Skocz do zawartości
papencjusz

Do czego ta wtyczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość guitarukasz

Witam wszystkich. podłącze się do tematu z pytaniem następującym: posiadam passata b4 1,9 tdi (90KM). Od alternatora wychodzą dwa kable. Gruby czarny przykręcany (masa) i wtyczka z dwoma czarnymi kabelkami. Te właśnie dwa przewody wchodzą do osłony masy i za 50cm wychodzą kończąc się niebieską wtyczką z dwoma pinami, niestety nie podłączoną u mnie do niczego. Czy tak ma być? w okolicy nie znalazłem żadnej pasującej wolnej wtyczki.

 

Pytanie nr 2 :) bardziej nurtujące: w okolicach lewego kielicha (stojąc przed otwartą maską) wychodzi kilka kabli i przewodów podciśnienia. Wychodzi tam także cienka wiązka a w niej dwa przewody u mnie niestety ucięte i nie mam pojęcia do czego powinny być podłączone. Nie chodzi mi tutaj o przewód (gładki) do czujnika abs. Ten ucięty u mnie wychodzi z tej grubej czarbej wiązki i jest tak jak ona zaizolowany czarną taśmą. w sródku przewód koloru brązowego i czarno- żółty.fotki tegoż przewodu:

http://img202.imageshack.us/i/zdjcie0143g.jpg/

http://img691.imageshack.us/i/zdjcie0144n.jpg/

Auto kupiłem miesiąc temu i bardzo mi zależy na identyfikacji tych dwóch przewodzików. Będę wdzięczny właścicielom tego samego modelu za pomoc. pozdrawiam

Edytowane przez guitarukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
papencjusz Z tego co widzę na fotkach to jest elektorzawór par paliwa , czy coś w ten deseń różnie na to mówią.On jest związany z wolnymi obrotami silnika. Pozdrawiam Edytowane przez mateuszhg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, kontrolki ładowania brak, gdy silnik zimny, po rozgrzaniu go i przekręceniu stacyjki na 1 kontrolka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podbijam temat, kontrolki ładowania brak, gdy silnik zimny, po rozgrzaniu go i przekręceniu stacyjki na 1 kontrolka jest.

Sprawdziłeś połączenie przy alternatorze tak jak pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak.

Jakie masz napięcie na akumulatorze (na silniku zgaszonym, na silniku pracującym, na zimnym, na ciepłym).

Jaki masz alternator - jakiej firmy? Najlepiej zrób zdjęcie od strony połączenia przewodów i wrzuć tutaj.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka zdjęć z elektryką może coś zauważysz czego ja nie widzę.

P1010659.jpg

P1010660.jpg

P1010661.jpg

P1010662.jpg

P1010663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czego ja nie widzę.

I nie zobaczymy bo pewnie puścił lut na płytce w alternatorze na wyjściu na kontrolkę, też tak miałem...przegazówka pomagała do czasu...lut poprawiłem ale i tak się rozłaziło...w końcu wyprowadziłem kabelek z płytki w alternatorze na zewnątrz...

Odkręć cienki kabelek na altku i przyłóż go do masy jak kontrolka sie zaświeci (w Twoim przypadku na zimnym silniku) to jest tak jak napisałem.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie chodzi o to że czegoś nie widzisz ;)

Sprawdź napięcie ładowania. Chodzi o to żeby sprawdzić czy problem leży w obwodzie kontrolki ładowania, czy po prostu jest uszkodzony alternator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki lut jest szkodliwy? Dziś podjadę do kolegi i sprawdzę napięcia i zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z kontrolką rozwiązany. Przyczyną była słabo wpięta wtyczka do licznika, najwyraźniej to się stało przy jego wymianie. Natomiast wciąż nie mam przednich postojówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co to za część i do czego ona służy? Do czego służą wtyczki które do niej dochodzą?

(Samochód to Passat B4, 90KM, ABS, KLIMATYZACJA, 1994)

Dziękuję za odpowiedź

20160307_132904.jpg20160307_132904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie włącznik świateł biegu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie włącznik świateł biegu wstecznego.

 

Potwierdzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności