Skocz do zawartości
Bartonero

Nagłe Hamowanie a Światła Awaryjne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
To sobie moza właczyc w J519 Bordnetz w długim kodowaniu. Moje auto nie mialo w standardzie tego włączonego.

 

 

Mam pytanie odnosnie uaktywniania tych swiatel.

A mianowicie jesli po wejsciu w Byte 17 Bit 0 nie posiadal opisu Ermergency Brake Flash Light active to czy mozna odznaczyc i aktywowac bez obaw ?

Do tego celu byl podpiety VAG CAN Profesional.

Obok Bitu 0 z 17 nic nie bylo napisane ,czy pod tym bitem sa tylko te swiatla ?

Mam nadzieje ze tylko to nic innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie.

 

Ja tak załączałem tryb skandynawski w skodach - też nie było opisu, ale po zaznaczeniu wszystko wskoczyło.

 

Jakby co to zawsze możesz to odznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz spokojnie.

 

Ja tak załączałem tryb skandynawski w skodach - też nie było opisu, ale po zaznaczeniu wszystko wskoczyło.

 

Jakby co to zawsze możesz to odznaczyć

 

Ok dzieki za odpowiedz . Zastanawia mnie czemu u innych jest opis , a umnie nie ?

Czy powodem jest roznica programu czy czegos w aucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy aktywujac ta funkcje ,moze sie pojawiac blad "oswietlenia ostrzegawczego tylne lewe i prawe drzwi "w module comfortu ?

 

Dodam ze takowego oswietlenia w drzwiach nie bylo ,po zdjeciu odblaskow jest tam pusto ,brak jakichs gniazd na zarowki .

 

 

A wiec okazalo sie ,ze aktywacja tego wywoluje w moim aucie blad oswietlenia ostrzegawczego drzwi tylnych ,tylko ze takowych lampek brak ,sa tam jedynie odblaski . Moze w autach w ktorych takie oswietlenie jest ,bledow nie bedzie ,ale tego nie wiem na 100%. Opisalem to w innym watku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89971 .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat w trochę innej kwestii. Jechałem wczoraj kilkadziesiąt metrów za skodą oktavia RS i zauważyłem, że jak koleś hamował to pulsował mu trzeci stop. Zresztą trudno go było nie zauważyć.

Teraz pytanie: czy można coś takiego aktywować w Naszych passkach?

 

znalazłem coś na forum skody superb, ale to trochę mało i raczej dotyczy awaryjnego hamowania - jego samochód nie wyglądał jakby hamował awaryjnie

http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=6&t=690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oktava RS ma juz inny Bordnetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat bo nie chcę nowego zakładać.

 

Komuś zdarzyło się może, że podczas awaryjnego hamowania (z abs) do zatrzymania (0 km/h) silnik gasł? Auto z DSG więc chyba nie powinno to się dziać? Zdarzyło mi się to 2 razy do tej pory (ostatnio parę dni wcześniej), vcds nie pokazał żadnego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takim przypadku nie słyszałem. U mojej mamy w B6 (CR, 170KM, DSG, MY2010) dwa razy się zdarzyło, że przy ostrym hamowaniu z większej prędkości do zera dzwignia przeskakiwała z D na N. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być wina "czegoś" co odpowiada za wysprzęglenie skrzyni, gdy opory na kołach są za duże. W czwartek akurat zmieniam olej w DSG, może to jego wina. Mam nadzieję że temat nie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie włączyłem w bordnetz opcje świateł awaryjnych i nie chce działać . Hamowałem tak że abs się włączył i nic , nawet z 200 km/h gwałtownie hamowałem i też nic . Może ktoś ma jakieś pomysły ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie włączyłem w bordnetz opcje świateł awaryjnych i nie chce działać . Hamowałem tak że abs się włączył i nic , nawet z 200 km/h gwałtownie hamowałem i też nic . Może ktoś ma jakieś pomysły ..........

 

Miałem ten sam problem dopiero po resecie i ponownym ustawieniu wszystkich parametrów modułu komfortu zaczęły działać awaryjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie parametry w module komfortu ustawiałeś ?

w bordnetz cały czs mam zakodowane św. awaryjne a akumulator odłączałem kilkakrotnie z innych powodów i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie zna rozwiązania tego problemu ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę nikt nie zna rozwiązania tego problemu ?????

 

nie wiem jaki to problem ale u mnie działa, właściwie to zadziałało tylko raz jak hamowałem na autostradzie przed misiakami z duuużej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się u mnie też po aktywacji zadziałało 1 raz przy próbach na sam koniec jak już się wqrwiłem. Zadziałało dopiero jak z ok 100km/h na piachu wdepnąłem w hamulec. Komputer musi brać pod uwagę różne parametry: siły przeciążenia wytracaną prędkość i pewnie jeszcze z kilka innych czynników. Zapewne działa, tylko wymuszenie tego musi spełnić określone warunki...szkoda opon i hamulców na testowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało przy prędkości ok. 50 km/h. Aż mnie zdziwiło w pierwszym momencie kto mi włączył awaryjne. Ale później zrobiłem test i awaryjne mrugały. Test robiłem z prędkości ok. 60 km/h. Za pierwszym razem i później test był na asfalcie, tylko hamowanie było baaardzo mocne. Więc chyba nie jest to uzależnione od prędkości tylko o intensywności hamowania. Bo w zimę nie raz ABS walił mi po pedale i awaryjne nie mrugały, a na asfalcie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 18:52, Marek3 napisał:

Czy naprawdę nikt nie zna rozwiązania tego problemu ?????

Czy udało ci się rozwiązać problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 22:25, deejayjayjay napisał:

Czy udało ci się rozwiązać problem?

Tyllko raz zadziałało auto toczyło się ok.5km/h dałem w pewnym momęcie ostro po hamulcu.

Nawet przy 160 km i gwałtowym hamowaniu z wł.abs nie aktywowały się światła aw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ może też mieć szybkość naciskania hamulca. U mnie raz się włączyło w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, jihad napisał:

Wpływ może też mieć szybkość naciskania hamulca. U mnie raz się włączyło w mieście.

Dokładnie może komputer liczy czas od załączenia światła stopu po zadziałanie ABS-u i gdy jest kruszy od określonego to załącza awaryjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności