Skocz do zawartości
Józefoo

Straszne wycie w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydaje, że ten dźwięk to ostatecznie może być wina uszczelniaczy. Przy wymianie rozrządu w czerwcu wymieniłem wszystkie 3 sztuki z oryginałów na reinza i być może jeden od razu wył tylko, że delikatnie. Rozbiorę to jutro, wymienię uszczelniacz i dam znać. Przecież nie ma tam nic więcej, co mogłoby tak jęczeć w takim układzie...

Edytowane przez kamil1636

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Vic Reinz, jakościowo to dno i pół metra mułu, przekonałem się o tym..,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic z tego, po wymianie uszczelniaczy na elringa dalej to samo, wycie nie ustaje. Kur... może to ten wałek pośredni już się wyrobił i i się tak drze, wymieniłem 2 razy panewki i nic na nim nie widać. co jeszcze może być ? Przesuwanie paska na pracującym silniku też nic nie daje, myslałem,że gdzieś może ocierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może napinacz trze. Można gotować założyć źle i tego niby nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem się rozwiązał... Walnął mi rozrząd na trasie, okazało się, że ścięło połowę paska po całym obwodzie- po 100 km od założenia. Na którymś kole musi mieć bicie i zsuwa go na koło paska wieloklinowego przy wale korbowym i pewnie stamtąd ten dźwięk i w tamtym miejscu pojawiły się ścinki już po strzale. Silnik grzecznie zgasł i mam nadzieję, że tłoki nie pocałowały zaworów. Kupuję nowe koła wałka pośredniego i wałka rozrządu, nowy pasek, wsadzę może jakąś podkładkę pomiędzy napinacz a głowicę i zobaczymy, czy to coś da. Koło zębate na wale korbowym jest już wymienione na nowe i po jego wymianie dźwięk nie ustał, także to pewnie nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw załóż sam pasek rozrządu i sprawdź kompresje. jak będzie wsio ok to wymieniaj reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazało się, że ścięło połowę paska po całym obwodzie- po 100 km od założenia

A czytałeś mój post wyżej?

Osadzenie rolki napinacza jest odsunięte względem łożyska napinacza, odwrócisz przy montażu i napinacz nie jest w osi z reszta kół i ....pewnie przyciera i zdziera pasek.

Pasek był zdarty od zewnętrznej czy od strony silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną okazał się napinacz napinany w lewo zamiast w prawo, popełniłem ten błąd przez mechanika, który po raz pierwszy w tym samochodzie wymieniał mi rozrząd, ustawił źle napinacz, a ja to powieliłem przy wymianie w czerwcu i stąd dochodziło to chrobotanie co jakiś czas przez ostatnie 2 lata. Dzięki tej nauczce jestem jeszcze mocniej utwierdzony w tym, że żadnego mojego samochodu nie dotknie mechanik. Dzięki lebow, masz u mnie mega :piwko :20: - te silniki są chyba nie do zarżnięcia, 2 razy zrzuciło mi pasek rozrządu: - raz zaraz po wyjechaniu z MOP`a na autostradzie, później na szybko ustawiłem rozrząd na połowie paska żeby nie bulić za lawetę i dotoczyć się do tyłu z powrotem na MOP`a, niestety się nie udało :( Po założeniu dzisiaj nowego paska idzie jak żyleta.

 

Zdjęcia zmasakrowanego paska:

https://drive.google.com/drive/folders/0Bw8ylLt1d-IQd2liMGFNOE1GRDg?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz farta :)

Tak czasami jest, trzeba sie urobić po pachy aby na końcu stwierdzić że to pierdoła była.

Skąd ja to znam.:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Filmik nie mój ale stuka tak samo. B4 td aaz. Ktoś wie co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności