Skocz do zawartości
Polak

Wyciek z okolic filtra oleju vr6

Rekomendowane odpowiedzi

no tak tez sie stalo, ale juz wzialem zaliczke i zamowilem mayle za 360 zl , najlepsze jest to ze ta sama pompe ktora mi chcieli za 510 sprzedac pogonili za 560:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoim passatem. A mianowicie ginie mi olej od momentu zrobienia remontu głowicy. Wymienione zostały uszczelniacze, zawory oraz nowe prowadnice. Wcześniej nie brał oleju wogole teraz ginie go bardzo dużo na 300 km prawie 0.5l. Z wydechu przy opalaniu nie kopci na dziwne kolory tylko po dluzszym postoju jak jest zimny to do momentu nagrania na biało na ciepłym wogole nawet przy kręceniu go do 5 tys. obr. Ale zauważyłem ze kiedy silnik jest ciepły i stoje np na światłach w i mam włączony nadmuchu to w kabinie czuć olej ale nie spalony tylko taki prosto z silnika. Czy wie ktoś co może być powodem?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płynu nie gotuje, nie wyrzuca i cały czas trzyma poziom. Żadnych dziwnych objawów typu kopcenie, dymienie czy mazie pod korkami nie występują. To w takim razie co może dziać się z tym olejem? Paruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie pali oleju a go ubywa w dodatku zapach oleju wieje z nawiewu sprawdź szczelność pokrywy, miski, odmy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jakie powinno być ciśnienie oleju chodzi mi ten czujnik przy filtrze passat b4 1.9tdi 1z 1994r ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG10136.jpg

 

Witam co to za czujnik, do którego dochodzi ten żółty kabelek ?

Leje się niemiłosiernie z tamtego miejsca(...)

 

Passat B3 1.8 90km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia oleju na zegary. Powinien być na nim oring uszczelniający. Może wysłużył się, lub wymaga dokręcenia.

 

tylko ja napisałem o niebieskim kabelku..a ten żółty nie bardzo widzę gdzie podłączony jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej cieknie na łączeniu blaszki i plastiku - trzeba go w takim wypadku wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fff.jpg

 

Chodzi mi o ten czujnik, wiecie za co odpowiada ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwa czujniki ciśnienia oleju działające w różnych zakresach ciśnienia oleju.Różnią się miedzy sobą kolorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są dwa czujniki ciśnienia oleju działające w różnych zakresach ciśnienia oleju.Różnią się miedzy sobą kolorem.

 

czujniki.jpg Czyli przy ewentualnym kupnie powiedzieć że "biały" ??

Chociaż w sumie nie wiem czy będę kupował, bo kontrolka działa ale nic się tam nie zapala, wszystko jest ok, więc pozostaje uszczelnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki.jpg

 

Jeśli cieknie z miejsca zaznaczonego żółtą strzałką to tylko wymiana (plastik), jeśli z miejsca czerwonej strzałki możesz próbować odkręcić, oczyścić i sprawdzić czy pomoże. Numer czujnika: VAG 056919081 biały 1,8bar, koszt około 25zł (VERNET LUB FAE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności