Skocz do zawartości
Bartonero

Nagłe Hamowanie a Światła Awaryjne

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.09.2015 o 22:16, Dj_Hipciu napisał:

 

Miałem ten sam problem dopiero po resecie i ponownym ustawieniu wszystkich parametrów modułu komfortu zaczęły działać awaryjne .

a możesz opisać jak ten reset bordenza zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2012 o 12:19, dedal napisał:

Odgrzebuje temat w trochę innej kwestii. Jechałem wczoraj kilkadziesiąt metrów za skodą oktavia RS i zauważyłem, że jak koleś hamował to pulsował mu trzeci stop. Zresztą trudno go było nie zauważyć.

Teraz pytanie: czy można coś takiego aktywować w Naszych passkach?

 

znalazłem coś na forum skody superb, ale to trochę mało i raczej dotyczy awaryjnego hamowania - jego samochód nie wyglądał jakby hamował awaryjnie

http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=6&t=690

zasadniczo na pewno można dołożyć moduł firmy trzeciej - widziałem coś takiego w necie - nazywa się to 'Moduł adaptacyjnych świateł STOP (ESS)' i można to kupić za rozsądne pieniądze.
Niemniej jednak może faktycznie jest gdzieś zaszyta opcja w komputerze i moduł byłby niepotrzebny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z SSP:

Cytuj

Emergency stop warning lights
The hazard warning lights are switched on in an emergency braking situation (deceleration > 7 m/s2 longer than 700 ms) or when the ABS is active for more than two seconds.
This function needs to be activated in the onboard power supply control unit using a VAS tester.

Nie sprawdzałem nigdy jak jest z hamowaniem z ABS ale przy dużej deakceleracji (bardzo gwałtowne naciśnięcie hamulca) światła się uruchamiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

Cytat z SSP:

Nie sprawdzałem nigdy jak jest z hamowaniem z ABS ale przy dużej deakceleracji (bardzo gwałtowne naciśnięcie hamulca) światła się uruchamiają.

Ja ostatnio na różne sposoby hamowalem i gwałtownie ze sprzęgłem, na luzie, jak jechałem szybko albo wolno i ani razu mi się światła awaryjne nie włączyły a mam je włączone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak do tej pory raz.

Z drugiej strony jechałem ostatnio za Insignią. Nie wiem czy to było rozwiązanie seryjne czy to dokładane, ale co drugie hamowanie (nie mocne, takie średnie bym powiedział) tylne światła migały... pierwszy raz "o ciekawe", drugi "...serio?".. ale po trzecim go wyprzedziłem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności