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z ledami jest nie tak. Włóż inne, albo nawet zwykłe żarówki.

 

Ja mam ledy od Tomnika i świecą bez problemu już prawie 3 lata.

 

Pamiętam jak kombinowałem z wył. diagnozy w AudiTT z 2011 (wtedy jeszcze nie słyszałem o ledach Tomnika).

Znalazłem opcję wył. diagnozy w VCDS, ale to nic nie dawało i tak był błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam postojowki od Tomnika ciezko go zlapac bo na pw czy email odpisuje po paru dniach :D ma ktos moze nr tel do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomnika ciezko go zlapac bo na pw czy email odpisuje po paru dniach ma ktos moze nr tel do niego?
Napisałeś maila w piątek 17.27. Odpowiedź otrzymałeś dzisiaj (właśnie odpisuję na wszystkie zapytania).

Na PW Forum napisałeś dzisiaj o 11.13, odpowiedź otrzymałeś o 11.20

Nr telefonu do mnie masz w poprzedniej korespondencji, którą prowadziliśmy mailowo.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Znalazłem opcję wył. diagnozy w VCDS, ale to nic nie dawało i tak był błąd.
Diagnozy oświetlenia zewnętrznego nie da się wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałeś maila w piątek 17.27. Odpowiedź otrzymałeś dzisiaj (właśnie odpisuję na wszystkie zapytania).

Na PW Forum napisałeś dzisiaj o 11.13, odpowiedź otrzymałeś o 11.20

Nr telefonu do mnie masz w poprzedniej korespondencji, którą prowadziliśmy mailowo.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Diagnozy oświetlenia zewnętrznego nie da się wyłączyć.

 

Zgadza sie nie zaprzeczam na forum odpisales od razu a pdoejrzewalem ze na email wchodzic odpisac co jakis czas wiec szukalem Cie na forum :> i tak jak mowisz gdy odezwalem sie tutaj sprawa zalatwiona blyskawicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieję ze piszę w odpowiednim miejscu o moim problemie.

Ostatnio w moim Passacie B7 (2011) kombi przestało działać podświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz gniazda zapalniczek(przód,tył). Dodam ze wkładałem LEDy do podświetlenia tablicy i jedyne co było nie tak to świeciła kontrolka spalonego światła, ale zignorowałem temat ponieważ podświetlenie było. Pewnego razu podświetlenie przestało działać, a wymiana żarówek na zwykłe nie pomogła(kontrolka spalonego światła nie świeci). Miałem okazje przyłożyć fabryczne ledy z innego B7 i jedyne co sie pokazało to po zapaleniu świateł podświetlenie rejestracji mrugnęło 3 razy i zgasło(domniemam że przewody są całe). W czym jest problem, prosze o pomoc.

 

Co do zapalniczki bezpieczniki są całe, napięcia na zapalniczce nie ma ale podświetlenie zapalniczki działa.

 

Komputer nie pokazuje błędów dotyczących oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od odczytania i wykasowania błędów z modułu BCM. (Kabel do kompa i program VCDS...)

A gniazdo zapalniczki w bagażniku działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy skasowane a oświetlenia dalej brak. W bagażniku nie mam gniazda zapalniczki chyba że jest gdzieś głęboko schowane(dodam że to jest kombi). Jedyne co mam to po prawej stronie przycisk od haka wysuwanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BCM nie zgłasza błędów oświetlenia tablicy rejestracyjnej przy braku żarówek to albo masz uszkodzony moduł albo jakieś błędne kodowanie. Zmieniałeś coś? Możesz wkleić aktualne?

Co do gniazdek zapalniczki to dziwne, że nie masz w bagażniku - szczególnie że to kombi, no ale oszczędności nigdy nie za dużo. Jeśli bezpiecznik SC41 jest dobry to możesz sobie zmierzyć jakimś multimetrem czego konkretnie ci brakuje "prądu" czy masy? Ze schematu wynika, że linia zasilająca gniazda zapalniczek w kabinie jest nadzorowana przez BCM więc brak napięcia powinien być "wyłapany" jako błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd żarówek pokazuje mi dopiero wtedy jak wyjmę żarówkę. Po włożeniu żarówki błąd znika ale oświetlenie nie ma. Możesz podesłać mailem skan schematu, żebym wiedział gdzie szukać usterki?

Wychodzi na to, że jeden sterownik steruje zarówno oświetleniem tablicy i gniazdami zapalniczek? Może jest uszkodzony...

 

Nic nie było zmieniane.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Błąd żarówek pokazuje mi dopiero wtedy jak wyjmę żarówkę. Po włożeniu żarówki błąd znika ale oświetlenie nie ma. Możesz podesłać mailem skan schematu, żebym wiedział gdzie szukać usterki?

Wychodzi na to, że jeden sterownik steruje zarówno oświetleniem tablicy i gniazdami zapalniczek? Może jest uszkodzony...

 

Nic nie było zmieniane.

 

adres e-mail: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam modułów do passata cc 2011. Mam u siebie tak ze gdy odkrece dwie srubki modułu wychodzi cały bez kabelka i moje pytanie jak kupie taki moduł ktory ma ten kabelek czy tam małą przetwornice jak go podłączyć wtedy skoro żadnych kabli nie widze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij całą lampkę a nie tylko szkiełko odkręcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BociekCC napisał:

Wyciągnij całą lampkę a nie tylko szkiełko odkręcasz.

ale jak? wyciagam razem z żarówką, trzeba cos innego odkręcać ? zmieniałeś może u siebie ? jak masz CC powiedz mi jeszcze jakie żarówki zmieniałeś na led jeśli zmieniałeś i w schowku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu taki użytkownik Tomnik i On się zajmuje oświetleniem led. A całe lampki trzymają się na zatrzasku, musisz dogiąć taki języczek i wypadną całe. Masz foto: http://motoplatforma.com/index.php?p4928,lampka-oswietlenia-tablicy-rejestracyjnej-oryginal-3d0-943-021-a-seat-skoda-vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że spalony jest kanał modułu oświetlenia tablicy rejestracyjne. Objawy:

Brak oświetlenia tablicy

Brak kontrolki spalonej żarówki

Brak błędów oświetlenia

Brak możliwości zapalenia oświetlenia tablicy w trybie TEST.

Koszt nowego modułu w moim przypadku ok 1000 zł

Nie kupiłem modułu tylko poprowadziłem przewody zasilające ze świateł pozycyjnych w klapie bagażnika. 

Dla mniej wtajemniczonych w elektronikę ważne jest zachowanie polaryzacji (odpowiednio podłączone +/-) oraz wstawienie najzwyklejszych żarówek LED żeby CAN nie wariował.

Śmigam już miesiąc i wszytko jest ok.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma poświetl.tablicy rejestr. zdjąłem pokrywę, bezpieczniki na dłoni - ale który to ? Przeszukałem już 3 razy forum i sorry nigdzie nie znalazłem odpowiedzi

Kto coś? jak się uda można zamykać temat

Pozdrawiam

TOTO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności