Skocz do zawartości
papencjusz

Do czego ta wtyczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przypadkowo odkryłem że od tej wtyczki jest urwany jeden kabel, nie mam pojęcia do czego on jest biegnie on między innymi do obudowy filtra powietrza, stosowne zdjęcia. Skręciłem to i zaizolowałem I mam pytanie czy przez ten urwany kabel mogło się coś popsuć w silniku?

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez papencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia do czego on jest

To są kable do sondy lambdy

czy przez ten urwany kabel mogło się coś popsuć w silniku?

Nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monter ,a powiedz mi co się działo z sondą lub innymi podzespołami gdy te kable były urwane ik jaki to miało wpływa na silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz sondy to auto muli i wiecej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczka laczy sie z jakimis kablami tak wyglada ze zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą dodałem drugie zdjęcie, ten przerwany kabel jest połączony z jakimś grubym, który biegnie gdzieś do podszybia, a jego rozwidlenie między innymi do tego miejsca na zdjęciu. Mam pytanie, czy ten urwany kabelek od lambdy, mógł być przyczyna słabego sprężania silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy ten urwany kabelek od lambdy, mógł być przyczyna słabego sprężania silnika?

Nie.

Jak nie masz sondy to auto muli i wiecej pali.

Niekoniecznie, ja miałem urwany jeden z kabli do sondy i palił troszkę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasem kabel od elektrozaworu n75? jak nie jest podłączony to tez auto muli i to okrutnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest to czasem kabel od elektrozaworu n75? jak nie jest podłączony to tez auto muli i to okrutnie

 

N75 w benzynce? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie pod komputer wyjaśni twoje pytanie. Komputer prawde powie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, ale 60zł za podpięcie pod kompa to mi się wydaje trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka ma 2 wsuwki. Czarny przewód po stronie wtyczki a fioletowy po stronie gniazda to sygnał sondy, drugi to masa. Przewód sygnałowy idzie do sterownika silnika i nie ma "rozgałęzienia", chyba że jest zamontowana instalacja gazowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zainstalowana instalacja gazowa. Nie wiem czy to tylko wrażenie, ale wydaje mi się że po naprawie tego kabelka silnik jakoś tak lżej pracuje i lepiej przyśpiesza, a może gaz lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po naprawie tego kabelka silnik jakoś tak lżej pracuje i lepiej przyśpiesza

Może tak być. Zalutuj to porządnie bo z tego co napisałeś wynika że tylko to skręciłeś, a to działanie na krótką metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę zaraz biorę się za lutowanie A zapytam jeszcze o jedną rzecz, bo przestała się palić kontrolka od akumulatora na desce rozdzielczej, czy spaliła się żarówka czy może to wynik przerwanego kabelka? A może to coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zapytam jeszcze o jedną rzecz, bo przestała się palić kontrolka od akumulatora na desce rozdzielczej, czy spaliła się żarówka czy może to wynik przerwanego kabelka?

Tam jest dioda i nie może się spalić. Gdzieś musi być przerwa, ew. brak dobrego połączenia na alternatorze - tam jest podłączona lampka ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale samo się naprawiło, ale powstał inny problem, mianowicie nie ma postojówek z przodu, tył jest. Sprawdzałem żarówki, są długie i krótkie, pożyczyłem też inna i też nie ma, bezpieczniki nie przepalone. Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem Braku kontrolki ładowania, braku niektórych świateł i tego typu akcji jest (są) zaśniedziałe styki w kostce podłączonej do licznika... Wystarczy odkręcić zegary, odłączyć kostkę, spryskać WD-40 i podłączyć... Wszystko powinno śmigać..

 

mam już 3 passata b3 i w każdym miałem to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodem Braku kontrolki ładowania, braku niektórych świateł i tego typu akcji jest (są) zaśniedziałe styki w kostce podłączonej do licznika...

Co do kontrolki ładowania to się zgodzę... Ale co mają światła do licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masa gdzieś się odpięła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności