Skocz do zawartości
dragoks

Problem po wymianie wężyków od podciśnienia

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie turbo błędów nie miałem - po prostu nie działało ( pewnie było lekko zapieczone i słabe podciśnienie nie miało siły sterować ). Z hamulcami faktycznie również miałem wtedy delikatne problemy - twardy pedał co jakiś czas. Króciec został sklepany na pompie tzn, nic nie było wyciągane tylko miejsce w którym wchodzi do pompy delikatnie oklepane ( mocne uderzenia mogą uszkodzić pompę ). wszystko robione było na aucie bez demontażu. Króciec po tym zabiegu zrobił się sztywniejszy ale dla pewności jeszcze oklejony został poxiliną. Podobno jest to rozwiązanie tylko na jakiś czas ale wiadomo ile taka pompa kosztuje więc póki co wolę się w ten sposób ratować :)

W między czasie oczywiście przeróżne diagnozy mechaników (EGR, turbo itd itd ) ale na szczęście jest nasze forum, które uratowało moją kieszeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze u mnie tez bedzie problem tylko z kruccem o czym poinformuje,dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam obecnie dostepu do auta, a potrzebuje pilnie wymiar wezyka podcisnienia, ktory idzie do egr, to 5 czy 7 mm? schemat z etki nie mowi nic. silnik jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem bodajze 3,2mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3.2 ze sa to wiem, kupilem sobie 2 m i bede wymieniac, ale to sa te ciensze wezyki, a do egr jest taki grubszy i wlasnie spytal sie mnie gosc w sklepie czy 5 czy 7 mm i nie wiedzialem, a w sklepie tez nie mial egr-ow zeby sprawdzic. Tak wiec pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no 3.2 ze sa to wiem, kupilem sobie 2 m i bede wymieniac, ale to sa te ciensze wezyki, a do egr jest taki grubszy i wlasnie spytal sie mnie gosc w sklepie czy 5 czy 7 mm i nie wiedzialem, a w sklepie tez nie mial egr-ow zeby sprawdzic. Tak wiec pytam...
jeśli chodzi o nr 46 [ATTACH]46145[/ATTACH] to 5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo, dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do wymiany wężyków podciśnienia trzeba wchodzić pod auto czy da się wymienić je od góry silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory wszedzie dojdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do wymiany wężyków podciśnienia trzeba wchodzić pod auto czy da się wymienić je od góry silnika?

 

trzeba tylko mieć troszke zwinne rączki......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba tylko mieć troszke zwinne rączki......

 

Kutwa ja to mam łapy jak kowal, ale może dam radę:lol

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem możesz mieć tylko przy N75 bo tam jest ograniczony dostep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyki to są 3,5mm, a nie 3,2 mm. 3,2 to są wężyki paliwowe które można założyć tylko po co ? Przerabiałem ten temat, po zmianie kilku 3,2 miałem dosyć i kupiłem 3,5. Radarrr sprawdź ten zawór (E75?) który jest z przodu silnika tak po lewej stronie na dole (patrząc od przodu samochodu). Na nim u góry jest gumowe kolanko które u mnie się zsuwało i auto właziło w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy padła mi turbawka i przyglądełem się jej z bliska i zauważyłem ze nie ma węzykach od podciśnienia zaworku zwrotnego miedzy N 75 a pompa wakum a na schematach jest. Czy wszystko będzie działać?

Niedawno zmieniałem wszystkie wężyki, auto nie miało mocy tutaj o tym jest http://forum.vw-passat.pl/threads/146635-Pro%C5%9Bba-o-analiz%C4%99-log%C3%B3w-1-9-tdi-AVF?p=2335459#post2335459

Auto pojeździło 2 tyg i turbo padło

dziwny zbieg okoliczności

czy to moja wina że te węzyki źłe wpiąłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kumaty w tej kwesti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat powyżej jest dobry. Zawór zwrotny jest potrzebny tylko do klapy gaszenia, bez niego turbo też będzie pracować poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy już studiowałem wcześniej, natomiast u mnie nie ma tego zaworka zwrotnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawór zwrotny jest potrzebny tylko do klapy gaszenia, bez niego turbo też będzie pracować poprawnie.

 

 

To po co w AFN'ie czy innym VP'ku w B5 jest zawór zwrotny? Tam nie ma klapy gaszącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

Wpadł mi w ręce Passat który stał rok z uszkodzoną turbiną. Turbinę zmieniłem na nową, auto odpaliło od strzała pomimo dużej przerwy w eksplatacji. Nie wiedziałem do końca jak podłączyć wężyki podciśnienia. Mimo problemów jakoś się udało podłączyć tak aby turbo wogóle dmuchało. Kiedyś pracowałem jako mechanik i metodą prób i błędów jakoś zaskoczyło, jednak raczej nadal są zle wpięte. Mój głowny problem jest taki że auto po mocnym przeciągnięciu wchodzi samo na wysokie obroty podczas jazdy, np jedzie na trzecim biegu, wciskam sprzęgło i obroty wchodzą pod max. Czy wina może leżeć po stronie zle podłączonych  podciśnień?  Tutaj mam schemat z internetu, tylko nie do końca jestem pewien czy on jest dobry, prawidłowy?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

schemat.jpg.f1b390810b36783ddf56f0c153736139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności