Skocz do zawartości
Józefoo

Straszne wycie w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wielkie pytałem już o pompę kosztuje 88 zł ewila czy jakoś tak no będę miał trochę czasu to wymienię dziada. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego wycie ustąpiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wysie ustąpiło ale do końca nie weim co to było do wymiany poszło kolejno pompa wody łożyska alternatora i pompa wspomagania bo padła ale to ostatnie to podejrzewam ze po wizycie u mechanika idiota tak naciagnoł pasek ze nawet nagiąc sie go nie dało no i po pompie za 120 zł z Abramowickiej w lublinie pompka smiga cicho nawet nie zajęknie:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie dalej coś strasznie wyje i do tego rzęzi. Wymieniłem pompę wody, łożyska w altku i napinacz rozrządu. Nagrałem filmik może wiecie co to może być

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=U6UwqIRQJz4[/ame]

 

ps. wyje jak silnik złapie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwal wszystkie paski klinowe, i odpal na chwilę (aby płyn się nie zagotował) to wtedy będziesz na sto % pewny że to nie alternator, pompa wodna czy też wspomagania...jeśli jednak nadal będzie rzęzić to może jeszcze łożysko oporowe na sprzęgle (wciskanie pedału coś podpowie) a jak i to nie przyniesie rezultatu, to trzeba będzie jechać po kolei

-wałek pośredni

-wałek rozrządu i na końcu wał korbowy....

A jeszcze z obrotowych części to może ośka w aparacie zapłonowym nie ma smarowania, nacechj sobie znaki i wyjmij aparat i obadaj jak się zachowuje ośka w nim.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wciskaniu sprzęgła dalej to samo, wspomagania nie ma to o jeden problem mniej, pasek klinowy był ściągany i dalej to samo. Chyba coś w silniku nawaliło ;/ dodam tylko, że nie bierze oleju i nic nie kopci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj pasek rozrządu bo jest za mocno napięty. Ma być tak naciągnięty żeby dało się go obrócić o 90st w połowie odległości między kołem wałka rozrządu a kołem pośrednim. Zrzuć pasek klinowy, zdejmij osłony paska rozrządu i uruchom silnik. Może ociera się pasek o którąś z osłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku miałem to samo zobacz czy nie jest za bardzo napięty pasek od pompy wody i wspomagania jak jest to poluzuj ale moze juz jest za pozno u mnei to samo było jak poluzowałem to i tak nie dało nic bo lozysko na pompie juz sie poszło kochac identyczny dzwięk ah jak denerwuje. (a łozysko na pompie wspomagania poszło)

 

A sory widze ze wspomy nie masz, to pewnie łozysko pompy wody nie weim ja dziś nowa wymieniłem bo wyło też nie maiłem siły juz co to moze byc.

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie powiedziałem za wcześnie że przestało wyć, problem powrócił dzisiejszego pięknego dnia jak jechałem parę klocków za lublin. naprawdę nie wiem i pomysłu już nie mam na to wszystko wymienione zostało pompa wody, pompa wspomagania, łożyska alternatora, napinacz no i pomysłów brak już a wycie nie ustało:( po zdjęciu pasków i odpaleniu początkowo nie wyje dopiero jak auto zagrzeje się kolo 90stopni wtedy zaczyna się wycie które narasta w miarę zwiększania obrotów silnika i trwa i na postoju i w czasie jazdy,pasek rozrządu jest naciągnięty wg książki da się przekręcić o 90 stopni bez problemu. Mam pytanie bo moje podejrzenie pada na wałek rozrządu a raczej na łożysko czy co tam jest innego bo nie wiem ze tylko sączy się stąd lekko olej chciałem wymienić simering kiedyś ale nie mogłem tego odkręcić. Pytam więc co tam jest i czy może to w jakiś sposób wyć i czy da się to wymienić?

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cieknie olej z okolic wałka to simmeringi do wymiany i tam nie ma łożysk tylko wszystko na panewkach jest osadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy byłem u mechanika powiedział, że to panewki, albo sworzeń tłokowy. Jadą jutro sprawdzić ciśnienie na garach, da mi to jakąś odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że to panewki, albo sworzeń tłokowy. Jadą jutro sprawdzić ciśnienie na garach, da mi to jakąś odpowiedź?

Jeśli chodzi o sworzeń lub panewki to nie da ci to żadnej odpowiedzi. Poza tym sworzeń i panewkę inaczej słychać - stukają, a u Ciebie jest wycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja w polonezie mailem panewki do wywalenia i stukało a ja wymieniłem juz paski i wyje dalej slów brakuje co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat1993

Witam mam problem z moim paskiem, B3 1993 rok, 1.8 benzyna/ gaz, Świeci się kontrolka od temperatury a jak puszczam pedął gazu to wyje jakbym piłowała go na jedynce... i pali ok. 14/ 100 gazu. Mechanik mi mówił że temperatura się świeci bo czujnik się psuje a czemu to wycie?? powiedział mi że taki jego urok, a mi sie wydaje że mnie po prostu niepoważnie potraktował... Może tu mi ktoś coś podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agata zmień mechanika, jak płynu nie wywala to pewnie czujnik źle pokazuje (i spalanie o tym pewnie świadczy) ale wycie i spalanie to już nie są normalne objawy, może otwórz mache i mniej więcej zlokalizuj to wycie będzie nam trochę łatwiej dojść co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z moim paskiem, B3 1993 rok, 1.8 benzyna/ gaz, Świeci się kontrolka od temperatury a jak puszczam pedął gazu to wyje jakbym piłowała go na jedynce... i pali ok. 14/ 100 gazu. Mechanik mi mówił że temperatura się świeci bo czujnik się psuje a czemu to wycie?? powiedział mi że taki jego urok, a mi sie wydaje że mnie po prostu niepoważnie potraktował... Może tu mi ktoś coś podpowie??

 

Agata zmien mechaniora bo koles chyba.............. szkoda gadac!!!

Najprawdopodobniej padla pompa wody i moze lozyska alternatora. Co do spalania moze gdzies bierze lewe powietrze (sprawdzic podstawe przepustnicy) a faluja ci obroty na wolnym?

Ogolnie to polecam znalezc dobrego mechanika i poprosic zeby rzucil okiem w silnik o wszystko Ci powie cojest narzeczy.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyjącym silnikiem. Dźwięk dochodzi z okolicy wałka pośredniego i wału korbowego. Objawy są od ponad roku, ale od tygodnia mocno się nasiliły. Początkowo czasem coś tam chrobotnęło w okolicy pasków, przy wchodzeniu lub schodzeniu z obrotów raz na jakiś czas. Wymieniłem w tym czasie pompę wody, łożysko na pompie wspomagania i alternator na jakąś używkę , bo tamten padł- hałas nie ustał. W czerwcu tego roku wymieniałem kompletny rozrząd, oczywiście z napinaczem, simmeringi, panewkę na wałku pośrednim, koło zębate na wale korbowym i jeździłem, aż do zeszłego tygodnia z delikatnie chrobocząco-wyjącym silnikiem. Teraz zaczęło wyć bardzo mocno i nie mam pojęcia skąd dochodzi ten dźwięk. Pasek odpowiednio napięty, po zdjęciu pasków od altka, pompy wspomagania i wody i koła paska wieloklinowego z korbowodu dźwięki się nie zmieniają. Przy wciskaniu sprzęgła też nie ma różnicy.Jedyne opcje jakie pozostały to panewki na wale korbowym, coś na wałku rozrządu lub na pompie oleju. Jak sądzicie, co to może być? Wymienię za chwilę pół silnika w tym dziadku.

 

Film z objawami:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwal michę i po kolei od rozrządu zajrzyj do każdej panewki wału, bez korbowodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 360tys. Zdjąłem michę. Panewki od strony skrzyni nie zdejmowałem - słabe dojście. Reszta wygląda następująco + 2 sztuki z korbowodu z 1 i 4 baniaka:

 

https://drive.google.com/drive/folders/0Bw8ylLt1d-IQQ0NRamRKTGpEMkU?usp=sharing

 

Najgorzej wygląda panewka główna od samego rozrządu. Dwie z korbowodów niemalże nie mają oznak zużycia.

Czy oryginalnie trzy pierwsze panewki wału od rozrządu są pełne, a czwarta z rowkiem, zaznaczę, że każda górna ma rowek- taki jak czwarta ? Jak myślicie, wszystkie do wymiany?

Edytowane przez kamil1636

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wycie to jednak nie panewki na wale, jak na takie wycie to wyglądają ok.

Jak już masz na wierzchu to warto zainteresować się pompa oleju, choć ten dźwięk był raczej od strony rozrządu.

Jeszcze możesz zajrzeć za uszczelniacz wału od rozrządu.

Dźwięk ewidentnie wydobywa się z jakiejś obrotowej części....

Kręć wałem i kombinuj....masz wszystko na wierzchu....ten dźwięk musiał zostawić jakiś ślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności