Skocz do zawartości
Gość rt7570

Doradzcie jaki wybrać silnik do passata ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość passek2,0

Od niedawna mam paska 2.0 16V 136 koni... (dohc)+lpg calkiem ciekawie i przyjemnie się nim jezdzi. Jednak coraz bardziej się boje tego silnika... Jest wiele opinii na jego temat. Co w nim jest az tak awaryjne? może lepiej go sprzedać i faktycznie zamienic na 1,8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna mam paska 2.0 16V 136 koni... (dohc)+lpg calkiem ciekawie i przyjemnie się nim jezdzi. Jednak coraz bardziej się boje tego silnika... Jest wiele opinii na jego temat. Co w nim jest az tak awaryjne? może lepiej go sprzedać i faktycznie zamienic na 1,8?

 

Żartujesz nie? A skąd wiesz, że Twój nie pociągnie jeszcze długo, a ten 1.8 nie zakończy żywota szybciej? Ja bym się zastanawiał jakby się coś nieźle popsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piotrek

 

na liczniku może i realne tak naprawde to nie bardzo WG fabryki 195

 

po tylku latach wg GPSa mysle ze ralne jest 180

 

u mnie sytuacja wyglada tak licznik ~170 GPS 155

 

jednak bardziej wierze elektronice niż mechanice

kombi katalogowo ma 197 sedan 201 km\h mysle ze jest to mozliwe przy dobrym stanie silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie. 1,8 ABS jest naprawde solidnym silnikiem. W mojej rodzinie były już trzy passaty z tym silnikiem i nigdy nie było z nim problemów.

Poza tym wydaje mi się, że jeśli chcesz tak samo jeździć 1,6 jak 1,8 to ten pierwszy silnik spali więcej. Ale to tylko moje gdybanie. Może ktoś potwierdzi?

tak ja też miałem autko z tym silnikiem tyle ze vw vento + lpg żadnych problemów autko bardzo dynamiczne mimo zaledwie 90KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek

 

naprawdę po 18 latach myslisz że samochody posiadają taką samą moc co po wyjeździe z fabryki? proszę bez żartów :)

 

prędkości katalogowe faktycznie moja poyłka

202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2,0 16v i jestem bardzo zadowolony!!! kultura pracy silnika, spalanie w cyklu mieszanym to około 11 lit gazu więc sama ekonomia mówi sama za siebie. poza tym silniki DOHC to nie tylko w pasacie bo np ściera też ma taki silnik i są bardzo żywotne, bynajmniej moim zdaniem:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawdę po 18 latach myslisz że samochody posiadają taką samą moc co po wyjeździe z fabryki? proszę bez żartów

 

No zaraz zaraz - jeśli silnik jest sprawny, ciśnienie odpowiednie, układ zapłonowy w porządku to niby dlaczego ma nie mieć takiej samej mocy? Przeciez silnik to nie mydło że w miarę używania się kończy - owszem kiedyś się "skończy" i przestanie chodzić ale jego moc nie będzie spadała proporcjonalnie do przejechanych kilometrów i nie osiągnie na końcu żywota wartości 0KM ;) No dobra, to taki Noworoczny sarkazm ale jestem zdania że sprawny silnik nawet po przejechaniu 300.000km jest w stanie osiągać swoją nominalną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jestem tego samego zdania, jesli cisnienie jest w porzadku i osprzet silnika rownierz to nie ma na czym tracic mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zaraz zaraz - jeśli silnik jest sprawny, ciśnienie odpowiednie, układ zapłonowy w porządku to niby dlaczego ma nie mieć takiej samej mocy?

Widziałeś kiedyś taki 20 letni silnik który po 300000 trzyma fabryczne parametry? szczególnie ciśnienie na garnkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Tomaszku :) Oczywiście że tak, silnik, skrzynia i cały układ jezdny po 300 tys dostaje luzów i ma większe własne opory pracy. Wymieniłem niedawno silnik i skrzynię o podobnym przebiegu, na takie o przebiegu o ok. połowę mniejszym i pierwszą rzeczą, którą stwierdziłem, był spadek zużycia paliwa o ok 25%. Prawdopodobnym staje się również, że o podobną wartość wzrosła moc, zwłaszcza w górnych zakresach obrotów.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałeś kiedyś taki 20 letni silnik który po 300000 trzyma fabryczne parametry? szczególnie ciśnienie na garnkach?

 

Jeśli te parametry się różnią od fabrycznych to napewno niewiele a jeśli okaże się że róznią się znacznie to taki silnik nadaje sie do remontu - podtrzymuję swoje zdanie: Jeśli silnik jest w przyzwoitym stanie technicznym (krótko mówiąc nie zarżnięty) to jego moc nie powinna spaść więcej jak 2-3% no max 5% - jeśli ta różnica jest większa to sorry ale motor do kapitalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli silnik jest w przyzwoitym stanie technicznym (krótko mówiąc nie zarżnięty) to jego moc nie powinna spaść więcej jak 2-3% no max 5%

Silnik nie zarżnięty, to bardzo ulotne... Silnik zużyty zaczyna głośniej pracować, nadal ma kopyto w miejscu maksymalnego momentu obrotowego ale nie potrafi dociągnąć do obrotów maksymalnych, zaczyna zużywać większe ilości paliwa. To nie jest tak, że silnik ma swoją moc maksymalną od 1500 obr do oporu. Od tego jest hamownia, żeby to wybadać i mówię Ci, że w autku "300 tysięcznym" zabraknie ładnych parę koni mechanicznych, do tego co piszą w literaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli silnik jest w przyzwoitym stanie technicznym (krótko mówiąc nie zarżnięty) to jego moc nie powinna spaść więcej jak 2-3% no max 5%

Tylko hamownia prawdę Ci powie, gdybać to sobie można ;)

Przy 14 a 13 barach sprężania jest różnica w mocy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko hamownia prawdę Ci powie, gdybać to sobie można ;)

Przy 14 a 13 barach sprężania jest różnica w mocy silnika.

O czym się nieprzyjemnie przekonałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Golf to nie Passat...

Pasior jest wielką krową w porównaniu do golfa, dlatego potrzebuje mocniejszego silnika

ten silnik ma 101 koni zrozum to a jak nie to się przejedź i sam zobaczysz jak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam silnik 1.8 GT 112KM (PB) i jestem z niego bardzo zadowolony;) elektronika uboga nie ma się w zasadzie co psuć brak katalizatora;) ogolnie pojemnosc nie jest wielka a gdy potrzeba jest na co nadepnać... silniczek na trasie spala od 8-9litrow gazu i w mieście od 10-12 zalezy jaki mam humor;P najechane ma 220000km i w lipcu tego roku na autostradzie testowalem sobie 210km/h sie pokazalo;) wiec naprawde polecam ten silniczek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten silnik ma 101 koni zrozum to a jak nie to się przejedź i sam zobaczysz jak chodzi.

Stronę wcześniej piszesz, że miałeś taki silnik w Golfie, a ja ci pisze nie porównuj golfa do Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stronę wcześniej piszesz, że miałeś taki silnik w Golfie, a ja ci pisze nie porównuj golfa do Passata.

A jednak przejedź się z takim silnikiem paskiem i wtedy wyraź opinię na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności