Skocz do zawartości
dzidek1988xx

Największy i najmniejszy przebieg na Forum (3B i 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie na 2,5 TDI V6 licząc to co cofnąłem w 2015r (nie pytajcie dlaczego ? ale nie do sprzedaży) to mam ponad 631 tyś. 2x wymieniane walki wraz z całą hydraulika (razy przy 310 tys jak pamiętam, drugi raz przy 550tys..) a teraz problem po źle złożonym rozrządzie :/ szukam specjalisty od 2.5 TDI V6 z okolic Drawska Pomorskiego lub Szczecina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu pokonalem granice 400kkm.

Passat jak we wczesniejszym opisie.

S.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę przebiegami :) 

Mój B5 2000r. AVB 101KM 1.9 Tdi 330000 oryginał przebieg

Taty B5 2003r.AVB 101KM 1.9 Tdi 190000 ciężko wyczuć 

Ale mistrzostwem jest Octavia 1 którą podróżowałem kiedyś do pracy, a teraz robi to tata.... 550000km :) 1,9 Tdi 110km nie do zajechania :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijam 418kkm.

Dalej bezproblemowo tak jak kiedy go kupowalem nowego 17 lat temu.

Co bylo robione to juz pisalem. Tylko to co wynika ze zuzycia.

Zawieszenie dalej oryginalne, turbo tez.

Moj Passat jak zwykle daje znac z wyprzedzeniem, ze cos go boli.

Przestal migac kierunkowskazami przy zamykaniu, aby po 2 tygodniach odmowic zamykania tylnych lewych drzwi.

Wymontowalem zamek, mikrowylaczniki ok, umylem, przesmarowalem i dziala jak zawsze.

Problemem jest "dobicie" pokrywy plastykowej drzwi - za cholere nie chce przylegac do blachy drzwi. Bez fachowca blacharza sie nie obejdzie.

Zanim demontowalem drzwi sprawdzilem modul na VAG-u - oczywiscie nic nie wykazalo.

Zajrzalem pod tapicerke podlogi (duzo porad dotyczylo wody/wilgoci). Jest tam sucho jak na pustni.

Pod wykladzina sa dwa podelka plastikowe - jeden duzy (jakies 15X20cm blisko progu i drugi (jakies 12X12cm) po srodku pod fotelem.

Jeden to modul komfortu a ten drugi to co ?

Szacunek

W.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas podgryza mojego Passata (podobnie jak i mnie) i ostatnio, przez przypadek mechanik zauwazyl ze ok 10cm dolnego zwoju lewej sprezyny peklo.

Co ciekawe, zadnych objawow w ukladzie kierowniczym i zawieszenia nie ma.

Zakonczylem leczenie turbiny przy 428kkm poprzez czyszczenie i transplantowalem regenerowana na czesciach Melleta. Stara popuszczala juz lekko olej - jak moge porownac z oryginalna  ale nie duzo ok 150ml/15kkm wiecej porownujac do okresu kiedy byl nowy bral wtedy ok 0,7l /na 15kkm. 

Przy jednoczesnej wymianie przeplywki porownanie logow z 2008 i terazniejszych  wykazalo, ze parametry  w blokach sa niemal  identyczne.

Z pomniejszych to padl wlacznik swiatel stop.

Zawieszenie oryginalne sie poddalo czesciowo przy 425kkm : wahacz gorny przedni i banan. Wymienilem takze tylny gorny  przy okazji. Ceny Lemfordera nie powalaja. Mozna "zaszalec".

Zabawne jest czytac jazdy testowe tzw "dlugodystansowe" nowych pojazdow . Po przejechaniu 50kkm niektore maja juz powazne awarie lub inne problemy.

W moim B5FL pierwszym problem to byla peknieta manszeta na przegubie przy ok 180kkm.

 

Pozdro,

S.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Passat B5 FL kombi z przebiegiem 350 tyś kilometrów i auto generalnie się nie psuje. Posiada bogate wyposażenie. Kiedyś wymieniono mi elektrozawór pompowtrysku, była dziura w przewodzie podciśnienia i założyłem nowy wentylator klimatyzacji. Silnik pracuje jak po dotarciu. Auto jest żwawe i dobrze wkręca się na obroty zapewniając długie przeloty na autostradach z prędkościami rzędu 140 km/h. Nie rdzewieje. Według książki ma coś koło 104 kucy ale jest dużo żwawsze i chyba w Holandii ktoś je podrasował. Życzę każdemu takiego wózka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w 2023 mam Passata 1.9TDI 130km z 11.2001 roku z ORYGINALNYM przebiegiem 145 tysięcy. Przebieg oryginalny, samochód po dziadku średnio rocznie 7 tysięcy km od dwóch lat stał w ciepłym przytulnym garażu i obecnie pracuje nad zrobieniem z niego igły, a relatywnie wiele mu nie potrzeba ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności