Skocz do zawartości
kosta

[B5] Z relingami czy bez?Ważne zapytanie o zaślepki relingów!?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak go kupiłem dach był ok. Na wiosnę pokazały się purchle i tak rok z tym śmigałem. Teraz już pasuje to zrobić. Ogólnie maska przód, dach, klapa tył i jeden błotnik idzie do malowania. Maluję cały dach bo szkoda się pierniczyć z wpyłkami. Skoro relingi zostają to myślę zakupić jeszcze jedną rzecz z 4nano bo chromu. Może je coś odnowi.

 

Tak czytam fora i piszą o różnych pastach do chromu ale na oooo czy VW strasznie narzekają. Nie popisali się z chromami nasi producenci. Jak to dziadostwo zrobić by ładnie wyglądało hmmm.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że na starych spokojnie da rade;) zdejmowałeś już swoje relingi? też ci się pod nimi purchle robią?

 

Co prawda nie do mnie to było pytanie ale że miałem ten sam problem to odpowiem. Ja w tamtym roku musiałem zdjąć relingi bo faktycznie pod nimi zrobiły się purchle i rdza zaczeła wyłazić. Porządnie to wyczyściłem i zabezpieczyłem antykorozyjnie i na szybko zrobiłem zaprawki ale i tak czeka mnie malowanie całego dachu, na szczęście to mogę zrobić sam. Natomiast nie polecam zakładać relingów na oryginalnych uszczelkach, które są zrobione z takiej pianki dzięki czemu chłonie wodę i syf co po kilku latach powoduje korozję. Ja dorobiłem nowe uszczelki z cienkiej gumy i jak na razie sprawują się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałem pytanie o te uszczelki bo gdzieś tam wyczytałem że ktoś dorobił sobie z czegoś tam. Będę miał tydzień czasu to też chyba wytnę nowe i zapodam po malowaniu. Jakiej gumy używałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu pasek zwykłej czarnej gumy i z niego wycinałem. Problemem była tylko jej grubość bo ok. 3mm i musiałem ją szlifować żeby była cieńsza, ale spełnia swoje zadanie - dobrze uszczelnia i nie nasiąka więc problem rdzy nie powinien wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może wytnę z jakiej dentki ciężarowej czy cuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dywanik gumowy u mnie spisuje się rewelacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności