Skocz do zawartości
Polak

Wyciek z okolic filtra oleju vr6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wycieka mi olej z okolic filtra oleju, nie wiem dokładnie czy wycieka bezpośrednio z pod obudowy filtra czy tam gdzie się łaczy podstawa filtra z blokiem czy z tej chłodniczki oleju. Jak z dojściem do tego? Da sie odkręcić tą podstawe bez zdejmowania pasa przedniego i kolektora dolotowego?

Pozdrawiam VRowców!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcony ? Uszczelka nowa założona po wymianie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak po wymianie filtra oleju dokręcony i uszczelka nowa. Tylko,że po "remoncie" ciagle leci mi olej z okolic filtra, myślę ze może lecieć tam gdzie łączy się podstawa filtra z blokiem. Zapewne "fachowcy" to popsuli. Teraz tak się zastanawiam czy sam to zrobie dając nowe oringi i dokrecając książkowym momentem czy trzeba rozbierać cały przód bo do tego to nie mam warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da sie odkręcić tą podstawe bez zdejmowania pasa przedniego i kolektora dolotowego?

Tak, ciężki dostęp ale da się wykręcić. Pod podstawą filtra oleju jest taki podwójny oring, trudno dostępny i trochę kosztuje, zostaw go na koniec. Najpierw wymień oringi chłodniczki oleju i obudowy filtra.

I zmierz ciśnienie oleju, te wycieki mogą być oznaką kończącej się pompy oleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postawie do mechanika niech mi zmierzy i niech to zrobi bo te ciśnienie to mierze już od pół roku. A ile ten podwójny oring kosztuje? Monter masz może jakiś nr tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile ten podwójny oring kosztuje?

Teraz już nie pamiętam dokładnie, kiedyś pytałem w Focie i powiedzieli 40 lub 80 zł, odpuściłem i wrzuciłem drugą podstawę oleju.

Oringi chłodniczki oleju możesz sam wymienić, nie jest trudno i kosztują prawie 2zł za sztukę, wymiarów nie znam ale są gdzieś na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wymontuję to bede znał wymiar hehe!

Dzięki za pomoc.

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też cieknie olej z podstawy filtra oleju, a dokładniej z czujnika zamontowanego na górze, są tam dwa, mi cieknie z tego po prawej

 

od czego on jest, jakiś numerek katalogowy, cena?

 

chyba go zruszyłem jak wyjmowałem sprężarkę klimy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia oleju, dostaniesz w sklepie moto bez problemu, ok 20zł. Są tam dwa czujniki-biały i brązowy lub czarny-od wysokiego i niskiego ciśnienia (lub odwrotnie;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabialłem demontaż podstawy filtra oleju i dostep jest w miare mozliwy

oringi w serwisie vw kosztowaly 40zl z groszami ale na zamówienie były sprowadzane

tez mi cieknie lekko z czujników ale sadze ze to chyba może sie tyczyc miedzianych podładek pod czujnikiem chodz pewien nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik ciśnienia oleju, dostaniesz w sklepie moto bez problemu, ok 20zł. Są tam dwa czujniki-biały i brązowy lub czarny-od wysokiego i niskiego ciśnienia (lub odwrotnie ).

 

Znalazłem w ETCE

 

Czujnik ciśnienia oleju 0.25 Bar niebieski 028 919 081 D Po jego wykręceniu nie pocieknie mi olej? Dzisiaj podczas jazdy zaczęła mi mrugać lampa od poziomu/ciśnienia oleju, tu zapewne jego robota... :/

 

olej mi się sączy pomiędzy plastikiem a metalowa wypustką na wtyczkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabialem to klucz 24 z tego co pamietam i wymiana na nowy 5 min roboty. Cieknie przewaznie na laczeniu metal-plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem obydwa bo też się pociły i tera spokój .Adams sprawdż sobie ciśnienie jakie daje pompa bo ty masz troche nalatane kilosów i pompa może już dawać za wysokie ciśnienie i żeby nie wykończyło rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank cieknie spod chłodniczki oleju - są tam dwie uszczelki spod których VR lubi siknąć.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
][/b]piotr 22[/QUOTE]
.Adams sprawdż sobie ciśnienie jakie daje pompa bo ty masz troche nalatane kilosów i pompa może już dawać za wysokie ciśnienie i żeby nie wykończyło rozrządu

 

??a co ma pompa olejowa do rozrzadu?? w sumie nie znam sie na VR-ah wiec sie pytam!!

Edytowane przez sparki83 VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma pompa olejowa do rozrzadu

To że naciąg łańcucha rozrządu reguluje ciśnienie oleju. Uszkodzona pompa oleju daje 15 barów zamiast 6, czyli łańcuch jest naciągnięty 3 razy mocniej niż powinien, rozciąga się, padają ślizgi, prowadnice aż w końcu rozrząd się przestawia i gnie zawory. Oprócz rozrządu padają też panewki i silnik poci się olejem tam gdzie jest ciśnienie=czujniki, chłodniczka, podstawa filtra itp

 

Czasami rozrząd wytrzymuje bo zamiast niego poddaje się napinacz łańcuszka(ciśnienie oleju dziurawi simmering), wtedy jeździ się do czasu aż obróci panewkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik ciśnienia oleju, dostaniesz w sklepie moto bez problemu, ok 20zł

 

kupione - 8zł i wymienione :) już nic nie cieknie :)

 

to chyba najtańsza część jaką do tej pory kupiłem do VRki :fajny

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adams sprawdż sobie ciśnienie jakie daje pompa

 

bez obciążenie daje 2-3 bary, po dodaniu gazu 7-8

 

może być takie ciśnienie? dodam że na blacie 302tys

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po dodaniu gazu 7-8

Pompa oleju do wywalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest max dopuszczalne ciśnienie dla silnika VR6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności