Skocz do zawartości
Rogeros

Lampa podsufitka z W8 do tych co montowali

Rekomendowane odpowiedzi

Tą kontrolkę w lampce masz wtedy, gdy w schowku jest wyłącznik air baga pasażera (na kluczyk). Niestety nie widziałem lampki od W8 z takąż kontrolką. do tej kontrolki idą dodatkowe kabelki. Więc kontrolka jako taka musi być. Natomiast jest jedna rzecz (łatwa do zauważenia). Lampka od W8 ma dwa miejsca na mikrofon. W jedno zamiast mikrofonu można tą kontrolkę wrzucić po uprzednim demontażu ze starej lampki. I wydaje mi się, że przeróbka nie była by taka straszna. Zostały by dekoracyjne kratki i one by się świeciły podczas, gdy air bag jest odłączony.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, zadzialamy ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, by mikrofon dać w kratkę bliżej kierowcy. Nie wiem czemu, ale o wiele lepiej słychać nas, gdy dzwonimy do kogoś (Pakafoto coś o tym wie, bo męczyłem go srodze testując wszelakie możliwe kombinacje). Chyba, że kabelki do kontrolki będą za krótkie, wtedy trzeba sie pogodzić z gorszym odbiorem naszego głosu przez rozmówcę.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnosnie tej lampki od W8. Chodzi o ten dodatkowy plus, od ktorego maja swiecic diody i podswietlenie wlacznikow, czy to ten ktory zaznaczylem na fotce?? Jesli tak to od tego kabla musze ciagnac slupkiem dodatkowy kabel i podlaczyc sie do wlacznika swiatel w kabel szaro/niebieski tak?? Bo za cholere nie moge rozkumac tego :/

 

attachment.php?attachmentid=31555&stc=1&d=1275989301

adapter-2.jpg

Edytowane przez rugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co zaznaczyles to tak jak mowisz dodatkowy plus, ja przeciagnalem go od lampki na lewo (u ciebie bedzie na prawo) na wysokosci raczki pasażera i puzniej ladnie za uszczelka do samej instalacji od nawiewiw :) musisz sie wlaczyc za sciemniaczem. a kabelek to tak jak mowisz szaro-niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do posiadaczy lampki z W8, czy po zapaleniu oświetlenia indywidualnego pasażera zapala się u was wszystko w suficie? Jestem świeżo po montażu i zauważyłem takie właśnie zachowanie, proszę o informację czy u was jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak zapalę lampkę do czytania zapala się tylko ta lampka. Nie scrossowałeś połączeń. Zobacz tam piny idą na krzyż. W którymś z postów jest schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że połączenia zgodnie ze schematem, ale podjechałem dzisiaj wieczorem zobaczyć jak świecą diody i przy okazji zobaczyłem że coś nie do końca jest jak być powinno.

 

Potwierdziłeś moje wątpliwości, dziękuję, jutro miernik w łapę i szukanie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.passatplus.de/umbauten/innenleuchte/adapter-1.jpg tu masz schemacik. Bardzo łatwo się walnąć z pinami. Można po prostu po ludzku odwrócić gniazdo to co idzie do auta i już pin 1 jest na górze i łączysz go przypadkowo z pin 4 zamiast z pin 3. Ja bym od tego zaczął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat.

Stara lampka mocowana jest na śrubki,a ta od W8 ma być tylko na wcisk,czy trzeba coś kombinować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odkopię temat.

Stara lampka mocowana jest na śrubki,a ta od W8 ma być tylko na wcisk,czy trzeba coś kombinować???

 

Też się nad tym zastanawiałem, ale zdaje się, że tylko wcisk. Trzyma się dobrze, więc pewnie tak już zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odkopię temat.

Stara lampka mocowana jest na śrubki,a ta od W8 ma być tylko na wcisk,czy trzeba coś kombinować???

U mnie w aucie lampka od W8 była dokładana(żółte ori przewody) przez poprzedniego, niemieckiego właściciela.Trzyma się na "wcisk", dzięki swoim mocowaniom.Nic nie trzeba przerabiać,kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko OK.Weszła i siedzi mocno.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie. Czy podtaczając + od ambiente do + od podświetlania nawiewów będzie działo ściemnianie czy muszę ciągnąc od ściemniacza? Nie mam podświetlanych nawiewów wiec nie mam jak sprawdzić czy się ściemniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podtaczając + od ambiente do + od podświetlania nawiewów będzie działo ściemnianie czy muszę ciągnąc od ściemniacza?
dla mnie to ten sam plus, amoze sie myle ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faxiu

Witam,

Wczoraj właśnie ułamał mi się plastik od lampki z B5fl chciałem kupić nową. W ASO 180zł więc zapytałem się także o lampkę od W8, okazuje się, że po 210zł a na allegro widziałem po 245. Więc Panowie jak planujecie zakup to lepiej popytać w Salonie, do tego kabelki z 50zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zarejestrowałem się na forum z czego jestem bardzo zadowolony.

Mam pytanko odnośnie lampki od W8, bo jak się okazało dzięki forum taką właśnie mam w pasku. Poprzedni właściciel nie do końca to podłączył kiedyś i nie działało jak należy a ja myślałem co to za badziewie. Dzisiaj podłączyłem przewód od czerwonego podświetlenia diodami do regulatora intensywności oświetlenia zgodnie z instrukcjami i lampka zaczęła mi się podobać. Wszystko działa tak jak ma być, jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki włącza się, kiedy włączę zapłon gaśnie, po otwarciu drzwi wszystko świeci (4 żarówki w lampce i tylne lampki) itd.

 

Ma tylko jeden feler. Kiedy chcę włączyć podświetlenie środkowym przyciskiem to zapalają mi się tylko tylne lampki u pasażerów a główna nie świeci. Dodam jeszcze że te małe szperacze działają po ich wciśnięciu. Kostka przy lampce 6 pinowej od w8 była dolutowana do wiązki od starej lampki standardowej. Mam pytanie czy jest to prawidłowo połączone bo 2 kostki brak.

 

i tak:

pin 1 - do ściemniacza oświetlenia (szaro/niebieski)

pin 3 - czarno/czerwony

pin 4 - brązowy

pin 5 - brązowo/biały (ewentualnie brązowo/szary)

 

dobrze czy źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy chcę włączyć podświetlenie środkowym przyciskiem to zapalają mi się tylko tylne lampki u pasażerów a główna nie świeci
Opisywana przez Ciebie zależność włącznika lampki głównej i lampek tylnych bocznych jest nieprawidłowa.

Włącznik ten, powinien obsługiwać tylko lampke główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności