Skocz do zawartości
ichas

Poszerzanie nadkoli?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś sposoby na poszerzenie/zaginanie rantu nadkoli w Passacie b3/b4? Słyszałem o maszynkach do wyginania rantu ale nie wiem czy ktoś w świętokrzyskim ma taką maszynkę. Z kolei kumpel mówił o metodzie na "kij basebalowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jakie są opcje poza tą maszynką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy macie jakieś sposoby na poszerzenie rantu nadkoli w Passacie b3/b4?

rura bądź kij baseballowy

 

Czy macie jakieś sposoby na zaginanie rantu nadkoli w Passacie b3/b4?

brzeszczot/flex + młotek gumowy

 

 

zaraz się pojawią opinie, że tylko maszynka, a prawda jest taka, że jeden pies -oba rozwiązania wiążą się z malowaniem. w większym, bądź mniejszym stopniu ale malować zawsze coś trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rura bądź kij baseballowy

 

 

brzeszczot/flex + młotek gumowy

 

 

zaraz się pojawią opinie, że tylko maszynka, a prawda jest taka, że jeden pies -oba rozwiązania wiążą się z malowaniem. w większym, bądź mniejszym stopniu ale malować zawsze coś trzeba.

 

No niestety tak...Próbowałem w poprzednich samochodach różnych metod...Fakt,że idealnie równo wychodzi maszyną-z resztą jest łatwo ją zrobić samemu jak ktoś trochę pomyśli-podpowiem że wystarczy zwykły lewarek przerobić odpowiednio ;) Przy młotku-zawsze istnieje ryzyko odprysku większego kawałka lakieru,niestety...Metoda rury też jest dosyć dobrym sposobem :) A teraz w Passacie uznałem że jednak chyba najlepiej pożądnie dobrać felgę i oponę i niema takich problemów.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy mlotku gumowym, najpierw wyczyscic syf na ugieciu etc. i grzac lakier - to wszystko. obejdzie sie bez lakiernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przy mlotku gumowym, najpierw wyczyscic syf na ugieciu etc. i grzac lakier - to wszystko. obejdzie sie bez lakiernika

 

Opalarka okaże się napewno pomocna :) Wystarczy nieco podgrzać i giąć-oczywiście z czuciem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herflik z algrundo ma maszynke np ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczysciłem rant od srodka, potem zaopatrzyłem sie w dwa młotki gumowe brukarskie jeden mały drugi duzy, opalarke, najpier trzeba podgrzać w srodkowym punkcie nadkola opalarka jakies 10cm, wiekszym młotkiem trzymac od strony zew a małym od str wew kilka razy poklupac i znowu podgrzac, bawiąc sie młotkami gumowymi najlepiej wiekszy młotek okleić tasma papierowa. po jakims czasie przytarłem felga i lakier odprysł wiec postanowiłem lekko je wyciagnac i tak to mniej wiecej wygladało :D

jak komus pomogłem moze punkcik :D

 

http://img682.imageshack.us/i/dsc03144ry.jpg/

 

http://img69.imageshack.us/i/dsc03225c.jpg/

Edytowane przez Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyczysciłem rant od srodka, potem zaopatrzyłem sie w dwa młotki gumowe brukarskie jeden mały drugi duzy, opalarke, najpier trzeba podgrzać w srodkowym punkcie nadkola opalarka jakies 10cm, wiekszym młotkiem trzymac od strony zew a małym od str wew kilka razy poklupac i znowu podgrzac, bawiąc sie młotkami gumowymi najlepiej wiekszy młotek okleić tasma papierowa. po jakims czasie przytarłem felga i lakier odprysł wiec postanowiłem lekko je wyciagnac i tak to mniej wiecej wygladało :D

jak komus pomogłem moze punkcik :D

 

http://img682.imageshack.us/i/dsc03144ry.jpg/

 

http://img69.imageshack.us/i/dsc03225c.jpg/

 

Za domaganie sie punkcika możesz ewentualnie warna od moda dostać...Co do wyciągania: http://tom.actionfit.com/fenderolling.html jeszcze to: http://www.robsaudiworld.com/fender.htmJak juz wcześniej wspomniałem-można ją spokojnie zrobić z lewarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obejdzie sie bez lakiernika

ta, napewno. życzę powodzenia. nie zpaomnij że do zaginania musisz ponacinać blachę i co zostawisz to niezabezpieczone na zimę biorąc pod uwagę, że ruda wychodzi z reguły na nadkolach?

a co do wyginania bez uszkodzenia to powiedz mi jak chcesz przejechać rurą po farbie aby lakierowi nic nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta, napewno. życzę powodzenia. nie zpaomnij że do zaginania musisz ponacinać blachę i co zostawisz to niezabezpieczone na zimę biorąc pod uwagę, że ruda wychodzi z reguły na nadkolach?

a co do wyginania bez uszkodzenia to powiedz mi jak chcesz przejechać rurą po farbie aby lakierowi nic nie było?

 

Przecież wiadomo że to nierealne ;) Jedynie maszynką można tak wyciągać.Przyjmuje się że do 12mm można wyciągać bez lakierowania-ale warunkiem jest idealna blacha i lakier...A i to nie gwarantuje sukcesu,trzeba tak czy siak liczyć sie z lakierowaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maszynką też nie zawsze bo jednak jeździsz rolkami po lakierze i zazwyczaj te ślady widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maszynką też nie zawsze bo jednak jeździsz rolkami po lakierze i zazwyczaj te ślady widać...

 

To też napisałem ;) Poza tym bardziej chodziło mi o zewnętrzną część.Co do wewnętrznej-ślady jednak widać po rolce.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde kazde poszerzanie niesie za soba lakierowanie nie ma sie co czarowac.. jaksie uda bez to sukces ale i tak pewnie powloka popeka pod nadkolem i szybciej wejdzie ruda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za domaganie sie punkcika możesz ewentualnie warna od moda dostać...

 

w formie zartu to napisałem i sie nie spinaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w formie zartu to napisałem i sie nie spinaj!

 

Spokojnie kolego,to Ty się nie spinaj ;) Tylko Ci napisałem,więc o co biega?Pozdrawiam. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem bmw robiłem to maszynka i wyszło znakomicie bez uszkadzania lakieru ale o innym sposobie nic a nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak miałem bmw robiłem to maszynka i wyszło znakomicie bez uszkadzania lakieru ale o innym sposobie nic a nic nie wiem

 

A czytałeś to co napisałem?Jeżeli tak to już wiesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię nieco temat...

 

Jeśli nie chcę poszerzać nadkola, tylko zaklepać sam rant:

 

64697541.jpg

 

Żeby z zewnątrz nic nie było widoczne, żadnych zmian. Tylko sam rant od wewnątrz. Da się bez malowania i samemu, np jak wspominaliście ponacinać flexą i młotkiem gumowym podgiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a się bez malowania i samemu, np jak wspominaliście ponacinać flexą i młotkiem gumowym podgiąć?

bez malowania się nie da, chyba że chcesz aby ruda zaczeła Ci zrzerać blotniki...

zamiast młotka mosze tez wykorzystać rure ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności