Skocz do zawartości
Krissy

jakie żarówki w ringach w reflektorach angel eyes

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że spaliła mi się jedna z 4 żaróweczek podświetlających ringi w jednym z przednich reflektorów:dupablada zwracam się z zapytaniem czy ktoś wymieniał te żaróweczki,czy wiecie jakie się tam znajdują - typ i jakie są ich odpowiedniki w diodach, ledach. Studiowałem trochę forum i dowiedziałem się, że do B4 do ringów zastosowane zostały - żarówki beztrzonkowe - W2,3W. Czy w B5 reflektorach FK będą takie same? Wiem że najlepiej wyjąć lampę i sprawdzić, ale wiadomo że jest przy tym trochę korowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wobec braku odpowiedzi sam w drodze trud i błędów :kawkasprawdziłem jakie żarówki podchodzą do ringów w reflektorach FK. Zatem,

co do żaróweczek to do ringów w B5 w reflektorach tzw. angel eyes, podchodzą diody T5 - diodowe zamienniki żarówek R5, np. użytkownik allegro - PiotrekKolan. Aby je wymienić trzeba niestety zdjąć przedni zderzak i wyjąć reflektory z uwagi na trudny dostęp do tych żarówek. Później pozostaje tylko plug&play w miejsce starych żarówek R5:brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Foto

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wymieniał diody, które podświetlają ringi w lampach ANGEL EYES,

chcę wymienić na takie które by świeciły bardzo jasno.

Jeśli jest ktoś taki to proszę o wskazówki, jak to zrobić i gdzie zakupić odpowiednie diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniałem te żaróweczki. Nie trzeba wcale zdejmować zderzaka. Wystarczy odpiąć sprężynkę mocującą kierunnkowskaz i go wyjąć. Następnie odkręcić dwie śróby mocyjące reflektor z góry i jedną od strony wyjętego kierunkowskazu. Reflektory wychodzą bardzo lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wymieniałem te żaróweczki. Nie trzeba wcale zdejmować zderzaka. Wystarczy odpiąć sprężynkę mocującą kierunnkowskaz i go wyjąć. Następnie odkręcić dwie śróby mocyjące reflektor z góry i jedną od strony wyjętego kierunkowskazu. Reflektory wychodzą bardzo lekko.

 

No dobra a co z diodami? Jakie do Ringów tak żeby świeciły bardzo mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/33/44/49/1833444973

 

idzie chycić led odpowiedniki takich żarówek na allegro, ceny od 1-5 PLN za sztukę, w twoim jak i w moim przypadku, też mam takie FK, wymienić trzeba łącznie 16 szt., 4szt. na ring.

 

zwykłe W1,2W chodzą po 1- 1,5 PLN, ale dają przykre w dzień światło, też myślę żeby wymienić na ledy, najlepiej żeby miały duży kąt świecenia, na allegro można dostać takie:

 

140*

http://allegro.pl/zarowka-led-zegary-t5-r5-12v-super-xenon-5-kolorow-i1836447088.html

 

180*

http://allegro.pl/zarowka-r5-t5-3xsuper-led-totalna-moc-w-zegarach-i1799838827.html

 

te ostatnie są dość ciekawe, jak się na nie zdecydujesz koniecznie wrzuć zdjęcie z rezultatem.

 

 

E: te ringi na zdjęciu które wrzuciłeś nie są takie jakie nasze, to są CCFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpowie ktoś jakiej mocy żarówki R5 są oryginalnie w lampach Depo angel eyes

- właśnie mi się upaliła :kwasny

W sklepie są dostępne:

R5 12V 1,2W biała

R5 12V 2,3W biała

R5 12V 3W biała

 

P.S> Próbował ktoś bez ściągania lampy jednak się gminastykować i je wyminiać? w ogóle są szanse ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zrzutu reflektora narzucasz się " urwami" i tyle... nie ma szansy. Wyciągaj je i proponuję wrzucić od razu jakieś lepsze ledy, żeby się zaraz nie poupalały. Ja jak miałem te reflektory to sam wrzuciłem po 4 diody na ring PLCC-2 białe i efekt był mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co do sposobu wymiany mam jasność

z tym ze mi sie "zolta" barwa zwyklych podoba :) ale nie wiem jakiej mocy sa ori - chciałem kupić przed przystąpieniem do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w DEPO miałem zwykłe W5W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności