Skocz do zawartości
lofi

Co mi da posiadanie MFD ....

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zapodałem temat dot nawigacji w telefonie jednak teraz mam inny pomysł....

chciałbym zamontować MFD ... ceny wiadomo od 650 zł w górę... jednak zastanawiam się czego mogę się spodziewać po tym sprzęcie...

Czy możecie mi przedstawić jakie są plusy i minusy....

Z tego co zauważyłem mapy wyświetlane są w trybie 2D do tego słabo oznaczone ulice...boczne (chyba że się mylę)

Z plusów to możliwość podłączenia kamerki cofania... i co jeszcze???

 

zapraszam do dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku posiadania wyświetlacza między zegarami - komfort taki, że wyświetlane są tam strzałki i różne informacje tylu nazwa ulicy jaką jedziemy i w jaką musimy skręcić, odległość do skrętu (jak się zbliżamy to mamy pasek postępu z odległością).

 

[ame]

[/ame]

 

Nigdy nie skończy się bateria.

 

Komunikaty podawane w głośnikach auta.

 

Mapy są coraz lepsze.

 

[ame]

[/ame]

 

Podpięcie tunera TV i DVD

 

Całkiem niezłe audio (nawet ze zmieniarką MP3 to ładnie daje)

 

[ame]

[/ame]

 

I całkiem fajne moje lektory :)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70862

 

tu jeden z przykładów:

 

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

 

No i jak odpalasz MFD to masz całkiem fajne logo VW i napis że to VW na wyświetlaczu...

 

Ogólnie to MFD to całkiem przyjemny kombajnik.

 

Dla estetów - idealnie pasi z oświetleniem auta. W końcu to od tego modelu jest...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką navi w swoim poprzednim passku i byłem bardzo z niej zadowolony, ale wiadomo, kto co lubi, miałem polskie menu, polskiego lektora i mapę polska/czechy 2008/2009. Co do zalet to bardzo ładnie sie komponuje w deskę rozdzielczą, troszkę lepszy dźwięk niż z radia bety czy gammy V, co do mapy jak dla mnie było ok, oznaczenie dobre, jakość mapy dobra w mieście z 5tyś. mieszkańców były wszystkie ulice tylko numeracji domów nie było :dupablada ale w większych miastach wszystko w jak najlepszym porządku,jak juz kolega pisał możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, ja miałem podpiętą zmieniarkę...,duży czytelny kolorowy ekran łatwa obsługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba nie można przepuścić faktu, że mapy aktualizują co rok. Była wersja 05/06, 06/07, 07/08 - najmniej udana u mnie we wsi nie miała połowy tego, co poprzedniczka, konkretna 08/09 i teraz już naprawdę przyjemna 09/10. Czekamy na nową - zawsze koło maja wychodzi... Mam dylemat albo nowe palniki (no bo nowe lampy i pasiło by coś czadowego dać) albo mapa. Chyba jednak mapa wygra :)

 

Do zalet dodam jeszcze obsługę telefonu (ale to akurat wszystkie radia potrafią). Wycisza się do chwili odebrania napis phone, przy czym co lepsze radio wycisza konkretnie na zero ale lektor gada w tle, by nie zakłócać rozmowy. To jest fajne :)

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie złodziejaszków ostro kusi taka NAVI :/

A ja parkując pod blokiem to już w ogóle :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie złodziejaszków ostro kusi taka NAVI :/

A ja parkując pod blokiem to już w ogóle

 

Powiedz mi co złodziejaszków nie kusi... Żyjemy w kraju, w jakim żyjemy. Koledze zadziabali fotelik dla dziecka, ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak mapa wygra

:lol

 

Wrzucam parę fotek poglądowych jak to wyglądało u mnie:

 

p1000858b.jpg

p1000852g.jpg

p1000854wy.jpg

p1000850j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radio gammaV na kasety ze zmieniarka 6xCD czy ją można wykorzystać ... do czegoś i czy dużo jest do przerobienia w konsoli mam manualną klimatyzację....

co do kabli plug&play już wiem że trzeba kupić i ... antenę GPS też wież że z wtyczka 90 stopni...

i dalej czy sama kamerka wystarczy żeby mieć podgląd podczas parkowania??? a co z DVD jakiś odtwarzacz...???

gdzie tego szukać na allegro..???

 

poradzicie mi coś ???

tyle pytań ....

 

i czy z tych map można korzystać bez wytyczania trasy czy pokazują się nazwy ulic ... czy same kreski... ???

 

co mytslicie o tych pozycjach..??

http://allegro.pl/item976725499_vw_mfd_dx_c_polskie_meni_ladny_stan_taniutko_warto.html

 

http://allegro.pl/item971530900_nawigacja_vw_mfd_wersja_dx_golf_passtat_itp.html

 

http://allegro.pl/item971531647_vw_mfd_dx_d_polskie_meni_ladny_stan_taniutko_warto.html

Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi co złodziejaszków nie kusi... Żyjemy w kraju, w jakim żyjemy. Koledze zadziabali fotelik dla dziecka, ech...

 

 

Niestety, złodziej do wszystkiego się przyczepi, co by nie było to ukradnie :|

 

Fajna sprawa MFD, nawigacja, radio, wszystko w jednym :)

No i to logo VW podczas ładowania ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniarka 6xCD czy ją można wykorzystać

Można ja podłączyc do navi, ja tak zrobiłem

 

czy dużo jest do przerobienia w konsoli mam manualną klimatyzację....

W twoim przypadku potrzebujesz kosza 2-din pod navi.

 

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

No i to logo VW podczas ładowania ;P

:marecek

 

p1000847a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:marecek

 

p1000847a.jpg

 

 

Dodałeś by mnie zdemotywować ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam radio gammaV na kasety ze zmieniarka 6xCD czy ją można wykorzystać ... do czegoś i czy dużo jest do przerobienia w konsoli mam manualną klimatyzację....

co do kabli plug&play już wiem że trzeba kupić i ... antenę GPS też wież że z wtyczka 90 stopni...

i dalej czy sama kamerka wystarczy żeby mieć podgląd podczas parkowania??? a co z DVD jakiś odtwarzacz...???

gdzie tego szukać na allegro..???

 

poradzicie mi coś ???

tyle pytań ....

 

i czy z tych map można korzystać bez wytyczania trasy czy pokazują się nazwy ulic ... czy same kreski... ???

 

co mytslicie o tych pozycjach..??

http://allegro.pl/item976725499_vw_mfd_dx_c_polskie_meni_ladny_stan_taniutko_warto.html

 

http://allegro.pl/item971530900_nawigacja_vw_mfd_wersja_dx_golf_passtat_itp.html

 

http://allegro.pl/item971531647_vw_mfd_dx_d_polskie_meni_ladny_stan_taniutko_warto.html

a no i FIS mam w 1/2 jego wielkości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodałeś by mnie zdemotywować ;P

Nie... ja nic nie dodawałem :gwizdze

 

co mytslicie o tych pozycjach..??

Wiesz na zdjęciach jest wszystko pięknie ładnie, ale czy tak bedzie jak Ci to przyślą? Chyba, że będziesz odbierał osobiście...I ciekawe czy jakąś gwarancje dają…

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak szukam czegoś ... w moim regionie chociaż bardzo ciężko :) ale mam kilku znajomych np w Poznaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no i FIS mam w 1/2 jego wielkości

 

Oj, to chyba nie będziesz miał wyświetlanych strzałek na FIS-ie, ale w 100% pewien nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam radio gammaV na kasety ze zmieniarka 6xCD czy ją można wykorzystać ... do czegoś i czy dużo jest do przerobienia w konsoli mam manualną klimatyzację....

 

Czy masz to w konsoli? W sensie i zmieniarka i radio. Jeśli tak - masz kieszeń 2 din - czyli taką jak trzeba.

 

co do kabli plug&play już wiem że trzeba kupić i ... antenę GPS też wież że z wtyczka 90 stopni...

 

Każda jedna antenka z Allegro pasi. Miejsca z tyłu za anteną GPS jest sporo.

 

i dalej czy sama kamerka wystarczy żeby mieć podgląd podczas parkowania??? a co z DVD jakiś odtwarzacz...???

gdzie tego szukać na allegro..???

 

Jak kupujesz DVD to potrzebujesz konwertera. I kup taki, który także łyknie kamerę cofania. I już.

 

I pamiętaj. Do Ciebie (2001 rocznik) pasuje tylko wersja C i D jeśli w przyszłości myślisz o wyświetlaniu na wyświetlaczu między zegarami. Wersja G jest przeznaczona do aut od 2003 które dodatkowo są wyposażane w tuner TMC!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz to w konsoli? W sensie i zmieniarka i radio. Jeśli tak - masz kieszeń 2 din - czyli taką jak trzeba.

 

Z tego, co ogarnąłem w dziale "Mój passat" to kolego lofi ma klimę manualna na samym dole, na samej górze radio, a pośrodku półeczka na drobiazgi, jeżeli sie nie mylę...

Najlepiej by było, aby kolega wrzucił fotki i by było wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co ogarnąłem w dziale "Mój passat" to kolego lofi ma klimę manualna na samym dole, na samej górze radio, a pośrodku półeczka na drobiazgi, jeżeli sie nie mylę...

Najlepiej by było, aby kolega wrzucił fotki i by było wszystko jasne.

dokładnie tak jest jak mówisz... radio na kasety poleczka i manual klima

zmieniarka CD w bagażniku po lewej stronie ...

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

Jak kupujesz DVD to potrzebujesz konwertera. I kup taki, który także łyknie kamerę cofania. I już.

 

 

kolejne 300 zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejne 300 zł....

 

No nie ma lekko... Ja w swojego teraz pakuję ciut więcej niż 300 :) Ale chce się mieć - trza płacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie ma lekko... Ja w swojego teraz pakuję ciut więcej niż 300 :) Ale chce się mieć - trza płacić...
koszty rosną ... rozważam jeszcze Larka 50.2 ....hmmm sam już nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności