Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzę co czytam No nie wierzę

 

Ja też troszkę się dziwię, bo gdybym ja chciał jeżdzić za darmo, to bym sobie sprawił rower a nie samochód :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie to są Twoje strony? Chętnie bym kupił hurtem po tej cenie.

sytuacja taka... trasa e30, krajowa 2 ( mniej więcej do 30km od granicy z Białorusią)... parkingi dla TIRów... szukasz ruskiego (z Rosji! nie z Białorusi)... szukasz takiego który jest załadowany osobówkami (jedzie z zachodu), pusty= jedzie na zachód. Zależy czy jedzie z daleka ( jak tak to tankował się w europie). Już masz pewność, że ropka dobra. Każdy ruski parę litrów sprzeda ( parę tzn. koło 100l minimum, bo za mniej nie będzie ryzykował, podobno mandat by dostał niemały, nigdy w to nie wnikałem jak duży ). Nawet jak nie wierzysz w to, że ropa dobrej jakości to odpowiedz sobie sam czy jakikolwiek przewoźnik nalałby byle czego do ciągnika z 2006r. i powyzej?

Ja kiedyś miałem jednego ruskiego, tylko od niego brałem.

Dlaczego po 2zł? 100l to raptem 2 stówy... Ale te dwie stówy to dużo dla kierowcy z rosji... widać zarabiają dużo dużo mniej jeżdżąc do europy, niż polscy kierowcy jeżdżący do Rosji.

2,5zł to maksymalna cena z jaką się spotkałem :)

 

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

 

gdybym ja chciał jeżdzić za darmo, to bym sobie sprawił rower a nie samochód

jakbyś nabijał tysiące kilometrów rocznie, to byś zmienił zdanie co do tego roweru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też troszkę się dziwię, bo gdybym ja chciał jeżdzić za darmo, to bym sobie sprawił rower a nie samochód
akbyś nabijał tysiące kilometrów rocznie, to byś zmienił zdanie co do tego roweru

Ale jaki zdrowy by był :D

 

U mnie w najgorszym wypadku jak nie mam mój dostawca ropy to tankuje "Bio" Wychodzi 3:20 wiec 80gr taniej. Zawsze coś;) Jedyny minus to śmierdzi frytkami za Tobą no i to, że Bio nie nadaje się na niskie temperatury bo zmienia sie stan skupienia z ciekłego na stały :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tankuje "Bio"

 

Sąsiad zatankował Bio do Xary 99r podobno na Bliskiej i ma teraz pozadny wyciek paliwa z okolic pompy, moze to nie przez to paliwo ale stalo sie to niedlugo po zatankowaniu, jeszcze w tym samym dniu.

 

jakbyś nabijał tysiące kilometrów rocznie, to byś zmienił zdanie co do tego roweru

 

dokladnie :D, ja nawet nie jezdze tak strasznie duzo, bo w ostatnim roku koło 15-20tys. ale uczac sie jeszcze i dorabiajac tylko od czasu do czasu lewe paliwo bardzo ratuje sytuacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w najgorszym wypadku jak nie mam mój dostawca ropy to tankuje "Bio" Wychodzi 3:20 wiec 80gr taniej.

I śmierdzi plackami ziemniaczanymi ;) Nie wiem jak osobówki ale mój bus na "bio" jest trochę słabszy i trzeba go bardziej deptać... W związku z tym, "bio" spali więcej niż normalnej ropy i cenowo wychodzi na jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I śmierdzi plackami ziemniaczanymi Nie wiem jak osobówki ale mój bus na "bio" jest trochę słabszy i trzeba go bardziej deptać... W związku z tym, "bio" spali więcej niż normalnej ropy i cenowo wychodzi na jedno.

To fakt zapach jest zabójczy :D

W sumie ja nie zauważyłem u siebie zbytniej różnicy. Bio jest gęstsze od normalnej ropy, dlatego staram sie je tankować tak, zeby w baku było jeszcze troche ropy, wtedy sie to sensownie wymiesza i daje rade;)

AAZ pojedzie na wszystkim:lol

Sąsiad zatankował Bio do Xary 99r podobno na Bliskiej i ma teraz pozadny wyciek paliwa z okolic pompy, moze to nie przez to paliwo ale stalo sie to niedlugo po zatankowaniu, jeszcze w tym samym dniu.

U mnie 3 VW jeżdziły na Bio i jest ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
związane jest to ze smarowaniem układu zasilania....potocznie opał jest za "suchy"

Podobno to prawda, ja dolewałem mixolu, podobno też nie za dobrze wpływa to na układ paliwowy. Był o tym temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73972&page=3

nie spotkalem sie ostatnio z akcja sprawdzania paliwa w baku

Ja też nie.

Mysle ze jesli sie to pomiesza pol na pol z ropa to nie bedzie tego zbytnio czuc

Niestety wykrywalny będzie.

a tam leje opal po 2.6 spali mi z litr wiecej ale zawsze tansze niz paliwo po 4.09zl

To masz h***wy opał

co myślicie o jezdzie na tzw opale??sa tego jakies skutki??

Ja myśle że jazda na opale jest w porządku. Jeżeli chodzi o skutki to oprócz grubszego portwela i żwawszego samochodu nie odczułem żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja myśle że jazda na opale jest w porządku.

 

Do pierwszej kontroli :D Potem już na opał nawet nie spojrzysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do pierwszej kontroli Potem już na opał nawet nie spojrzysz

Pewnie masz racje, ale póki co jeszcze się z tym nie spotkałem, ani nikt z moich znajomych, że zaglądają do zbiornika. Prędzej takiej kontroli można się spodziewac w samochodach ciężarowych lub dostawczych, choc staje się to rzadkością.Wydaje mi się, że coraz mniej osób jeździ na opale. Może dlatego ze silniki diesla ewoluowały i ludzie boją się szkodliwości tegoż paliwa na nowoczesne układy paliwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtas a piece na opał tez ewulowały i na byle jakim opale te piece juz nie chodza! a wtryskiwacze maja podobne do samochodowych.i podobno juz teraz opal nie jest taki suchy jak kiedys bo te nowe piece by go nie pociagnely.

a Czarny co do spalin to opał sie lepiej spala od ropy!ma wyższa temperature spalania i przy rozgrzanym silniku nie ujrzysz dymka.sasiad muwil mi ze jego Sharan gorzej kopci na ropie niz opale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje caddy 1,9 sdi

 

biopaliwo - 3 tankowania wyszło średnio 7,3 l/100km nie ma czym jechać śmierdzi ciężko pali, kopci rano na niebiesko jak ciepły na czarno

 

teraz śmiga tylko na

 

ON - statoil zwykły nie gold max spalanie 5,8 średnio wychodzi 5,4 autko ma kopa da się wyprzedzać pali od strzała czy zimny czy ciepły nic nie śmierdzi i nie kopci

 

ostatnia kontrola - dwa tygodnie temu urząd celny tylko paliwo nawet dokumentów nie chcieli

 

ostatnio wypełniałem znajomemu AKC czyli druk akcyzy wiec koszta jazdy na opale znam :D 500 zł mandat + 2,7 wszystkich dopłat do litra co przy pojemności zbiornika 50 l dało pokaźną sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz racje, ale póki co jeszcze się z tym nie spotkałem, ani nikt z moich znajomych, że zaglądają do zbiornika. Prędzej takiej kontroli można się spodziewac w samochodach ciężarowych lub dostawczych, choc staje się to rzadkością.Wydaje mi się, że coraz mniej osób jeździ na opale. Może dlatego ze silniki diesla ewoluowały i ludzie boją się szkodliwości tegoż paliwa na nowoczesne układy paliwowe.

 

W większym stopniu proceder ten uprawiany jest przez firmy transportowe lub po prostu takie, które posiadają dużą flotę (choć nie koniecznie). Czego dowodem jest ostatnie ujawnienie w jednej z firm pod Łodzią ok. 25000 (dwadzieścia pięć tysięcy) litrów opału :D Wszystkie auta były zatankowane na full, a na terenie firmy były zbiorniki z opałem i dystrybutor :D W autach osobowych kontrole te są rzadsze, ale są. Może tego nie zauważasz, ale grupy mobilne Służby Celnej cały czas wykonują zadania związane z kontrolą paliwa w bakach (zresztą nie tylko one).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W większym stopniu proceder ten uprawiany jest przez firmy transportowe lub po prostu takie, które posiadają dużą flotę (choć nie koniecznie). Czego dowodem jest ostatnie ujawnienie w jednej z firm pod Łodzią ok. 25000 (dwadzieścia pięć tysięcy) litrów opału

A sprawa jest banalna do wykrycia: sprawdzać wszystkie firmy, które za zestaw 24t 33 euro palety biorą stawki na poziomie 1,8zł/km netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbyś nabijał tysiące kilometrów rocznie, to byś zmienił zdanie co do tego roweru

 

Robię Kolego rocznie ponad 30 tys km.

 

I tankuję na rozruch BP Ultimate 98 - srednio ok. 30 litrów na miesiąc w cenie 4,78 zł / litr a smigam tylko na gazie z BP - obecnie cena 2,22 / litr.

Zuzycie benzyny u mnie srednio 7,7 litra /100 km a gazu 9,5 litra /100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wypełniałem znajomemu AKC czyli druk akcyzy wiec koszta jazdy na opale znam 500 zł mandat + 2,7 wszystkich dopłat do litra co przy pojemności zbiornika 50 l dało pokaźną sumkę.

Skoro mówisz że tak jest, to moim zdaniem nadal opłacalny interes. Nawet jakbym miał w zbiorniku 50l to 500zł+2,7złx50 daje 635zł. Przy oszczędnościach jakie można zgromadzic jeżdżąc na opale suma kary wydaje się niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro mówisz że tak jest, to moim zdaniem nadal opłacalny interes. Nawet jakbym miał w zbiorniku 50l to 500zł+2,7złx50 daje 635zł.

Widzę, że koledzy tutaj trochę mylnie interpretują nasze przepisy, bo do tego co powyżej należy jeszcze dodać kwotę kary za wykroczenie lub przestępstwo skarbowe lub karę grzywny.

Z poboczem.pl:

"Używanie oleju opałowego jako oleju napędowego, a co za tym idzie narażenie podatku akcyzowego na uszczuplenie podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie (art. 73a), natomiast jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego jest małej wartości - karze grzywny do 720 stawek dziennych a jeżeli nie przekracza ustawowego progu - karze grzywny za wykroczenie skarbowe" - Kodeks karno-skarbowy.

W kodeksie karno skarbowym jest to wyjaśnione dokładniej, są zdefiniowane wartości kwot od których zależy klasyfikacja czynu (czy wykroczenie, czy przestępstwo).

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kwota narażona na uszczuplenie przekroczy 5-krotność minimalnego wynagrodzenia (5x1317zł) to mamy wtedy do czynienia z przestępstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jest to zwykłe złodziejstwo...

 

Tak jak pisałem w poście #10.

"I kto za to płaci?

Pan płaci, pani płaci, my płacimy - społeczeństwo" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to złodziejstwo?zlodziejstwo to ze u mnie w Gw na bp ropa kosztuje 4.36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności