Skocz do zawartości
ciuciek

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogłem znaleźć ani tutaj ani w instrukcji dlatego prośba o pomoc

 

Wyskoczył mi na komputerze komunikat z błędem "Number plate light defective" i żółta lampeczka od świateł na desce. Komunikat jest raczej jednoznaczny, nie działa podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

No i teraz pytanie. Z racji takiej, że nie palą się dwie te lampki to kombinuję, że może jakiś bezpiecznik raczył się skończyć, no bo obie żarówki na raz to nie chce mi się wierzyć. Nie udało mi się znaleźć informacji, który akurat odpowiada na oświetlenie tablic dlatego pls help :)

Edytowane przez ciuciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie mogłem znaleźć ani tutaj ani w instrukcji dlatego prośba o pomoc

 

Wyskoczył mi na komputerze komunikat z błędem "Number plate light defective" i żółta lampeczka od świateł na desce. Komunikat jest raczej jednoznaczny, nie działa podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

No i teraz pytanie. Z racji takiej, że nie palą się dwie te lampki to kombinuję, że może jakiś bezpiecznik raczył się skończyć, no bo obie żarówki na raz to nie chce mi się wierzyć. Nie udało mi się znaleźć informacji, który akurat odpowiada na oświetlenie tablic dlatego pls help :)

 

_______________________________________________

 

Znalazłem, prośba o zamknięcie tematu

 

To może sprawdź na początek te nieszczęsne żarówki :) Osobny bezpiecznik tylko do podświetlania tablicy-raczej niebardzo...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, znalazłem od B5 a nie od B6 :)

 

o tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=skrzynka+bezpiecznik%F3w

 

Jest oddzielny od tego podświetlenia ale czy w B6 to ten sam ?

 

Powinieneś mieć taką małą rozpiskę przy bezpiecznikach ;) Przynajmniej ja mam.Nie wiem jakie jest rozmieszczenie bezpieczników w B6,popatrz,może masz też tą rozpiskę :)

Znalazłem ciekawy wątek,zerknij tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51273

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też już go jakiś czas temu znalazłem :) Ale tam nie ma niestety :(

 

Skoro nie ma, to znaczy, że wiele obwodów jest wsadzonych pod jakiś jeden bezpiecznik. Pod którym zatem ukryte będzie to podświetlenie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też już go jakiś czas temu znalazłem :) Ale tam nie ma niestety :(

 

Skoro nie ma, to znaczy, że wiele obwodów jest wsadzonych pod jakiś jeden bezpiecznik. Pod którym zatem ukryte będzie to podświetlenie ?? :)

 

Zerknij jeszcze tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz żarówki, przy jednej spalonej nie ma komunikatu na desce dopiero jak dwie nie świecą wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie lampki są równolegle do siebie i idą bez żadnego bezpiecznika bezpośrednio do modułu elektryki. nie szukaj nic więcej tylko wymień chociaż jedną z nich.

w skrajnym przypadku jeśli masz kombi może dojść do uszkodzenia wiązki pod gumą pomiędzy klapą a budą ale to na prawdę rzadkość. jeśli jednak by do tego doszło to jest to czarny przewód 0,5 mm ale w gumie i tak go nie znajdziesz bo tam wszystkie przewody są czarne. dopiero w złączu za lewym boczkiem jest kolorystyka. pin 4 kolor szary/brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki m3iaz za uświadomienie braku bezpiecznika :)

 

Auchan, dwupak żarówek c5w i działa. Przy czym coś tam w gnieździe nie kontaktowało za dobrze bo jedna ze starych żarówek była dobra. Trochę pogmyrałem śrubokrętem i jak nowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie to były żarówki?

31mm, 36mm, czy 42mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie, zamów moduły u forumowicza tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy może ktoś się orientuje czy takie żarówki będą działały poprawnie w passacie b6 - http://allegro.pl/zarowka-rurka-canbus-c5w-c10w-36mm-3-smd-led-5050-i4029000328.html ?? Dzięki już za info.

 

 

Mam te same tyle że z innej aukcji http://allegro.pl/rurka-36mm-canbus-c5w-c10w-3-led-smd-5050-i3976728739.html ,świecą bardzo dobrze zero problemów z can'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te świecą bez najmniejszych problemów? i nic nie trzeba zmieniać, programować itp? jak tak to wielkie dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i te świecą bez najmniejszych problemów? i nic nie trzeba zmieniać, programować itp? jak tak to wielkie dzięki. :)

 

nic nie musisz zmieniać,programować,wkładasz nowe ledy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam zagadkę. O tuż zakupiłem sobie nowe ledy do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, zamontowałem je i tu pojawił się problem który mnie irytuje. A mianowicie po włożeniu kluczyka do stacyjki i odpaleniu auta pojawia mi się informacja, że jest spalona żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej i też jest info wizualne w postaci pomarańczowej żaróweczki na desce rozdzielczej. Ale po włączeniu świateł problem znika wszystko jest ok, ale to tylko po rozruchu samochodu, bo na postoju przy włączeniu świateł postojowych oświetlenie tablicy rej. nie działa. Czy ktoś mi powie o co chodzi? Dodam jeszcze że czyściłem styki obu żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A ja mam zagadkę. O tuż zakupiłem sobie nowe ledy do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, zamontowałem je i tu pojawił się problem który mnie irytuje. A mianowicie po włożeniu kluczyka do stacyjki i odpaleniu auta pojawia mi się informacja, że jest spalona żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej i też jest info wizualne w postaci pomarańczowej żaróweczki na desce rozdzielczej. Ale po włączeniu świateł problem znika wszystko jest ok, ale to tylko po rozruchu samochodu, bo na postoju przy włączeniu świateł postojowych oświetlenie tablicy rej. nie działa. Czy ktoś mi powie o co chodzi? Dodam jeszcze że czyściłem styki obu żarówek.

 

Brat miał praktycznie tak samo: otwierał auto - ledy w tablicy się zapalały, odpalał auto - ledy gasły i zapalała się kontrolka na desce. Pomogła... wymiana żarówek na inne ledy.

Myślę, że kolega Tomnik sprzeda Ci sprawdzony towar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności