Skocz do zawartości
Bartonero

Nagłe Hamowanie a Światła Awaryjne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w B6 jest coś takiego , że jak się nagle hamuje to włączają się światła awaryjne. Wydaje mi się że gdzieś o tym czytałem a na forum nie znalazłem. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest takie coś to kiedy to powinno się włączyć. Wczoraj hamowałem mniej więcej z prędkości ok 60 km i nie zapaliło mi się nic na desce rozdzielczej. Chyba że jest to "ukryte" i zapalają się światła bez powiadomienia kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem pare sytuacji i wlaczalo sie jak przyspieszalem i nagle ostro hamowalem. Wtedy swieca wlaczaja sie światła awaryjne i widzisz to na desce i na konsoli srodkowej na przycisku do wlaczania awaryjnych.

A i wylaczasz to naciskajac na przycisk awaryjnych.

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest parametr w kodowaniu na module elektryki

Byte 17 Bit 0 Ermergency Brake Flash Light active

 

możesz mieć to odznaczone i dlatego nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy nagłym hamowaniu włączyły sie awaryjne. W momencie odpuszczenia troche hamulca (dalej hamowałem, ale już łagodniej) zgasły same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie włączają się jak ostro hamuję a prędkość miałem powyżej 60 km/h a ten system nazywa się chyba BA wspomaganie hamowania i włączenie świateł awaryjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to BAS Brake Assist System, wlaczaja sie jak system rozpozna ze jest to hamowanie awaryjne, wtedy komputer hamuej pelna sila, wlaczaja sie awaryjne ktore gasna po ruszeniu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przybliżenie tematu, sprawdze czy to działa. Ciekawe czy jak pojade na serwis czy włączą to za darmo czy będą chcieli za to kasę. W sumie to powinno być włączone jako standard ale sprawdzę najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy jak pojade na serwis czy włączą to za darmo czy będą chcieli za to kasę.
oni za wszystko wołają kasę za zmianę języka w komputerze chcieli około 100 wariaty jedne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrącę jeszcze moja spostrzeżenie zdarzylo mi sie raz hamowac bardzo gwaltownie jadac powyzej 60km/h i zapaliły mi się również światła awaryjne kolejne hamowanie o podobnej sile nie spowodowało tego dlaczego? Hamowania różniły się od siebie tym ze za pierwszym razem samochód wpadł w poślizg. A i usłyszałem krotki sygnał dźwiękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy swiatelka sie zapala czy nie zalezne jest od momentu bezwladnosci.

Czujnik znajduje sie razem z czujnikiem Airbagu. Po prostu raz hamowales za slabo ( poslizg ) - co zmniejszylo moment bezwl.:glaszcze, a raz mocniej. Jedz na pusta droge i zachamuj ze 100, pedal do konca w podloge, napewno sie zapala :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie moza właczyc w J519 Bordnetz w długim kodowaniu. Moje auto nie mialo w standardzie tego włączonego.

brake.JPG

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za my-gti:

 

This feature can be turned on and off in Vagcom/VCDS using Byte 17 Bit 0.

 

For the lights to flash the following parameters must be met

 

Deaceleration has to be higher then 7m/s² and

for a duration longer then 700ms or

the ABS must be active for more then 2 seconds.

Once one or both of these requirements are met the indicator lights will flash until until the paramters are no longer met.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki turbojajko :) sprawdze sobie w wolnej chwili jestem nowy ale widze ze warto tu zagladac mozna wymienic i dowiedziec sie ciekawych rzeczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jednak działają. Dałem po cheblach z około 80 km aż do włączenia ABS-u i po chwili się zapaliły. Jak odpuściłem hamulec to śweiciły jeszcze około 5 sek i się wyłączyły. Jednak działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jest jeszcze inna mozliwosc sprawdzenia czy swiatla awaryjne wlaczaja sie podczas gwaltownego hamowania ,poza ciskaniem chebla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze o tym wiedzieć. Przydatne jak czasami grzeje, jest korek czy zwężenie na banie, auta stoją depne i da znać innym. Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W sumie dobrze o tym wiedzieć. Przydatne jak czasami grzeje, jest korek czy zwężenie na banie, auta stoją depne i da znać innym. Dzieki

 

Raczej jest to do tego by inni widzieli ze masz kryzysowe hamowanie , wtedy raczej sam awaryjnych nie bedziesz mial czasu wlaczyc . Ale jak jest korek to sam wlaczysz, chyba ze bedziesz zaskoczony ,to awaryjne ostrzega innych o ile odleglosc zachowaja za toba .

Tak mi sie wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej jest to do tego by inni widzieli ze masz kryzysowe hamowanie , wtedy raczej sam awaryjnych nie bedziesz mial czasu wlaczyc

Racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności