Skocz do zawartości
ciuciek

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przestała świecić jedna lampka oświetlenia, druga świeci. Żarówki dobre. Na tablicy nie ma sygnalizacji spalonej żarówki.

Gdzie szukać przyczyny i jak się dostać do tych lampek, bo śruby tylko klosz z żarówką trzymają.

B6  variant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij plastikową osłonę klapy bagażnika. 2 wkręty i trochę zatrzasków jeśli dobrze pamiętam. Będziesz miał wtedy dostęp do wiązki elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuje.

Znalazłem tylko dwie śruby pod trójkątem awaryjnym.

 

 

Jednak do wszystkiego trzeba fachowca. Po zapoznaniu się z procedura zdejmowania plastików z tylnej klapy, postanowiłem zasięgnąć rady fachowca, czyli swojego mechanika.
On też najpierw sprawdził żaróweczkę, była dobra, potem ....wkręcił w jeden otwór długa śrubę i ją nacisnął w lewo a z prawej strony włożył cienką blaszkę między lampkę a otwór w klapie i myk - cała oprawka wyskoczyła bez problemu.

Rzeczywiście był nie kontakt. 5 minut roboty i światełko działa. :D

Dobrze, że sam się za demontaż klapy nie brałem. :annoyed:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy w B6 kombi po lifcie z 2010 komunikat o przepalonej żarówce powinien pojawić się jak jedna padnie czy dopiero jak dwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 09:50, Patryk_ napisał:

 

To może sprawdź na początek te nieszczęsne żarówki :) Osobny bezpiecznik tylko do podświetlania tablicy-raczej niebardzo...Pzdr.

Rozumiem koledzy ze musza byc oprawki z zarowkami zalozone i powinny swiecic poniewaz jak mam obydwie zarowki wyciagniete to tez zero zasilania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 16:34, m3iaz napisał:

obie lampki są równolegle do siebie i idą bez żadnego bezpiecznika bezpośrednio do modułu elektryki. nie szukaj nic więcej tylko wymień chociaż jedną z nich.

w skrajnym przypadku jeśli masz kombi może dojść do uszkodzenia wiązki pod gumą pomiędzy klapą a budą ale to na prawdę rzadkość. jeśli jednak by do tego doszło to jest to czarny przewód 0,5 mm ale w gumie i tak go nie znajdziesz bo tam wszystkie przewody są czarne. dopiero w złączu za lewym boczkiem jest kolorystyka. pin 4 kolor szary/brązowy

A moze kolego podpowiesz 

Podświetlenie rejstracji znikneło natomiast klamka od klapy dziala prad dochodzi.  Z tym ze nie mam ani 3 stopu. Wycieraczka nie dziala i podswietlenie gdzie szukac przyczyny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,w moim B6 CC z okazji wymiany przepalonej żarówki ułamał sie plastik a drugi z brunatnym nalotem rownież wymaga cały wklad wymiany.Zero rudej..Wiec teraz stoje przed decyzja czy kupic 2 wklady fabryczne i zamontowac ledy od tomnika czy kupic całe gotowe wklady led z ta wiazka tylko do podpięcia.

Chce to zrobić raz a porządnie.

Głęboko sie zastanawiam,pomóżcie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy od Tomnika mogę polecic z czystym sumieniem. Ponad dwa lata śmigają nad rejestracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ledy fabryczne,efekt imponujący. Pozdrawiam

20190820_171033.thumb.jpg.3e6f8d7dc8ff15d81c0733d383aa21e4.jpg

 

IMG-20190822-WA0004.thumb.jpeg.08133a0bcc1f1affc4abe6b60e921f24.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zauważyłem iż spaliły mi się żarówki od tylnej rejestracji , pojawił mi się komunikat na panelu po środku zegarów "Number Plate Lights Not Working!"

Dziś zakupiłem nowe żarówki , tyle że już LED na 12V , zamontowałem i teraz po włączeniu auta na 3-5 sek włączają mi się  żarówki od rejestracji po czym gaśnie , komunikat nadal występuje.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź  w centralnej elektryce bajt 17 bit 7 i bajt 23 bit 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lechu_jr napisał:

bajt 17 bit 7 i bajt 23 bit 6

To dotyczy modułu BCM - Passat B7, a kolega @adamul ma B6 czyli Bordnetz więc opis nie pasuje.

Zmiana na ledy to zawsze problem z błędem spalonej żarówki bo pobierają kilka razy mniejszy prąd i moduł "myśli" że żarówka padła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o podpowiedź którą stroną passata b7 kombi biegną przewody do podświetlenia tablicy rejestracyjnej i czy jest tam nap.12v . Chciałbym do nich podpiąć przewód modułu czujnika martwego pola SBS-1. I jeszcze jedna prośba, w jaki sposób wymontować boczek bagażnika śrubki odkręciłem teraz tylko z której strony zaczynać ciągnięcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @cup

Do podświetlenia rejestracji lepiej nic dodatkowego nie podłączaj. 

Po lewej stronie w kabinie masz całą skrzynkę bezpieczników a tam 12V jakie chcesz, przez zapłonem, po zapłonie... Jest kilka pustych miejsc więc wystarczy dołożyć konektor np 000979227 i zrobić osobny obwód.

Dokładasz kabel i prowadzisz gdzie chcesz np. w lewym progu bo tam idzie główna wiązka.

O demontażu tapicerki możesz poczytać np. w tym temacie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zasilanie w skrzynce dla modułu już znalazłem, ale moduł martwego pola stelmate sbs1 potrzebuje jeszcze sygnał z pozycyjnych ,że świecą  i wtedy przyciemnia sygnalizatory żeby w nocy nie raziły jak ktoś Cię wyprzedza. Niestety w pasku postojowe led z tyłu mają tylko 5v i dlatego ten sygnał myślałem wziąć z tablicy rej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cup napisał:

pasku postojowe led z tyłu mają tylko 5v

Może tak pokazuje miernik ale w rzeczywistości jest tam napięcie impulsowe 12V.

Zasilanie oświetlenia rejestracji wychodzi z modułu BCM (nad nogami kierowcy) - kostka C pin 27. Przewód 0.5mm2 szaro-brązowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. 

Będę z tym walczył spróbuję od postojowych, a jak nie wypali to z tej rej. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bcm podpinam się nie pali mi się podświetlenie tablicy rejestracyjnej, sprawdziłem po kablu szaro brązowy kabel nie wychodzi napięcie z modułu Bcm jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności