Skocz do zawartości
czarnybstok

kierunkowskazy cały czas się świecą

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej tkwię w punkcie wyjścia. Na 100% nie jest spowodowane manetkami czy włącznikami świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passat B5 1.8 (benzyna) 125km, 1996r. z FABRYCZNYM ALARMEM

Ja mam taką sytuacje:

otóż byłem ostatnio na imprezie i w międzyczasie zadzwonił do mnie sąsiad, że włączyl mi się alarm w Passacie (świeciły lewe migacze i wył). Przyjechałem i rozbroiłem go i pojechałem spowrotem, po jakimś czasie znów dostaje telefon, że znów się włączył alarm to już to olałem i zostałem a więc akumulator mi się rozładował.

Po kilku dniach wziąłem prostownik i go trochę naładowałem, wszystko ok chulało.

Wszedłem do domu i słyszę alarm się włączył, wyszedłem rozbroiłem go i po kilku minutach znów się włączył i po rozbrojeniu kolejnym zaczęły mi się świecić BEZ PRZERWY migacze, po lewej stronie (odłączyłem klemy z akumulatora na kilka godzin, ale gdy tylko podłączę klemy to dalej się świecą te migacze, nie ma różnicy czy silnik jest uruchomiony, czy samochód zamknięty, poprostu tylko klemy podłączę i się świecą. (Jak włączę awaryjne, to po obu stronach się świeca bez przerwy)

 

Moduł komfortu nie jest zalany, jak odepnę przerywacz awaryjnych to dalej się świecą migacze po lewej stronie (nie mam innego by przetestować, co się będzie działo jak podepnę). Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

divao - podepnij vag-a, pewnie pokaże ci błędy w module komfortu. Załączał ci się alarm bo pewnie masz błędy w zamkach i moduł myślał że ktoś ci się dobiera do auta. Na module są małe przekaźniki podające prąd na kierunkowskazy - jeden na lewą a drugi na prawą stronę. Pisałeś że olałeś sprawę i pozwoliłeś żeby alarm działał aż do rozładowania aku. Pewnie padł jeden z tych przekaźników i podaje prąd na kierunki cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel VAG, tyle samo pinów, wszystko ok, ale nie moge wpiąć, bo plastik mi przeszkadza koło tej wtyczki, czy powininem go troszke spiłować pilnikiem zeby mi kabel wszedl?

 

PS. Jaka moze byc cena naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kabel VAG, tyle samo pinów, wszystko ok, ale nie moge wpiąć, bo plastik mi przeszkadza koło tej wtyczki, czy powininem go troszke spiłować pilnikiem zeby mi kabel wszedl?

 

PS. Jaka moze byc cena naprawy?

 

Kabel powinien bez problemów pasować-jeżeli nie to może ktoś wcisnął niechcąco gniazdo.Nic nie piłuj tylko postaraj się to jakoś wpiąć.Koszty naprawy-ciężko stwierdzić,jeżeli zamek/zamki to nie jest to wygórowana suma.Jak zczytasz błędy to będziemy wiedzieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to kabel jaki mam (OPEL-TECH 2)

Opel_Tech2_USB.jpg

 

A to moja wtyczka w Passacie:

B5_Euro_DLC.jpg

 

Odrazu widac. ze wtyczka nie pasuje, a powinna, tylko te plastiki przeszkadzają =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to kabel jaki mam (OPEL-TECH 2)

Opel_Tech2_USB.jpg

 

A to moja wtyczka w Passacie:

B5_Euro_DLC.jpg

 

Odrazu widac. ze wtyczka nie pasuje, a powinna, tylko te plastiki przeszkadzają =/

Piotr, tego kabla nie podłączysz do paska nie zatrybi z nim kup zwykły kkl za 45 zł i masz kabel do swego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka powinna być taka jak w załączniku...

gniazdo_k.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem od wczoraj z palącymi się kierunkami z lewej str.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i wszystkie są ok, wymieniłem żarówki na nowe i dalej to samo, podmieniłem przełącznik awaryjnych i też nic, teraz odpiąłem wtyczkę od manetki kierunkowskazów i kierunki dalej świecą ! (a chyba nie powinny po jej wypięciu?)

 

Cały czas muszę odpinać aku żeby kierunki się nie paliły, ma ktoś jakieś propozycje co można jeszcze sprawdzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasami założonego modułu komfortu kierunkowskazów? Jak masz takie ustrojstwo w instalacji to pozbądź się go i zobacz co będzie.

Miałem podobny przypadek w innym aucie i po wyeliminowaniu modułu wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie masz czasami założonego modułu komfortu kierunkowskazów? Jak masz takie ustrojstwo w instalacji to pozbądź się go i zobacz co będzie.

Miałem podobny przypadek w innym aucie i po wyeliminowaniu modułu wszystko wróciło do normy.

 

Nie wiem, nie zakładałem nic takiego (nie wiem jak poprzedni właściciel)

A gdzie tego szukać ?? Jak to wygląda ???

Edytowane przez WojtasTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierunkowskaz po lekkim naciśnięciu manetki mrugał 3 razy? Jak tak to masz założony moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kierunkowskaz po lekkim naciśnięciu manetki mrugał 3 razy? Jak tak to masz założony moduł.

 

Nie, nic takiego się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą okazał się moduł komfortu , na dniach będzie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

chciałbym odświeżyć temat i prosić Was o pomoc. Mój problem jest podobny jak powyższym temacie. Otóż w moim passacie ciągle świecą kierunkowskazy po obu stronach nawet po wyjęciu kluczyka. Pomaga jedynie opięcie klemy z akumulatora. W aucie zamontowany jest dodatkowy alarm SEO concerto.

Próby jakie podjąłem to:

odpięcie modułu alarmu - bez zmian,

opięcie i osuszenie modułu komfortu - bez zmian,

odpięcie manetki kierunkowskazów, przełącznika świateł i  przekaźnika kierunkowskazów - bez zmian,

sprawdzałem masę i akumulator - niby ok.

Może macie jeszcze jakiś pomysł bo mi się już pokończyły? Zostaje jeszcze tylko szukanie zwarcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podmienić włącznnik świateł awaryjnych,może jest zablokowany na zwarciu,

jest to wlącznik razem z przerywaczem

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności