Skocz do zawartości
Rotor

Zerwana linka od podnoszenia szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Zerwała mi się linka od elektrycznego podnośnika szyb, oczywiście lewy przód u kierowcy. W serwisie Seata :) w Lesznowoli k/Piaseczna rozebrali obejrzeli, była przerdzewiała. Powiedzieli że mogą zamówić jedynie cały komplet prowadnic z linką za 700zł ale facet doradził żeby pojechać do firmy Auto-linka w Raszynie gdzie dorabiają linki do większości samochodów. Sam nawet zadzwonił i dowiedział się, że za nową linkę i jej montaż zapłaciłbym jakieś 350 zł. To miło z ich strony że nie chcieli mnie naciągnąć, chciałem jednak zapytać Was co o tym myślicie.

 

PS. najpierw użyłem szukajki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. najpierw użyłem szukajki ...

Ale coś słabo jej używałeś, bo wiedział byś ze taka blachę kupisz za polowe tej ceny, a wymienić, powinieneś dać rade sam.

 

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

 

Link nr 1 z cena w poście nr 2

 

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

 

Link na 2. Opis jak naprawić "szybę" w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poszukaj na allegro lub jakichs szrotach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprzedałem kompletną blachę z silniczkiem w 100% sprawna wersja EU za 180zł. Została mi z drzwi co kupiłem na naprawę małej stłuczki. Poszukaj a napewno taniej znajdziesz. A przełożenie banalne jest na forum jak rozebrać drzwi.

bez silniczka: http://www.allegro.pl/item972196563_nowy_podnosnik_szyby_vw_passat_b5_krakow.html

z silniczkiem za 200zł http://www.allegro.pl/item966921821_podnosnik_szyby_vw_passat_b5_l_p_ele.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio (w lutym) kupowałem do swojego całą blachę z linkami za 90 zł. Prawdopodobnie ma też do B5 po lifcie. Jak jesteś zainteresowany to podaję namiary:

Warszawa, ul. Świętokrzyska 18A

tel.0602 789 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz na allegro caly zestaw z prowadnicami ja to przerabialem x

za okolo 170 zl max a wymiana prosciutka.Zadnego polatania sie w linkach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za okolo 170 zl max

Arek są taniej

http://moto.allegro.pl/item985491843_podnosnik_szyby_superb_passat_b5_b5fl_nowy_lewy.html

a na Świętokrzyskiej jak pisałem za 90 zł i bez kosztów przesyłki bo można odebrac osobiście. Z Pruszkowa ma niedaleko do Wawy.

Edytowane przez johnny147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samą linkę to polecam gości co rozbierają "angliki" na części. Ja w B5 wymieniałem już linki we wszystkich drzwiach. W Kielcach za linkę z anglika płaciłem po ok. 50zł, zależy od gościa - można jeszcze wyrwać coś w tej cenie (plastiki szyb itp.). Wymiana bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy. Nie wpadłem na prostą rzecz, że całe to-to nazywa się podnośnik... Myślę że już sobie poradzę z zakupem a z wymianą samemu, no... ja wszystko muszę robić pod chmurką, pod blokiem nawet nie mam takiego miejsca żeby drzwi na szeroko otworzyć na dłużej. DZIĘKI.

PS. Na Świętokrzyskiej mają po 100zł z blachą. Nawet będę dziś w okolicy.

Edytowane przez Rotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem całą blachę z prowadnicami za 100zł na Świętokrzyskiej (śmieszna lokalizacja w budynku szkoły, wchodzi się prawie od boiska). Sprzedawca powiedział żeby linek niczym nie smarować ponieważ są formowo przesmarowane jakimś smarem silikonowym i można tylko popsuć. Co o tym sądzicie? Dobrze gada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca powiedział żeby linek niczym nie smarować ponieważ są formowo przesmarowane jakimś smarem silikonowym i można tylko popsuć.

A niby co można popsuć? Jak są tak dobrze nasmarowane to dlaczego moja, Twoja i wielu innym kolegom pojawia się rdza na lince a docelowo się urywają.

Ja swoja nowa nasmarowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że niby popsuć fabryczne smarowanie, nie wiem, nie znam się na smarach, może ten silikon daje lepszy poślizg na tym newralgicznym zakręcie gdzie nie ma kółka obrotowego, tylko jest nieruchomy ślizg? Jeśli smarujecie to czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to przerabialem najpierw od kierowcy potem po dwoch miesiacach strona druga oczywiscie z przodu w oby dwoch przypadkach przerdzewiala linka na dole drzwi. Ja wymienilem same linki troszke trzeba sie poszarpac ale robota banalnie prosta no i oczywiscie ile kasy w kieszeni zostaje. Jak ktos nie naprawial tego jeszcze to radze rozebrac i nasmarowac nie wiem jakim smarem bo sie nie znam ale co kolwiek napewno bedzie lepsze niz ma sucho byc. Ja uzywalem towot grafitowy czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie Panowie co zaradzić na to że kiedy opuszczam szybę kierowcy do samego dołu i zamykam drzwi to mam wrażenie, że za chwilę szyba się potłucze bo tak lata w środku. trzeba zakupić cały mechanizm podnoszenia

http://moto.allegro.pl/item981305986_vw_passat_b5_b6_superb_podnosnik_szyby_l_nowy.html

czy jest jakaś inna metoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozbierzesz to sie nie dowiesz moze byc ze prowadnica od blachy sie oderwala orginalnie to polaczenie nitowane mozna sobie srubke zrobic albo szyba luzno siedzi w plastykach moze jeszcze cos innego musisz rozebrac dasz rade, na forum jest dokladnie opisane jak to zrobic jak szyba dziala na dol i do gory to nic nie trzeba zakupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie Panowie co zaradzić na to że kiedy opuszczam szybę kierowcy do samego dołu i zamykam drzwi to mam wrażenie, że za chwilę szyba się potłucze bo tak lata w środku. trzeba zakupić cały mechanizm podnoszenia

http://moto.allegro.pl/item981305986_vw_passat_b5_b6_superb_podnosnik_szyby_l_nowy.html

czy jest jakaś inna metoda?

zanim co kolwiek kupisz najpierw to obejrzyj oto temat w ktorym mozesz zobaczyc jak to rozlozyc jak bys cos nie skumal pytaj pomoge http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie Panowie co zaradzić na to że kiedy opuszczam szybę kierowcy do samego dołu i zamykam drzwi to mam wrażenie, że za chwilę szyba się potłucze bo tak lata w środku.

Ten typ już tak ma, u mnie tez takie podobne odgłosy wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności