Skocz do zawartości
Rogeros

Lampa podsufitka z W8 do tych co montowali

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak pojechałem do zaprzyjaźnionego elektryka i za 30zł podłączył mi wszystko jak trzeba. Puścił kabel nad posufitką i później pod uszczelką drzwiową do włącznika świateł postojowych. Ściemnianie pokrętłem ściemnia też ledy w lampce. Ogólnie fajny bajer, jestem zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojechałem do zaprzyjaźnionego elektryka podłączył mi wszystko jak trzeba Puścił kabel pod uszczelką drzwiową
:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziwna sprawa...

Założyłem wczoraj lampka z W8, podłączyłem kable zgodnie z rozpiską i wszystko działało okay do dzis rana. Od momentu kiedy wszedłem rano do auta, lampka swieci się cały czas(łacznie z tylnymi), nie reaguje zupelnie na zaden z przycisków. Wyjąłem ją, podłączyłem drugi raz i nadal brak poprawy. Rozebrałem ją i zobaczyłem że jedna z diod prostowniczych sie przepaliła - moze to być przyczyną moich problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, dziwna sprawa...

Założyłem wczoraj lampka z W8, podłączyłem kable zgodnie z rozpiską i wszystko działało okay do dzis rana. Od momentu kiedy wszedłem rano do auta, lampka swieci się cały czas(łacznie z tylnymi), nie reaguje zupelnie na zaden z przycisków. Wyjąłem ją, podłączyłem drugi raz i nadal brak poprawy. Rozebrałem ją i zobaczyłem że jedna z diod prostowniczych sie przepaliła - moze to być przyczyną moich problemów?

 

oczywiście że może. dziwne jest to że się przepaliła tak szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialiście diody w tej lampce? Ja mam taką ale z uwalonym ambiente, na 100% diody, podpinałem je na krótko i nie świecą, a przyciski tak. Wymiana będzie raczej banalna, ale jakie dokładnie kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lampke z audi na szrocie i przełóż ledy bo w eletktonicznym raczej ciezko bedzie dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mimo, że i tak miałem przeryć jakieś audi żeby wytarać światłowody z klamek :) to jutro jeszcze uderzę do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tme.eu/pl/details/l-934src_c/diody-led-tht-3mm/kingbright-electronic/l-934src-c/

http://www.tme.eu/pl/details/l-934src_d/diody-led-tht-3mm/kingbright-electronic/l-934src-d/

http://www.tme.eu/pl/details/l-934src_e/diody-led-tht-3mm/kingbright-electronic/l-934src-e/

 

Wymienione tu elementy led różnią się jasnością. Do oświetlenia ambiente nie potrzebujemy led, o szczególnie dużym tym parametrze.

Mój faworyt, led z linku nr 1

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z podziękowaniem Tomku :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przerabial szyberdach przy takiej lampce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice Blue przerabiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poglądowo, gdyby ktoś szukał i wymieniał ledy w lampce W8. Troszkę pod prąd, nie jak Tomek radził, wymieniłem na diody 700-1000mcd (te jaśniejsze) i jest tak:

 

DSC03761.jpg

 

Próbowałem wielu ustawień aparatu, z 2 sek naświetlaniem wygląda na zdjęciu tak jak w rzeczywistości, nie wiem czy świeci zbyt jasno w porównaniu do ori ledów ale nie mam jak porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy orientuje się ktos jaki kolor kostki odpowiedzialny jest za wszystkie lampki w aucie chodzi mi o te w podsufitce, boczne główną itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów 

Proszę wszystkich o pomoc podłączeniu lampki oświetlenia kabiny VW PASSAT B5 FL z szyberdachem , wszędzie na internecie są schematy i gotowe kostki bez szyber dachu a ja mam z szyberdachem i nie mam pojęcia jak to podłączyć

Lampka jest z Skody Super B z mojej starej lampki wychodzą 2 kostki

kostka z 3 żyłami
kostka z 5 żyłami

Druga sprawa jakie tam kupić diody żeby zmienić podświetlenie przycisków itp.

Czy ten potencjometr będzie chodził zgodnie z moim szyberdachem

Jeszcze jedno jaki jest nr tej Lampki oryginalnej z Passata W8 z szyberdachem i podświetleniem 

W ASO na dzień dzisiejszy taka lampka kosztuje 600 zł 

Same diody podświetlenia przycisków kolor czerwony w ASO także nie dostępny 

Jeszcze raz proszę wszystkich o pomoc

IMG_3153.jpg

IMG_3152.jpg

IMG_3151.jpg

IMG_3148.jpg

IMG_3149.jpg

IMG_3150.jpg

Edytowane przez omaxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności