Skocz do zawartości
zbyszek400

Otwieranie szyb z kluczyka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. próbowałem otworzyć ostatnio z kluczyka szyby, ale otworzyła mi się tylko przednia od strony kierowcy. Wydaje mi się ,że powinny otworzyć sie wszystkie cztery szyby. Czy można to jakoś ustawić np. kompem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić wchodząc do ustawień komputera pokładowego po przez manetkę lub na kierownicy, jeżeli masz multifunkcę :lol Wchodzimy w SETUP a następnie: Convenience(komfortowe ustawienia samochodu) następnie Conv. Mode (otwieranie/zamykanie szyb zdalnym sterowaniem) i zaznaczamy All (wszystkie)... i powinno być ok, pewnie Ty masz ustawione Driver (tylko kierowcy).

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem jakies niecale tydzien temu zamykanie i otwieranie szyb z pilota dzialalo a dzis probowałem i nic w mfa wszystko ustawione jak trzeba robilem nawet reset wszystkich ustawien i nic nie pomoglo wspomne jeszcze ze posiadam dwa kluczyki i na obydwoch nie dziala co sie moglo stac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś to dokładnie opisać ile razy trzeba na pilocie kliknąć żeby zasunąć albo żeby zasunąć bo ja tego nie kumam. raz działa raz w ogóle nie działa. Pozdrawiam.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie miałeś robionej modyfikacji domykania szyb z pilota to po zamknięciu trzeba nacisnąć przycisk pilota aż do momentu zamknięcia szyb . Jak była robiona modyfikacja to po zamknięciu centralnego zamka naciskamy przycisk do momentu wystartowania szyb do góry i puszczamy . Szyby powinny same się domknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego na czym polega ta modyfikacja i gdzie lub jak mozna ja zrobic?powiem ci ze to nie glupi pomysl z ta modyfikacja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było jakby szyby same się zamykały podczas zamykania auta (kluczykiem, KESSY - obojętnie) ;] Ale chyba z dużo bym chciał :serducho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego to jest tzw Komfortowe zamykanie szyb , trzeba przekodować moduł komfortu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5FL miałem zamykanie szyb z automatu, wraz z zamknięciem auta.

W B6 mam dopiero przy dłuższym przytrzymaniu kluczyka.

To drugie rozwiązanie zdecydowanie bardziej mi pasuje.

Mogę np zostawić uchylone szybki na dużym slońcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trokadero, dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat sprzed 7 lat.

 

Przechodząc do rzeczy. Nie otwierają i nie zamykają mi się szyby z kluczyka. Na drugim kluczu jest to samo, w komforcie i bordzie błędów brak. O co chodzi? Przed zimą działało jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zmieniałeś sterowników drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic przy sterownikach drzwi nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A błąd masz jakiś zaczytany?

Odłączałeś niedawno może akumulator i zostawiłeś otwarte szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów w sterownikach szyb jeszcze nie sprawdzałem. A akumulator dawno nie był odłączany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeden błąd w sterowniku drzwi kierowcy. Ale było to związane z niedziałającym graniem lustra. A poza tym brak błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kodowanie w module komfortu w bajt07, bit2. Może masz po prostu nieaktywną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne żeby się wyłączyło. Jutro sprawdzę i kupię nową baterie do kluczyka.

 

Miałem to sprawdzić następnego dnia. Z tego co kojarzę to na pewno wtedy coś grzebałem w komforcie. Teraz to szukam może się uda. Chyba chodź przydatne byłoly by screeny z poprawnym kodowaniem.

 

Naprawione. Jakiś yntelyget wpadł na pomysł aby dezaktywować opcje komfortu? Bo przecież wincyj zaznaczone to wincyj bajerów.

IMG_20180824_211958.thumb.jpg.5c80b405f6fe36c5746dbc709b3269f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z kluczykami ...Z jednego kluczyka  mogę otworzyc szyby i zamknąć i odpalic samochód {otwieranie drzwi i zamykanie jest ok}i po chwili ruszeniu samochodem automatycznie drzwi sie zamykaja,,A na drugim kluczyku nie moge otworzyc szyby {otwieranie drzwi i zamykanie działa ok} i odpala dobrze i ruszeniu nie zamykaja sie drzwi automatycznie {przed wymiana bateri i aku było wszystko ok  w tym pilocie zamykanie i otwieranie szyb} nie dawno wymieniłem aku. Co może byc przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było błedów zadnych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności