Skocz do zawartości
Gość stark

Jakiej firmy świece żarowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stark

Poprosze porade jakie świece mam kupić, Sroga zima idzie. Juz teraz mam klopoty, a co bedzie jak bedzie -20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___
Poprosze porade jakie świece mam kupić, Sroga zima idzie. Juz teraz mam klopoty, a co bedzie jak bedzie -20

Ja sie dowiedziałem że polska firma "Iskra" produkuje najtańsze na rynku i wmiarę dobrej jakiści świece żarowe ale dokladnie ceny nie podam bo nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

ISKRY są beznadziejne jakos mi sie zawsze trafiały jakies kiepskie,najlepiej kup FEBI lub FAI koszt około 22pln sprawdzone w polskich warunkach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kopalnik

Witam!

Moje świeczki się wypalily i mam pytanie w związku z kupnem nowych.Chciałbym sie was zapytać jakie polecacie do passata B3 1.9 TD ( '92 jak to komuś pomoże ) nie wiem czy długiego grzania czy krótkiego ... które są poprostu ..."lepsze" i jakie firmy polecacie , z góry przepraszam jeżeli taki post już się pojawił, ale szukając takiego poprostu nie znalazłem ... Będe wdzięczny za pomoc ;) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wasert

Panowie z doświadczeniq jakie mi polecicie świece do Paska B3 TD ? W sumie cena za szt jest taka sama około 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim tdi zimą zmieniałem, miałem beru, chyba od nowego siedziały, założyłem też beru, bosch chyba częściej niż beru jest podrabiany, wieksze ryzyko kupienia chińszczyzny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edde, czy to jest do zrobienia samemu? Czy są jakieś niespodzianki na które trzeba uważać? Słyszałem, że świece się "zapiekają", czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innych silnikach nie robiłem ale w 1Z to proste jak budowa cepa (choć nie wszyscy pewnie wiedzą co to cep :) )

potrzebujesz do tego tylko klucza rurkowego lub sztorcowego o długim sztorcu (jak będziesz miał w ręku swiece to będziesz wiedział o co chodzi, albo polukaj na zdjęciach świecna allegro, klucz musi mieć otwór długości od końca świecy do sześciokąta dlatego najlepszy jest rurkowy), bodajże 10mm a wymiana łatwa niczym wymiana świec zapłonowych w polonezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Witam wszystkich.

Muszę zmienić u siebie świece żarowe. Silnik 1.9 TD (AAZ)

Potrzebuję porady jakiej marki kupić świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Beru na Allegro za 25 zydli sztuka i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ngk lub beru. nic ponizej 25zl/szt nie kupuj, a zwlaszcza boscha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Dzięki za podpowiedź.

No wałaśnie słyszałem, że podobno BOSCH bardzo się zepsuł, dziwne bo ta marka swego czasu uważana była za dobrą. Kupię NGK lub beru tak jak piszecie. Jesze raz dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno BOSCH bardzo się zepsuł

 

nie zepsul sie, tylko jest duzo podrobek, a ludzie glupki kupuja i potem mowia, ze bosch sie zepsul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan
nie zepsul sie, tylko jest duzo podrobek

 

A jest jakiś prosty sposób żeby odróżnić podróbkę od oryginału??

Chciałbym wymienić raz a dobrze. Jeśli nie to może bezpieczniej odpuścić BOSCHA i kupić inne oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może bezpieczniej odpuścić BOSCHA i kupić inne oryginalne.

 

dokladnie. w zasadzie kupowanie boscha na allegro albo gieldzie na stoisku za cene 20zl mozna sie spodziewac shitu, dlatego napisalem dobra swieca od 25zl/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu są świeca żarowe firmy BERU. Powiedzcie mi czy takie świeczki będą się nadawały do passata z silnikiem 1.9TD(55KW)? A jak będę chciał wymienić świece to muszę ściągać pompę wtryskową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widać z opisu te świece nie pasują do ww silnika, poza tym zawsze jest coś takiego jak "zadaj pytanie sprzedającemu" i on Ci powie ew. zaproponuje pasujące do 1,9TD

wymieniając świece nie dotykasz nawet pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, tylko chcę się dowiedzieć, bo słyszałem taką wersję że silnik 1.9TDi to taki sam jak 1.9TD tylko jest dodany interculler... a reszta to samo... A myślałem, że na forum znajdzie się ktoś kto będzie wiedział czy będzie pasowało do 1.9TD i jak się będzie sprawowało w tym silniku. Jak się zapytam sprzedającego, to on mi powie że oczywiście idealnie nadaje się do VW 1.9TD. Chwyt marketingowy... To pomoże mi ktoś? A jak stoję przed silnikiem, to te świece znajdują się tak gdzieś przy turbinie czy po drugiej stronie? Bo mi się wydaje że po drugiej stronie przy pompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki te są jednak różne, mają też różne świece i ta z aukcji nie pasuje do Twego silnika AAZ, szczerze wątpię aby ci gość chciał te świece sprzedać do AAZ (chyba zresztą u niego kupowałem rok temu swoje świece, takie jak na tej aukcji) był niedawno temat na forum o wymianie świec w AAZ, poszukaj, świece są od strony atrapy, nie przy turbinie,

bez urazy ale moje zdanie jest takie że jeśli nie potrafisz odnaleźć świec żarowych w silniku to może raczej nie zabieraj sie za ich wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpoko. Czyli dobrze mi się wydawało. I one są połączone takim kabelkiem (blaszką)... I mi się wydaje, że przy wyciąganiu dwóch świec przystawi mi pompa... Ale skoro mówisz że bez problemu wymontuję to spróbuję... Tylko najpierw muszę kupić świece...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności