Skocz do zawartości
Rotor

Zerwana linka od podnoszenia szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kto woli......mi cała operacja ze wszystkim wraz z przełożeniem samej linki zajęła niecałą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem z bratem okolo 2 miesiące temu cały zestaw linek wraz z odintowaniem (wystarczy mieć wiartarkę i 10 sekund na jedne nit i puszcza , potem wkręcasz sieruby masz w zestawie i po sprawie) zapłaciłem z allegro jakoś 60 zł z przesyłką .

Pierwszy raz w życiu robiłem coś takiego jak i brat nie jestem żadnym mechanikiem itp , zrobiliśmy to w godzinkę . Samo przykecenie prowadnicy do blachy to 10 minut pracy dla osoby która robi to pierwszy raz w życiu , teraz ? zrobił bym to w 5 :) .

Odemnie chcieli spece po 200-250 zł , dodam że wymieniałem mechanizm od kierowcy , od pasażera pewnie łatwiej bo nie ma panelu sterowania .

Fajna przyjemna i czysta robota . Najgorsze to zdjęcie tej blachy z drzwi jak się robi pierwszy raz , same przykręcenie linek do blachy to nawet dziecko 10 letnie zrobi :) .

 

20170322_144540.jpg

20170322_151606.jpg

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kto woli......mi cała operacja ze wszystkim wraz z przełożeniem samej linki zajęła niecałą godzinę.

 

dokładnie jak kto woli ;) mi tez coś koło tego, tylko ze ja jeszcze przy okazji uszczelniałem sobie tą blachę, niby nowa uszczelka tam była ale wolałem to jeszcze masa uszczelniająca przejechać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie obowiązkowo, bo później się powtarzają tematy 'woda w passacie'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszczelnienie obowiązkowo, bo później się powtarzają tematy 'woda w passacie'

 

Właśnie, u mnie już kilka razy widziałem strumyk na progu wewnątrz i odrazu to przejechałem masa i spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

linka pękła w mechanizmie od podnoszenia szyby po stronie kierowcy. Jak widzę temat "przerdzewiałej linki" już się pojawiał.

mam pytanko czy taki zestaw naprawczy jest coś wart ?? http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-podnosnika-vw-passat-b5-1997-2005-i7329896795.html 

jeszcze jest taki zestaw z prowadnicami http://allegro.pl/mechanizm-szyby-przod-lewy-vw-passat-b5-superb-i6859019386.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=ZWM4YTg4NTgtNWI0OS00ZjlmLThlMzAtYjBmYjkzZjNmMzhlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=386cb76c-2e3b-42be-8242-9c27e164ed99 

Tylko mam pytanko co lepiej wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego Passaciny kupiłem całą blachę z mechanizmem podnoszenia szyby,przełożyłem tylko sam silniczek ze starego mechanizmu,nowej blachy nie trzeba było niczym uszczedlniać bo juz miała fabrycznie zamotnowaną uszczelkę dookoła,na allegro razem z przesyłką zapłacilem 105 zł,czas roboty to ok 2 godzin,nie opłaca sie wykręcać i przekładać samych prowadnic bo to naprawdę strata czasu,no chyba że ktoś sobie lubi życie utrudniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności