Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o jezdzie na tzw opale??sa tego jakies skutki??ja ost latałem na opale pół na pół z ropa.i auto pieknie chodziło na takiej mieszance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolego kupujesz opał, na stacji gdzie sprzedają w bańkach czy masz kotłownię na opał?

ewentualnie jak omijasz oświadczenie o przeznaczeniu opału?

Mój pasek jeździ na wszystkim co się pali i jest w płynie, ale opału nie leję bo urząd skarbowy nie wybacza a mi jest potrzebne zaświadczenie o niekaralności.

Jak teraz wygląda sprawa kontroli paliwa w zbiorniku i ewentualnej kary jak znajdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dzisiaj ale jeszcze jakiś czas temu był jeden plus jazdy na opale--nie był chrzczony...

A minus jest taki że w opale nie ma jakiś tam dodatków ..znawcą w tej dziedzinie nie jestem..coś chyba związane jest to ze smarowaniem układu zasilania....potocznie opał jest za "suchy" i w generacjach z comomreilami to nie polecam...a w starych typach pomp które chodzą na przepalonym " kujawskim" to lać można śmiało.... pozostaje tylko sprawa ze się jest na "bakier" z prawem...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkalem sie ostatnio z akcja sprawdzania paliwa w baku. Mysle ze jesli sie to pomiesza pol na pol z ropa to nie bedzie tego zbytnio czuc, mozna najwyzej jakis dodatek uszlachetniajacy do ropy wlac od czasu do czasu.

Dostać opał jest podobnno bardzo ciezko, trzeba miec dobre dojscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego co ma transportera i passata ze 110konnym TDIkem i robi pewnie tymi dwaoma samochodami ze 100tysiecy rocznie i zapieprza po calej Polsce i jeszcze go nie zplapali, generalnie policja juz tego ie sprawdza jak bylo to jakis czas temu bo jazda na opale przestala sie oplacac nawet rolnikom, ktorzy maja zwrot jak maja fakture na rope, co do urzytkowania to temu mojemu kumplowi padla w passacie pompa wtryskowa ale to tylko dlatego bo nalal juz takiego syfu ze spodu beczki a tak to nic sie nie dzieje a zrobil 100tys tym paskiem na opale, nie bede mowil ile na tym zaoszczedza jezdzac tyle jak kupuje po 2,50zl, a co do smarowania to trzeba dolac troche oleju do opalu i smialo mozna smigac, oczywiscie jak sie ktos nie boi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem golfa 1 disel 1,5 .Tankowałem opał przez bodajże 4 lata zrobiłem około 50 tyś i nic złego się nie działo.Jedyne co to dolewałem 100ml oleju mixolu do 20 litrów opału bo jest "sucha" a wiadomo ze paliwo smaruje pompe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sasiad załatwia od jakiegos tam znajomego.ale opał jest piekny,czysty jak łza,nawet farfocel w lejku nie zostanie.a jak Cie ITd walnie albo slużba celna to tylko 5 tys kary;p

a tych uszlachetniaczy do ropy nie polecam.ja to lałem czesto gesto i mialem glowice do roboty.powypalane gniazda zaworowe itp.ja kupuje po 2.3 jeszcze.bo cos gosciu chyba z tego zrezygnuje bo sie kreci za duzo izby celnej kolo niego.a ma w garazu tego ze 2tys l.i bede chyba smigal na ropie od niego.bo ma zeta taniej niz na cpn.a do opału to mam dojscie bez problemu.tylko niewiem jakiej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bede chyba smigal na ropie od niego.bo ma zeta taniej niz na cpn.a do opału to mam dojscie bez problemu.tylko niewiem jakiej jakosci

 

szkoda ze tak daleko mieszkasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze jesli sie to pomiesza pol na pol z ropa to nie bedzie tego zbytnio czuc

Mylisz się ;)

Z tego co wiem policja może dać do 500zł mandatu. Gorzej sprawa wygląda z itd lub celnikami, bo w zależności od okoliczności może to być potraktowane jako wykroczenie skarbowe (grzywna) lub przestępstwo skarbowe (do 2 lat pozbawienia wolności).

 

Najgorszym rozwiązniem jest odbarwianie opału siarką. Jest jej wtedy kilkadziesiąt razy więcej niż w normalnej ropie. To już lepiej lać czystego red bulla - wielu moich znajomych lata na tym paliwie i jeszcze nie słyszałem żeby któremuś coś się popsuło (mowa o silnikach CDI w sprinterach) a w sumie mają porobione przebiegi po 0,5 mln km. Ja osobiście nigdy nie naleję w mojego Jumpera opału. Jest to, jakby nie patrzył, okradanie państwa.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet w mieszance poł na pół sie przebarwia na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz tego ze na opale szybciej pada pompa wtryskowa to nie ma zadnych skutkow ubocznych.wg mnie sprawa oplacalna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaoszczedza jezdzac tyle jak kupuje po 2,50zl

2,5zł to cena opału na litr? :o

w moich stronach po 2 zł za litr można kupić ruską ropę w hurcie...(min. 100l) i po 2,5 zł w detalu i na pewno nie jest gorsza od oleju opałowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mi sasiad załatwia od jakiegos tam znajomego.

mi tez załatwisz? chce wsadzic do b2 stary silnik diesela który latał juz na wszystkim wiec jak tylko bedzie swap to sie usmiechne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam leje opal po 2.6 spali mi z litr wiecej ale zawsze tansze niz paliwo po 4.09zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co Ty sie na cpn tylko tankujesz?

 

roznie to bywa ale ostatnimi czasy ciezko cos zalatwic ;)

 

 

nawet w mieszance poł na pół sie przebarwia na czerwono

 

tak, ale mialem na mysli zapach spalin.

 

Jest to, jakby nie patrzył, okradanie państwa.

 

Masz racje, jest to okradanie panstwa, ale w dzisiejszych czasach wiekszosc kombinuje jak moze :) płacąc ponad 4zł za litr ON na stacji to juz troche duzo w porownaniu z lewa ropa 2-3zł o opale nie wspominajac. ok60-70% ceny paliwa to roznego rodzaju akcyzy a co z tego masz? dziurawe drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok60-70% ceny paliwa to roznego rodzaju akcyzy a co z tego masz? dziurawe drogi...

To też fakt.... A jeśli nawet naprawią jakąś drogę to zaraz stawiają ograniczenie do 70km/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moich stronach po 2 zł za litr można kupić ruską ropę w hurcie...(min. 100l) i po 2,5 zł w detalu

 

A jakie to są Twoje strony? Chętnie bym kupił hurtem po tej cenie.

Za ropę z Kaliningradu płaciłem ostatnio po 2,9. Ukraińską płacę 2,8 lub 3 zależy czy od Polaka czy od Ukraińca. Biorę po 100 l bo nie chce mi się bawić w detal.

Po 2 zł to była może kiedyś albo tyle kosztuje na Białorusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę co czytam :D No nie wierzę :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności