Skocz do zawartości
Gość rt7570

Doradzcie jaki wybrać silnik do passata ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rt7570

Cześc jestem tu nowy,borykam sie z problemem kupna passata b4 z silnikem 1.6 i 1.8.Który z tych jednostek napedowych jest: mniej awaryjny, a zarazem oszczedny i bardziej żywotny. Pozdrawiam wszystkich. I proszę o poradę . :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Witaj

POsiadam diesla, ale wydaje mi sie ze wersja z silnikiem 1.8 bedzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na 1.8 (ABS) to ten silnik jest praktycznie nie do zamordowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. 1,8 ABS jest naprawde solidnym silnikiem. W mojej rodzinie były już trzy passaty z tym silnikiem i nigdy nie było z nim problemów.

Poza tym wydaje mi się, że jeśli chcesz tak samo jeździć 1,6 jak 1,8 to ten pierwszy silnik spali więcej. Ale to tylko moje gdybanie. Może ktoś potwierdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Witam posiadam passata B4 z motorem AFT 1.6 101KM silnik ma najechane ok 150 000 z 1996roku motor głośno pracuje i trzeba niestety trzymac go na wysokich obrotach ale nie jest aż tak paliwożerny bo w miescie wciagą niecałą 10l paliwka a w trasie ok 7-8l, natomiast ja mam go w sekwencyjnym gazie wiec po miescie pali ok 12 l gazu a w trasie schodzi poniżej 10l wiec jestem zadowolony

ale i tak jakbym mial kiedys wybierać, to wziałbym albo 2.0 DOHC 150KM lub VR 6:)

no ale jak sie nie ma co sie lubi.....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys sie nabralem na maly silnik w duzym aucie i plulem sobie w brode sporo czasu ;) polecam wiekszy silnik czyli 1.8 (a czemu nie 2.0??). mocniejszy silnik posiadajac wiecej mocy nie meczy sie w momencie jak potrzeba rozpedzic autko (a i w razie potrzeby lepiej zeby troche zostalo w zapasie niz ma zabraknąc)

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m

Nie daj się nabrać na silnik 1.6 w Passacie :).

 

To tylko stwarza wrażenie bardziej ekonomicznego. Moim zdaniem to jakaś duża pomyłka. Trzeba go kręcić na wyższych obrotach, a pali często więcej.

 

Mam silnik 1.8 RP z sekwencyjnym gazem. Spalanie przy dynamicznej jeździe:

Miasto: 8 l benzyny, 10,5 gazu

Trasa: 7 l benzyny, 9 gazu

 

Do tego jeżeli silnik jest zadbany to masz przebłyski "kopa". No i lubi duże prędkości.

Swoją drogą wersje 1.8 ABS i 1.8 RP to były najbardziej "niedozawalenia" silniki w Passatach.

 

Nie wpakuj się w vr6 czy g60 itp. To super samochody ale trzeba się znać! Nie jest to bryka do wyrywania lasek na światłach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 i 1.8 to muły za słabe silniki na masę samochodu jak byś taczką jechał tylko i wyłącznie 2.0 8 zaworowy silnik bez awaryjny nie do zajechania i ma moc tylko nie pchaj się w 2.0 16v i VR6 bo z kanału nie wyjdziesz bardzo awaryjne silniki zwłaszcza 2.0 16v to moje zdanie i wielu moich znajomych zwłaszcza tych którzy pracuja w salonach VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicekpl

Ja rownierz polecam silnik 2.0 -115 koni wystarcza :-) Oplaty OC takie same jak w 1.8 ,spalanie na podobnym poziomie-Przy spokojnej jezdzie na trasie mozna zejsc ponizej 8 litrow gazu na trasie !!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

2E Power !! :hurra::hurra::hurra: polecam bardzo dobry silnik i mało awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie silnik 2.0 jest idealny do tego auta, pali tyle co 1.6 czy 1.8 i świetnie znosi gaz-lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2.0 16V i jestem zadowolony z tego sinika.Od roku jeżdżę nim i jeszcze ani razu nie byłem na kanale.Zero problemów z silnikiem więc wydaje mi się że trochę przesadzacie mówiąc że z kanału nie wyjedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ogólnie żałuje troche, że nie mam 16V bo to jednak pare koni więcej a według mnie 2.0 8v to jest minimum w tym aucie żeby się dało jeździć, co prawda jak jadę sam to te 115 koni daje rade i nawet jest jakaś dynamika, ale już przy obciążeniu paska kompletem osób jest słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam silnik 2,8 AAA, mam taki u siebie ma najechane grubo ponad 400tys i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatulek ma 1,8 ABS zagazowanego. Auto jest typowym wołem roboczym. Zrobił już 330tkm. Ma już trzeci zestaw amorków ze sprężynkami. Autko to wozi tylko duże ciężary i z silnikiem niema problemu. Po za nadpalonym pierwszym zaworem (wydechowy na I garku) ale to z racji że zaszwankowała pompa oliwy i na tym jednym zaworku niebyło smarowania, aż starło wałek.

 

Co do 2,0 16V. Jeszcze nic o nim. Jedynym mankamentem w moim modelu jest awaria silnika krokowego. Potrafi tak nie wiadomo skad bujać obrotami od 500 - 3500 rpm. Silniczek pali miodzio. Wystarczy że srozrusznik tylko ruszy silnikiem i odpala. Wystarczy nawet padniety akus 35Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja doradziłbym ci 1,9 TDI mam taki i jestem bardzo zadowolony a pali 5,5 on na 100 w zimie nie ma problemu nawet przy -20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego 110 konnego tdi jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak - jeśli chcesz benzynke to 2.0 2E. Jeśli dość dużo jeździsz i chcesz jeździć niedrogo to polecam z gazem - świetnie się ten silnik zachowuje na gazie. Co do 1.8 to pomimo że to bezawaryjne silniki to chyba jednak troszkę za słabe do tak dużej budy. Natomiast jeśli chcesz jeździć oszczędnie to TDI 90 lub lepiej 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głos na 2E

 

dlaczego bo sam posiadam i sobie chwalę :)

 

spalanie 10 - 12 litrów na 100 km :) przy normalniej jeździe a nie jak geriawity :)

 

w trasie rekord 8,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w trasie rekord 8,5 :)

Benzyny? To nie masz się czym chwalić kolego, bo ja swoim jadąc średnio 110-120 w trasie - zszedłem poniżej 8 litrów :D

A ja polecam 1.8 ABS. Co prawda miałem AAM-a ale jednak te 90 koni w ABS-ie to ciut lepiej niż 75 w AAM-ie. Kosmicznych przyspieszeń i prędkosci nie osiągniesz, ale lajtowo na trasie możesz się kulać 140 beż uszczerbku dla silnika - a to chyba wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności