Skocz do zawartości
lofi

Co mi da posiadanie MFD ....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog

A ja ci powiem że mam MFD i świadomie bym tego nie kupił.

Kolega Jacek pieknie się "sprzedał" kilka rzeczy jest jego autorstwa i to fajnych z resztą.

Więc:

Abyś miał navi płyta musi być cały czas w czytniku. Nie czyta płyt audio. Mapy? Brak wyświetlania nazw ulic które mijamy. Np nie znasz numeru celu ale wiesz że jest za skrzyżowaniem z ulicą Poznańską. I co? więc jedziesz ze swoją navi która i nie wyswietlają ci się nazwy ulic poprzecznych. Więc jak dawniej lukasz na drogę i obserujesz wszystkie mijane skrzyżowania. Kolejny absurd: Wjeżdzam na A4 a w opcjach zaznaczone aby omijał drogi płatne.Coś kombinuje i wymysliła. Ja mimo wszystko jadę dalej autostradą. Navi za wszelką cene chce mnie pokierować gdzie indziej. Super. Ale trochę przesadziła jak kazała mi przejechać przez parking przy autostradzie!Tragedia! Owszem każdy powie że nowa mapa jest lepsza. Jest lepsza, ale od swojej poprzedniej wersji.

Aktualizowana co rok. Najlepiej mieć oryginał. Co do piratów, duży problem poprawnego nagrania płyty/mapy.

To co prezentuje Jacek w drugim poście. Wszystko pięknie ale to nie spadnie ci z nieba. Znowu musisz za to zapłacić.

Podłączenie kamerki wcale nie jest takie proste. Zwlaszcza dla laika. Jakieś adapterki za które też oczywiście musisz zapłacić.

Wersje navi, C,D,G w jednej coś możesz w innej już nie.

Fajnie inormuje cię miedzy zegarami. i tyle.Więc koszt samej navi to nie wszystko

 

Mapy w telefonie ,palmtopie są o epokę do przodu w stosunku do tego co ma VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja moge do swojego navi zamontowac ? czy jest taka mozliwosc ile to kosztuje i czy mam instalacje do tego przystosowana chcialbym odrazu zeby czytala plyty audio z gory dziekuje za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ja moge do swojego navi zamontowac ?

posiadasz ramkę 2 DIN czy zwykła z półeczką na dole? jeśli to pierwsze wystarczy zakup navi u nas w PL koszt navi MFD średnio 900 zł,

wiem, że fabrycznie płyt cd nie czyta, za to montujesz zmieniarke na 6 disc w bagazniku lub podlokietniku.

 

jeśli nie masz ramki 2 DIN koszt różny kosz+ramka+stelaż ja sprzedałem za 160 zł, wiec licz jakos w tych granicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadasz ramkę 2 DIN czy zwykła z półeczką na dole? jeśli to pierwsze wystarczy zakup navi u nas w PL koszt navi MFD średnio 900 zł,

wiem, że fabrycznie płyt cd nie czyta, za to montujesz zmieniarke na 6 disc w bagazniku lub podlokietniku.

 

jeśli nie masz ramki 2 DIN koszt różny kosz+ramka+stelaż ja sprzedałem za 160 zł, wiec licz jakos w tych granicach.

niestety mam ta poleczke na dole :( mozesz mi pokazac ta nawi jakies foty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdź na pierwszą stronę, tam wcześniej były ukazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączenie kamerki wcale nie jest takie proste. Zwlaszcza dla laika. Jakieś adapterki za które też oczywiście musisz zapłacić.

 

Będę to robił niebawem - się zobaczy co i jak - zrobię manual. :)

 

Abyś miał navi płyta musi być cały czas w czytniku. Nie czyta płyt audio.

 

Mam zmieniarkę MP3 - koszt taniej od firmowej zmieniarki. A płyty CD w samochodzie dziś to przeżytek i to srogi. Długi czas dostępu, rysują się, walają po aucie - same kłopoty z nimi. W razie czego można radia słuchać. Zmieniarkom CD mówimy stanowcze nie! Jedynie co można tolerować, to płyty DVD a i to też niebawem zniknie kosztem filmów nagranych w AVI na kartach powiedzmy SD. I nie mówcie o jakości filmu, bo na tym wyświetlaczach co są w samochodach różnic nie widać :) Podobnie z MP3 - nie słychać różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Będę to robił niebawem - się zobaczy co i jak - zrobię manual.

Jacku a zapytam cię z innej beczki. Jak już wszystko wiesz o swojej navi jak prowadzi,wyświetla, że trzeba (jak się chce) kupić u Ciebie :) tłumaczenie, adapter do kamerki, jakąś zmieniarkę

Czy kupiłbyś to urządzenie wydając łącznie jakieś 1100-1300zł? Tylko tak szczerze :) bez ściemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacku a zapytam cię z innej beczki. Jak już wszystko wiesz o swojej navi jak prowadzi,wyświetla, że trzeba (jak się chce) kupić u Ciebie tłumaczenie, adapter do kamerki, jakąś zmieniarkę

Czy kupiłbyś to urządzenie wydając łącznie jakieś 1100-1300zł? Tylko tak szczerze bez ściemy...

 

Moje lektory to koszt 40 zł, więc raczej nie pisz tu o nich, bo w stosunku do ceny urządzenia koszt jest znikomy.

 

Teraz tak. Masz tą nawigację. Fabryczną. Ubezpieczasz auto z fabryczną navką. Nie dokładaną, ale fabryczną. To ważne, bo dokładane ubezpiecza się inaczej i z reguły kosztuje to sporo drożej. Kradną Ci radio - z AC wypłacają sporo kasy. Wiem, bo mi sporo kasy wypłacili. To tyle jeśli idzie o koszta tzw ryzyka.

 

Zresztą co ryzykiem nie jest...

 

Teraz z drugiej mańki.

 

Navka - koszt 700 - 800 zł

Kamera porządna - koszt 300 zł

Konwerter - koszt 300 zł

Tuner TV i odtwarzacz DVD - 270 zł

Antena do tunera - 50 - 150 zł.

 

Koszt łączny 1 620 - 1 820 zł.

 

To wyposażenie kompletne, wyglądające ładnie fabrycznie i całkiem zgrabnie Wszelakie adaptery tunery chowasz widzisz tylko ekranik navki.

 

Kupujemy inaczej.

 

Navka na szybę. Tom Tom. Popularna cena ok 500 zł

załóżmy, że chcesz jednak mieć kamerę cofania i DVD. Zatem musisz kupić jakiś wyświetlacz LCD Koszt jego to 300 - 500 zł. Pozostaje montaż - czyli najlepiej w ramkę 2din.

Pozostałe rzeczy bez zmian, czyli:

Kamera porządna - koszt 300 zł

Konwerter - koszt 300 zł

Tuner TV i odtwarzacz DVD - 270 zł

Antena do tunera - 50 - 150 zł.

 

Koszt łączny od 1 720 wzwyż

 

Możesz zrezygnować z DVD w aucie i zakupić kamerkę z monitorem. Za ok 700 zł. Z tym, że monitor musisz troszeczkę pokombinować gdzie go wrzucić.

 

Licząc wszystko od zera jednak koszta skłaniają ku MFD. Poza tym ja jestem zwolennikiem fabrycznego wyglądu wnętrza, dodatki poukrywane. Nie bardzo lubię, jak coś przyklejone jest do szyby, czy milion ekraników poprzyczepianych byle gdzie...

 

Minusy - w pierwszym konfigu nie masz możliwości słuchania płyt - trzeba dokupić zmieniarkę

W drugim konfigu tracisz radio na rzecz panelu LCD. By radio mieć zamieniasz panel LCD na radio z wysuwanym ekranem. Takie w miarę dobre, które nie podziała rok i padnie to koszt ok 1000 zł

 

Tak więc:

Nawigacja TT - 500 zł

Radio z wyświetlaczem i DVD - 1000 zł

Kamera cofania z ekranikiem - 700 zł (jeżeli radio ma możliwość podpięcia kamery - koszty maleją do 320 zł)

 

Wady Koszt od 1820 zł w górę - brak TV... Coś za coś.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navka na szybę. Tom Tom. Popularna cena ok 500 zł

załóżmy, że chcesz jednak mieć kamerę cofania i DVD. Zatem musisz kupić jakiś wyświetlacz LCD Koszt jego to 300 - 500 zł. Pozostaje montaż - czyli najlepiej w ramkę 2din.

Pozostałe rzeczy bez zmian, czyli:

Kamera porządna - koszt 300 zł

Konwerter - koszt 300 zł

Tuner TV i odtwarzacz DVD - 270 zł

Antena do tunera - 50 - 150 zł.

 

Koszt łączny od 1 720 wzwyż

 

tylko po co tomtom, dvd?

przeciez mamy na rynku gotowe stacje multimedialne 2DIN, które świetnie komponują się w deske rozdz. passata, przykład PIONEER F700BT Nawigacja, karty SD, USB,MP3, bleetooth /tuner tv do tego 250 zł,

i nie kosztuje to wcale majątek, a używki poniżej 1000 zł także grubo mniej niż to o czym pisałeś i zapomniałeś napisać o liczniku z pełnym fisem, którego koszt to 500 zł jeśli się trafi.

 

także dla mnie pakowanie kasy w coś co jest przestarzałe i jej technologia sięga lat 90-tych jest bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Moje lektory to koszt 40 zł, więc raczej nie pisz tu o nich, bo w stosunku do ceny urządzenia koszt jest znikomy.
Piszę bo znam i widziałem jak to działa. I uważam że trzeba mieć takiego lektora.

Wyliczam to co w pierwszej kolejności przyszło mi do głowy bez wdawania się w szczegóły. Takich 40zł jest napewno wiecej które jeszcze dojdą (jakaś wkręcik,złączka kostka itd)a to da jakąś konkretną sumkę.

dla mnie pakowanie kasy w coś co jest przestarzałe i jej technologia sięga lat 90-tych jest bezsensowne.
I kolega wszystko podsumował.

Powiem jeszcze tyle że najnowsza mapa 2010 nie jest nawet w połowie tak dobra i dokładna jak pierwsze mapy AUTOMAPY.

Przenośną navi mozna przewaznie odblokować i mieć win. i instalować sobie potrzebne aplikacje. I można zainstalować TomT,AutoM,IGO i mieć całą europę.

W MFD trzeba mieć kilka płyt z mapami aby zjeżdzić europę. To kolejny minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja odgrzeję troszeczkę kotleta

może użytkownicy MFD wypowiedzą się na temat jakości dźwięku, a mianowicie czy ten dźwięk jest lepszy niż Gammie V czy RNS ?, czy ktoś wie jaka jest moc wyjściowa ?, i które wersje współpracują z FIS-em cez Can-u ?

mam tubę i wzmacniacz i z tego co wyczytałem na forum to niema większego problemu z podłączeniem takiego zestawu

co prawda jeszcze nie zdecydowałem się do końca i stąd moja prośba do posiadaczy MFD o wyrażenie opinii na temat jakości dźwięku, a może ktoś z woj lubelskiego przy jakiejś okazji mógłby mi zaprezentować taki zestaw w realu ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to i ja odgrzeję troszeczkę kotleta

może użytkownicy MFD wypowiedzą się na temat jakości dźwięku, a mianowicie czy ten dźwięk jest lepszy niż Gammie V czy RNS ?, czy ktoś wie jaka jest moc wyjściowa ?, i które wersje współpracują z FIS-em cez Can-u ?

mam tubę i wzmacniacz i z tego co wyczytałem na forum to niema większego problemu z podłączeniem takiego zestawu

co prawda jeszcze nie zdecydowałem się do końca i stąd moja prośba do posiadaczy MFD o wyrażenie opinii na temat jakości dźwięku, a może ktoś z woj lubelskiego przy jakiejś okazji mógłby mi zaprezentować taki zestaw w realu ? ? ?

Panicz sprawdzi co na forum golfa piszą i może łaskawie ci odpisze tutaj, albo na GG :bleble

 

A oto co mówią inni:

Ja mam MFD, choć właściwie dziś je już wyciągnąłem z auta, niestety jakość i możliwości tej nawigacji jeśli chodzi o dźwięk pozostawiają bardzo wiele do życzenia, dlatego też wolałem ją sprzedać a w to miejsce wstawić coś co potrafi zagrać choć na tyle dobrze żeby mnie zadowolić icon_smile.gif

Ta navi potrafi sporo to fakt ale jeśli chodzi o audio to jedynie dla mało wymagających wystarczy.

ZNACZY SIę BARDZO DOBRZE GRA NAVI I NIE MA SENSU WSTAWIANIA INNEGO RADIA BO MFD NAJłADNIEJ PASUJE A DZWIęK MA BARDZO DOBRY,CHYBA żE KTOś JUż łADUJE SPRZęT GRUBO PONAD 10 KOłA TO I JEDNOSTAKA WTEDY BY SIę PRZYDAłA KONKRETNIEJSZA
Jak widać ilu użytkowników tyle opinii

Inni piszą jeszcze, że aby MFD zagrało trzeba dołożyć mu emulator zmieniarki.

 

Witam. Używam emulatora zmieniarki z zapisanymi na karcie 6 folderami, na których mogę umieścić po 99 utworów, im więcej utworów tym dłużej wczytuje dany folder. Audiofilem nie jestem, ale moim zdaniem spisuje się bardzo dobrze razem ze Streamem.
Chyba tyle. Edytowane przez guziolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jezeli podłacze sobie np emulator zmieniarki i na powiedzmy sd wgram sobie film w divixie to mi normalnie go otworzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jezeli podłacze sobie np emulator zmieniarki i na powiedzmy sd wgram sobie film w divixie to mi normalnie go otworzy ?

 

oczywiscie ze nie. emulator zmieniarki to tylko mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam MFD i pełnego Fisa, proszę o wskazówkę co zrobić, aby pomiędzy zegarami były wyświrtlane wskazówki nawigacji ;)

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Vw passata b5 z 97rok (modelowy98) i posiada pelny fis oraz nawigacje na plyty w bagazniku i sterowanie pod radiem. Chcialbym sie dowiedziec jak odlaczyc ta nawigacje aby fis wyswietlal tylko informacje dotyczace auta a nie nawigacji poniewaz ciagle wyswietla po niemiecku aby wsadzic plyte. chcialbym aby wyswietlaly sie tylko informacje o spalaniu itd. Teraz aby wyswietlaly sie takie informacje musze nadusic przysick "off" na tej nawigacji. z tej nawigacji i tak niekorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam Vw passata b5 z 97rok (modelowy98) i posiada pelny fis oraz nawigacje na plyty w bagazniku i sterowanie pod radiem. Chcialbym sie dowiedziec jak odlaczyc ta nawigacje aby fis wyswietlal tylko informacje dotyczace auta a nie nawigacji poniewaz ciagle wyswietla po niemiecku aby wsadzic plyte. chcialbym aby wyswietlaly sie tylko informacje o spalaniu itd. Teraz aby wyswietlaly sie takie informacje musze nadusic przysick "off" na tej nawigacji. z tej nawigacji i tak niekorzystam

 

wystarczy odlaczyc zasilanie od modulu navi w bagazniku wtedy navi nie zostanie rozpoznane i na FIS'ie beda tylko informacje o spalaniu itp.

 

Ps: do Twojej navi i tak nie ma map na Polske wiec jest unas nieprzydatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że toczy się odwieczna dyskusja MFD vs 2dinowa stacja multimedialna hmmmm

Ja także mam teraz ten dylemat i powiem szczerze ,że jestem w pozycji 50/50.

Za MFD przemawia wygląd idealnie pasujący do całości kokpitu auta, przynajmniej u mnie jakość dźwięku i prostota obsługi czy to z pozycji radia czy kierownicy.

Za stacją multimedialną przemawia możliwość załączenia DVD, mp3, wszelkich danych z kart SD, możliwość używania prawie każdej nawigacji.

 

... i teraz najważniejsze pytania i mam nadzieję ,że ktoś z Was mi pomoże w odpowiedzi na nie a mianowicie:

Czy fabryczny system audio ,który posiadam czyt. 2 głośniki w przednich drzwiach, 4 gwizdki, w tylnych drzwiach 2 subwoofery, wzmacniacz i zmieniarka rusza bez problemów gdy tylko podmienimy radia? pytam ,ponieważ znalazłem na podmianę radio wyglądem zbliżone do fabrycznego http://allegro.pl/peiying-uniwersalne-radio-stacja-2din-dvd-gps-bt-i1487292893.html

z tego co widzę na zdjęciach w aukcji radio ma także możliwość podpięcia pod sterowanie z kierownicy, jeżeli ktoś miał do czynienia z tym akurat modelem proszę o opinię jak wygląda sprawa z barwą dźwięku.

 

Jeżeli jednak nie zdecydowałbym się na zmianę i pozostał przy fabrycznym czy ktoś może mi polecić warsztat car audio lub osobę ,która pomogła by mi w podłączaniu wszelkich adapterów itd aby uzyskać mp3, DVD, kamerę cofania itd ?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie bym to opuścił bo to chłam jakich mało, ale to jest moje prywatne zdanie, a co do sterowania z kierownicy to musisz mieć specjalny interfejs do radia, ale ja osobiście nie spotkałem się z interfejsami do car audio typu "made in kung-fu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, lecz jak dobrze się przyjrzeć w kabelkach widać wyjście na sterowanie z kierownicy hmmm

Jeżeli chodzi o chłam czy miałeś z tą firmą do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności