Skocz do zawartości
Gość stark

Jakiej firmy świece żarowe?

Rekomendowane odpowiedzi

to znaczy u mnie jest bez problemu, z tego co pamiętam w AAZ czyli silniku który masz już tak różowo nie jest, weź proszę poszukaj w tematach z kilku stron wstecz lub w wyszukiwarce, tam gdzieś koledzy forumowicze dokładnie opisywali co i jak oraz swoje patenty na tą najgorzej dostępną świeczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam paska z 2002 roku z czerwca i jakie swiece kupic?? 92 czy 97 mm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

w książce "jetz helfe ich mir selbst" niemieckie fachury od paska wymieniają dwie świece do paska b3 jedna Beru o symbolu 857MJ (VAG teile nr: N 102 130 01 bzw) i druga bosha . zdecydowałem sie na beru i kupiłem - i ta ma oznaczenie : GN 857 , a nie 857 MJ, w związku z tym pytanie : czy to śą te świece ??? książka jest stara (1992-1995rok wydania), więc mogło sie cos zmienic w oznaczeniach producenta swiec ... czy ktoś ma jakąś wiedzę w temacie ? acha - co co to jest za numer który jest wybity na obwodzie świecy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawowe oznaczenia się zgadzają, to musi pasować. Dodatkowe oznaczenia na końcu określają extra opcje (np: obsługę grzania wtórnego), lub bardziej zaawansowane technologie (np: żarnik ze specjalnego stopu metali). Nie wiem co za numer jest na obwodzie, ale może to być wewnątrzfirmowy kod produktu np: 0 100 226 173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia orginałów ...

Po kontakcie z przedstawicielką firmy Beru w Polsce uzyskałem informacje, że jest tylko kilku (dosłownie pięciu), sprzedawców tych świec ,które Beru autoryzuje...i oni maja te świece po 75- 120 zł za sztukę. Normalnie w normalnych sklepach z częściami np KTD, można je kupic za 30 zł i na allegrze przeważnie tez w tej cenie są . Pojawia się pytanie czy te wszystkie świece , które sprzedają firmy nie "autoryzowane" przez Beru sprzedają podróby ??? i jak odróżnić podróbę od orginału ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tylko NGK :) Kiedyś założyłem Monarki, bo innych w sklepie nie było... po 2 miesiącach 2 padły... NGK mam od 4 lat i spokój. Pozdrawiam (1.9td AAZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Tylko NGK :) Kiedyś założyłem Monarki, bo innych w sklepie nie było... po 2 miesiącach 2 padły... NGK mam od 4 lat i spokój. Pozdrawiam (1.9td AAZ)

 

Co to sa te Monarki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje jako kierowca ciezarowki.

Jade paskiem z domu ok 200km, stawiam auto na parkingu, wsiadam w autokar ktory zawozi mnie do Holandii i wracam po 15 dniach. Przed zima kupilem swiece BERU po 40zl/sztuke + do tego nowy akumulator w listopadzie i nie mialem problemow z odpaleniem. Zdarzylo sie nawet ze to ja ratowalem inne auta na parkingu kiedy byly te mrozy po -17st.

A dodam ze mam auto z przebiegiem na liczniku ok 360000km, oleju mi bierze, silnik caly w oleju bo gdzies tam cieknie ale odpala jak pszczółka przy -10 st. nawet za pierwszym podgrzaniem swiec.

Takze polecam BERU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dobre zdanie na temat świec marki Beru. W życiu wymieniłem jeden raz świece żarowe w moim poprzednim golfie i byłem bardzo zadowolony. Teraz w passacie też mam Beru i pali bez zarzutu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę świece firmy BERU, przy wymianie silnika zdecydowałem się na wymianę świec.

Było to 3 lata temu i od tamtej pory auto pali bardzo dobrze, żadna ze świec się nie przepaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ważna rzecz - uważajcie na nieoryginalny przekaźnik świec żarowych... Ja przez to załatwiłem markowe świece. Teraz mam ori przekaźnik i świece Valeo i jest git.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności