Skocz do zawartości
Gość cosmo

Jak się dostać do pływaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cosmo

Witam

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Paska Varianta rocznik '90. Od samego początku nie działał wskażnik poziomu paliwa. Myślę, że to wina pływaka, ale mam problem, żeby sie do niego dostać: nie mogę podnieść pompy paliwa przykrywającej bak, gdyż przeszkadzają w tym przewody paliwowe. Czy trzeba je zdjąć, żeby zajrzeć do baku, a jeśli tak, to jak to zrobić, żeby przy okazji nic nie uszkodzić? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz dobierać się do pływaka zdejmij przewód , którym idzie sygnał od pływaka do wskaźnika i sprawdź, czy na tej drodze jest wszystko ok.

Możesz symulować pływak potencjometrem o ile wiesz, jak to zrobić.

Pływak znajduje się w jednej obudowie razem z pompą paliwa natomiast dostęp do nich jest przez bagażnik.

Najpierw poczytaj sobie FAQ o tym, jak sobie radzić z deską rozdzielczą w przypadku takich niedomagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Sprawdź najpierw elektrycznie podając na kabel fioletowo-czarny masę z karoserii, wskazówka powinna pójść w górę, a jak nie to niestety musisz odpiąć przewody i użyć nowych cybantów bo org. to raczej jednorazowe. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Trochę naplotłem :oops: , jak wskazówka się nie rusza to nieznaczy że musisz wyciągać pływak, co innego może być po drodze do licznika zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmo

Dzięki za poradę. Wskazówka jednak się rusza, więc chyba przewody są OK. Będę jednak musiał zobaczyć ten pływak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności