Skocz do zawartości
Rotor

Zerwana linka od podnoszenia szyby

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy opuszczam szybę kierowcy do samego dołu i zamykam drzwi to mam wrażenie, że za chwilę szyba się potłucze bo tak lata w środku.

 

Widzę że nie tylko ja tak mam w Passacie. Ja już się z tym oswoiłem, ale przyznaję że na początku bardzo mnie to wkurzało. Jak wymieniałem linkę to nic tam nie latało i wszystko było w jak najlepszym porządku a po złożeniu do kupy przy zamykaniu drzwi z opuszczoną szybą brzęczy jak kiedyś w syrence :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik wymieniony, wszystko złożone i działa. Tylko okazuje się że zakładanie całego blaszanego panelu też wiąże się z pewnymi komplikacjami. Np trzeba przełożyć głośnik, a on jest przynitowany. Rozwiercanie nitów, dobieranie śrubek, odcinanie zbyt długich śrubek. Przewody do panela są mocowane, żeby się nie telepały luzem na spinki oczywiście również jednorazowe, więc trzeba było wykombinować patent z dwóch opasek samozaciskowych na każdą dziurkę. Ogólnie polecam serwis Seata w Lesznowoli :) długo im się schodzi ale jak czegoś nie wiedzą to przynajmniej nie szarpią, nie młócą młotkiem tylko szukają rozwiązania.

 

Koszty

-wcześniej diagnoza czyli rozebranie i złożenie z zabezpieczeniem szyby -50zł

-dziś zdjęcie starego i założenie nowego panela z przełożeniem silnika, głośnika -120zł

 

Tanio? być może nie ale gdzie indziej w ASO powiedzieliby krótko 700zł plus robocizna a tu "może niech pan znajdzie zamiennik albo podjedzie do takiej firmy w Raszynie gdzie linki dorabiają" -to się nazywa podejście :)

acha i jeszcze sami wpadli na pomysł żeby tę szybę na końcu umyć no i wypucowali z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewody do panela są mocowane, żeby się nie telepały luzem na spinki oczywiście również jednorazowe

Eee tam jednorazowe, ja mam wszystkie cale a blachę wymieniałem 2 razy (prawa i lewa strona) trzeba tylko wiedzieć jak je wyciągnąć, a nie zajmuje to wcale dużo czasu.

Np trzeba przełożyć głośnik, a on jest przynitowany.

No wydaje mi się ze nitownica na nity zrywalne to podstawa, nawet w ASO mieć powinni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitownicą próbowali ale jakoś się nit nie chciał ładnie ustawić i stwierdziliśmy wspólnie, że nie ma to jak śrubki. Pomazali czymś od strony nakrętki żeby się nie odkręcały. Może nie są mistrzami demontującymi wszystko w minutę ale przynajmniej nie udają, jak niektórzy mechanicy, że wiedzą wszystko o wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem problem z elek. szybami, Rozebrałem drzwi, mechanizm. Linkę mam do wymiany. Ale znalazłem w frzwiach coś takiego. Do czego to może być?

dsc0010cb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jest to kółko-bloczek po którym przesuwa się linka. Jest ich w sumie 4szt, jedna jest demontowalna i siedzi na dole prowadnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj.

Jest to kółko-bloczek po którym przesuwa się linka. Jest ich w sumie 4szt, jedna jest demontowalna i siedzi na dole prowadnicy.

 

Gdzie ta 4 dokładnie jest bo patrze na zdjęcia to jest 3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ta 4 dokładnie jest bo patrze na zdjęcia to jest 3 :(

 

na koncach prowadnic 2 na gorze i 2 na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ta 4 dokładnie jest bo patrze na zdjęcia to jest 3

Tej czwartej dokładnie nie ma bo na dole przy głośniku jest tylko ślizg, nie ma tam rolki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tylko skąd to kółeczko u mnie w drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystko masz tak jak na zdjęciu https://www.carpartsdiscount.com/auto/archive/pictures/79229/1000/1/P/92891DA/vw_passat_1999_front_power_window_regulator_oem_3b1837462.jpg (oprócz linki bo pisałeś że jest zerwana) bo jeśli tak to nie przejmuj się tym kółkiem, a i jeszcze jedno, te kółeczka mają elipsowate wypustki służące do zakładania linki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc to wszysko. Bo przy silniku jest jedna inna tulejka większa. To może zapasowe dali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostałeś w spadku po poprzednim właścicielu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy może ktoś mi napisać jak nawinąć linkę na rolkę od mechanizmu podnoszenia szyby str. kierowcy tzn po ile zwojów , założyłem z jednej i z drugiej strony po równo i wydaje mi się że jest zbyt luźna , jak to nawinąć poprawnie aby nie pozaginać nowej linki, czy linka ma się nałożyć na siebie drugi raz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma może ktoś na zbyciu taki element podnośnika (plastikowy ślizg linki) który zaznaczyłem na poniższym zdjęciu?

Clipboard01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem na alledrogo teraz cała blache z linka za 110zl + przesyłka, nasmarowałem olejem i narazie działa, a linka to tak jakby wgl nie była nasmarowana, sucha i tyle, nie wiem jak w innych czy smaruja czyms czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupowałem na alledrogo teraz cała blache z linka za 110zl + przesyłka, nasmarowałem olejem i narazie działa, a linka to tak jakby wgl nie była nasmarowana, sucha i tyle, nie wiem jak w innych czy smaruja czyms czy nie.

 

Po co kupować całą blachę? Ja zamówiłem na "Aleale" same prowadnice z linka za 50zł i założyłem do mojej płyty.

Nity ze starej rozwiercasz a nowe prowadnice są na śruby :) hula już 2 rok i nie piszczy przy podnoszeniu i opuszczaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co kupować całą blachę? Ja zamówiłem na "Aleale" same prowadnice z linka za 50zł i założyłem do mojej płyty.

Nity ze starej rozwiercasz a nowe prowadnice są na śruby hula już 2 rok i nie piszczy przy podnoszeniu i opuszczaniu

Agree :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co kupować całą blachę? Ja zamówiłem na "Aleale" same prowadnice z linka za 50zł i założyłem do mojej płyty.

Nity ze starej rozwiercasz a nowe prowadnice są na śruby :) hula już 2 rok i nie piszczy przy podnoszeniu i opuszczaniu :)

 

a po to, że sama linka kosztuje 50+zl a z blacha 100, a i do tego się nie muszę paprać w przekładanie linki, tylko zmieniam blachę i silniczek i po kłopocie ;P prościej i wygodniej ;) naszczęscie u mnie też nie piszczy bo zalałem linke olejem i jest ok ;P (chociaż mogłem nasmarować normalnym smarem) ale to przy okazji jak bede glosniki zmieniał bo juz pierdza :D

Edytowane przez Docent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności